• Ιανουάριος 21, 2019, 16:10:49
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Όποιος θέλει να βοηθήσει στον τομέα των σημειώσεων θα βρει πληροφορίες εδώ

Αποστολέας Θέμα: Ειδήσεις  (Αναγνώστηκε 195866 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος freeman

• Πρωτάκι!
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ειδήσεις
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 15:14:17 »
Αφενός ήταν ειρηνική πορεία (ή αυτή τουλάχιστον ήταν η πρόθεση) και αφετέρου γι' αυτό η δική μας η γενιά είναι απολιτική και στα αρχ****α της για όλα. Γιατί οι δικοί μας γονείς δεν μας έσερναν σε πορείες
διαφωνώ δεν είναι αυτος ο λόγος που η γενιά μας είναι απολίτικη (αν και δεν είναι μόνο η γενιά μας)

η πορεία είναι σαν το γήπεδο ως προς το θέμα των παδιών νομίζω αν και πολύ πιο επικίνδυνη γιατί έχουμε πολύ καιρό να δόυμε ειρηνική πορεία
ξέρεις πως είναι να διαβαζεις στο σκοτάδι;
ξέρεις πως είναι να δακρύζεις στα κρυφά;

Αποσυνδεδεμένος Μαυρη Χηρα

• Τριτάκι!
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 15:21:42 »
η πορεια γινεται για συγκεκριμενους σκοπους!εγω προσωπικα δεν βρισκω λογο να μην παρεις τα παιδια σου μαζι απο την στιγμη που στην ουσια για αυτα παλευεις και για το μελον τους.

απο εκει και περα το αν ειναι επικινδυνο ειναι αλλη συζητηση.αυτους που θα επρεπε να κατηγορουμε για αυτο ειναι οχι τους γονεις αλλα τα ματ(και οσους τους δινουν εντολες) που χτυπανε τον κοσμο,που πετανε δκαρυγονα,κροτου λαμψης και ασφυξιογονα μεσα στο πληθος ενω απαγορευεται.και ολα αυτα στο ονομα της ασφαλειας του πολιτη.

πρεπει να το παρουμε χαμπαρι οτι γιαυτους καθε συγκεντρωση πολιτων με ειρηνικες διαθεσεις ή μη απαγορευεται απο την στιγμη που εχει ως στοχο την διαμαρτυρια!και φυσικα το να το παρουμε χαμπαρι δεν σημαινει και να το αποδεχτουμε!αλλα να το συνειδητοποιησουμε και να αντιδρασουμε και σε αυτο!

Inkite

• Επισκέπτης
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 15:42:25 »
Πάγκαλος: «Δεν έχω να πληρώσω τα χαράτσια, ας έρθει ο Βενιζέλος να με συλλάβει»

«Δεν έχω ουτε εγώ να πληρώσω την έκτακτη εισφορά για τα ακίνητα» δήλωσε στην πρωινή εκπομπή του Mega ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης, Θόδωρος Πάγκαλος, εξηγώντας ότι και ο ίδιος ανήκει στη πλειοψηφία των πολιτών που αδυνατούν να ανταπεξέλθουν οικονομικά στο νέο φόρο του υπουργείου Οικονομικών.

Ο κ. Πάγκαλος αποκάλυψε μάλιστα ότι λόγω των πολλών ακινήτων, τα οποία δεν αγόρασε μεν ο ίδιος αλλά περιήλθαν στην κατοχή του από κληρονομιά, του ήρθε συνολικό χαράτσι 17.500 ευρώ, περιλαμβανομένου και του τέλους ακίνητης περιουσίας.

«Για να μπορέσω να πληρώσω τον φόρο θα πρέπει να αναγκαστώ να πουλήσω ένα ακίνητο», είπε ο κ. Πάγκαλος.

Και όταν ρωτήθηκε εάν δεν βρεθεί αγοραστής για το ακίνητο τι θα κάνει, είπε «δεν έχω να πληρώσω, δεν  μπορώ να πληρώσω, ας έρθει ο Βενιζέλος να με συλλάβει».

Ο κ. Πάγκαλος αναφέρθηκε και στη περιβόητη φράση του «μαζί τα φάγαμε», δηλώνοντας με χιουμοριστικό ύφος: «Είμαι χοντρός διότι τρώω φτηνά φαγητά, αν έτρωγα τρεις κουταλιές χαβιάρι θα ήμουν αδύνατος».

