• Νοέμβριος 16, 2018, 11:49:02
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Για e-mail καθηγητών και των βοηθών τους μπορείτε να ανατρέχετε εδώ

Αποστολέας Θέμα: Απορίες που αφορούν την εξεταστική  (Αναγνώστηκε 61429 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kwnne

• Νηπιαγωγείο!
  • **
Απ: Απορίες που αφορούν την εξεταστική
« Απάντηση #54 στις: Ιανουάριος 22, 2013, 00:55:07 »
καλησπερα παιδια!!! θελω να ρωτησω κατι για συκριτικη παιδαγωγικη!! τα 8εματα ε3ετασεων που εχετε αναρτησει .. ειναι απ τν Φυριππη η απο τν Ματθαιου?? γτ λογικα αλλαζει και η υλη .. : '>

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #55 στις: Ιανουάριος 22, 2013, 11:37:40 »
Ό,τι έχει αναρτηθεί ως τώρα είναι είτε από το Ματθαίου είτε από Φυριππή και Ματθαίου, μια και ο τελευταίος μόλις φέτος ανέλαβε το μάθημα εξ ολοκλήρου.
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος Σοφία

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #56 στις: Ιανουάριος 24, 2013, 22:40:18 »
 Tο μάθημα επιλογής "Διδακτική της Λογοτεχνίας" εξετάζεται και προφορικά; Γιατί είδα την ανακοίνωση και μπερδεύτηκα...

Αποσυνδεδεμένος Almojabanas

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #57 στις: Ιανουάριος 25, 2013, 01:20:23 »
Σοφία, στη "Διδακτική της Λογοτεχνίας" παραδίδετε μόνο απαλλακτική εργασία. Δεν εξετάζεστε.

Αποσυνδεδεμένος goofy

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #58 στις: Ιανουάριος 25, 2013, 09:50:03 »
καλημερα! αν δεν εχουμε μεσα και τη Δευτερα λετε να ξεκινησει κανονικα η εξεταστικη?

Αποσυνδεδεμένος Πόλυ_5

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #59 στις: Ιανουάριος 25, 2013, 21:33:39 »
Καλησπέρα παιδιά, μίλησα με την γραμματεία το πρωί και μου είπε ότι η εξεταστική θα ξεκινήσει κανονικά είτε έχει μμμ είτε όχι. Απλώς συζητούν το ενδεχόμενο κάποιας επαναληπτικής εξέτασης για τα παιδιά που δεν θα μπορέσουν να κατέβουν αν έχει απεργίες. Για ότι αποφασιστεί θα ενημερωθούμε από το site.

Αποσυνδεδεμένος gogokotro

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #60 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 14:06:02 »
Πείτε μου κάτι βρε παιδιά... Εγώ που είμαι 47 χρονών και πήρα πτυχίο πριν 27 χρόνια και παλεύω μ΄αυτή τη ρημάδα την εξομοίωση τα τελευταία 17 χρόνια-παράλληλα με τη δουλειά στο σχολείο και τα παιδιά στο σπίτι-  είναι δυνατόν να περάσω αυτή τη  φυσική; Είναι το τελευταίο μου μάθημα (εκτός από τις εργασίες του Ματσαγγούρα) και πραγματικά είμαι στα πρόθυρα να τα παρατήσω! Διαβάζω τους μαθηματικούς τύπους και νιώθω ηλίθια1Υπάρχει περίπτωση να πάρω ένα 5 γράφοντας μόνο τη θεωρία; : ((

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #61 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 16:24:19 »
Είναι πολύ επισφαλές να διαβάσεις μόνο τη θεωρία. Οι τύποι του Maxwell (παλούκι, έχω ξαναπεί ότι απόφοιτοι λυκείου που δεν έχουν πάει θετική δεν είναι σε καμία περίπτωση υποχρεωμένοι να τους ξέρουν) είναι δυστυχώς αγαπημένο θέμα του καθηγητή. Μία-δύο μέρες θέλουν κι αυτοί να τους μάθεις, αξίζει τον κόπο. Αλλά μία-δύο μέρες αμέσως πριν τις εξετάσεις, γιατί δεν πρόκειται να τους απομνημονεύσεις για πολύ.
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος dreamxr11

• Πτυχιούχος!
  • Διαχειριστής
  • Πεμπτάκι!
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 21:21:57 »
Είναι κρίμα να τα παρατήσεις. Εγώ θα σου πρότεινα να το παλέψεις και να διαβάσεις και τις σημειώσεις που υπάρχουν στο φόρουμ, είναι συνοπτικές αλλά πολύ καλές. εγώ από αυτές διάβασα και πέρασα με 6.
Το μεγάλο πρόβλημα του κόσμου είναι ότι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι είναι γεμάτοι αμφιβολίες.
"Bertrand Russell"