• Ιανουάριος 21, 2019, 16:00:10
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Όποιος θέλει να βοηθήσει στον τομέα των σημειώσεων θα βρει πληροφορίες εδώ

Αποστολέας Θέμα: Ανταλλαγή Συγγραμμάτων από τον "Εύδοξο"  (Αναγνώστηκε 10387 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος πεταλούδα

• Προνήπιο!
  • *
Απ: Ανταλλαγή Συγγραμμάτων από τον "Εύδοξο"
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 29, 2014, 13:36:05 »
Μερικές απορίες: Τι εννοεί "επιπλέον δωρεάν συγγράμματα;" Δηλαδή πέρα από τα 49 που δικαιούμαστε;

Μπορώ με την ανταλλαγή να πάρω κάποιο σύγγραμμα που μου αρέσει, χωρίς να δηλώσω το αντίστοιχο μάθημα;

Μπορώ να ανταλλάξω απευθείας-αμοιβαία ένα βιβλίο με κάποιον άλλο ή πρέπει κάποιος να διαλέξει το δικό μου κι εγώ να βρω κάποιου τρίτου;

Επίσης, μπορώ να δω κάπου τα βιβλία που διατίθενται από άλλους φοιτητές για ανταλλαγή;

Υπάρχει δυνατότητα ανταλλαγής εκτός Εύδοξου, π.χ. αγγελία μέσω του φόρουμ;

Ευχαριστώ...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 29, 2014, 13:43:31 από πεταλούδα »

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ανταλλαγή Συγγραμμάτων από τον "Εύδοξο"
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 29, 2014, 23:34:17 »
Γεια σου. Λογικά, αν δηλώσεις πως επιθυμείς να λάβεις βιβλία από ανταλλαγή, μπορείς να πάρεις παραπάνω από 49. Αν δώσεις κι εσύ βιβλία προς ανταλλαγή, θα ξεφορτωθείς από τα 49 κάποια που δε σου άρεσαν.

Η ανταλλαγή επεκτείνεται και εκτός δηλώσεων μαθημάτων.

Το σύστημα του Εύδοξου δεν είναι αμοιβαίας ανταλλαγής, αλλά αλλαγής μέσω πόντων (παίρνεις κάποιους πόντους αν συμμετέχεις στην ανταλλαγή).

Φυσικά και μπορείς να ανταλλάξεις βιβλία μέσω του φόρουμ, αρκεί να είσαι σαφής στο τι ζητάς, γιατί συνήθως γίνονται δανεισμοί βιβλίων μέσω του φόρου.

Για περισσότερες λεπτομέρειες μπορείς να ανατρέξεις και στο site του Εύδοξου ή να ρωτήσεις στο HelpDesk της υπηρεσίας.
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com