• Τριτάκι!
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 15:44:50 »
χαχαχαχα!το ειδα και εγω αυτο!!αχου τον καημενο!!ταιριαζει με τις δηλωσεις του αντρικου!!

Γιός Γ. Παπανδρέου: «Σε τρεις μήνες άσπρισαν τα μαλλιά του πατέρα μου»

Ο πρωτότοκος γιος του Παπανδρέου από τον πρώτο του γάμο με την κυπριακής καταγωγής κυρία Εύα Ζησιμίδου, παραμένει σχεδόν στην αφάνεια , τόσο που πολλοί ακόμα αγνοούν ότι ο κ. Παπανδρέου εκτός από την κόρη του τη Μαργαρίτα έχει και έναν γιό, τον Αντρίκο ή… Σπίθα όπως τον αποκαλούσε ο Ανδρέας Παπανδρέου όταν παιδάκι ακόμα επισκεπτόταν το Καστρί.

Πώς νιώθει που ο πατέρας του ηγείται μιας κυβέρνησης που κόβει συντάξεις και μισθούς; «Δεν τον βλέπετε; Του πατέρα μου τα μαλλιά άσπρισαν μέσα σε τρεις μήνες. Το παλεύει όσο μπορεί, στεναχωριέται, προσπαθεί. Και όσο γι αυτά που λένε ότι γυμνάζεται, δεν γυμνάζεται για τον εαυτό του, γυμνάζεται για να είναι δυνατός για τη μάχη που δίνει κάθε μέρα. Εάν δεν τα ζεις από μέσα… κανείς δεν ξέρει τι ακριβώς συμβαίνει» είχε πει σε φίλους του που τον ρωτούσαν συνεχώς πως αισθάνεται με όλη αυτήν την κατάσταση.

Ο γιος του Πρωθυπουργού βρέθηκε σε πορείες και διαδηλώσεις πολλές φορές, από τότε που ακόμα ήταν φοιτητής. Όταν ήταν μαθητής μετείχε σε διάλογους στις καταλήψεις ακόμα και όταν ο πατέρας του ήταν υπουργός Παιδείας.

Όπως δημοσιεύει η εφημερίδα «Το Βήμα» ο Ανδρέας Γ. Παπανδρέου αναφέρει: «Μετέχω ως απλός πολίτης αρκετές φορές με τις παρέες μου σε πορείες που προτείνουν συγκεκριμένες λύσεις και δεν λοιδορούν απλώς. Ειρηνικά όμως. Σε αυτές που σπάγανε μαγαζιά και πεζοδρόμια, όχι, δεν πήγα και δεν πρόκειται να πάω. Δεν το μπορώ αυτό. Καταστρέφουν τις περιουσίες των άλλων, με αποτέλεσμα πολλοί εργαζόμενοι να χάσουν την εργασία τους. Όταν βρεθείς στο δρόμο, αλήθεια, ποιος θα σε ταΐζει;».

Αποσυνδεδεμένος Anna Karina

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 15:50:25 »
Ναι, οι καημένοι, όλοι πεινάνε. Πάντως όντως άσπρισαν τα μαλλιά του πατέρα του, κουρεύομασταν σε διπλανές θέσεις πριν λίγους μήνες σε κομμωτήριο στο Ψυχικό  : tongue
Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι δεύτερος.

• Τριτάκι!
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 15:53:04 »
χαχαχαχα

ξερετε τι λενε για οσους εχουν ασπρα μαλλια εε??

Αποσυνδεδεμένος Lydia

• Δασκάλα
  • Συντονιστής
  • Εκτάκι!
« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 17:00:47 »
Τιιιι;;;  : announce

Gaius Julius Caesar

• Επισκέπτης
« Απάντηση #25 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 17:08:00 »
Δεν μπορεί να λεχθεί δημόσια : oops : oops : oops

• Τριτάκι!
« Απάντηση #26 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 17:21:44 »
"ασπρα μαλλια στην κεφαλη κακα μαντατα στην...." λεει ο σοφος λαος!!

βεβαια αυτος συνεχιζει να μας μπιπ αλλα τεσπα!!