• Ιούνιος 16, 2019, 17:56:54
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Για το δανεισμό πανεπιστημιακών συγγραμμάτων
μπορείτε να απευθύνεστε εδώ

Αποστολέας Θέμα: Δανεισμός Πανεπιστημιακών συγγραμμάτων  (Αναγνώστηκε 125881 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lhda

• Νηπιαγωγείο!
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Δανεισμός Πανεπιστημιακών συγγραμμάτων
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 08, 2013, 09:40:12 »
ναι του 2003...

Αποσυνδεδεμένος ALittleBarOfSoap

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 10, 2013, 18:25:35 »
Καλησπέρα..και εγω θα ήθελα να δανειστώ το " Δράκος, Γ. &Τσιναρέλης, Γ. (2013). Ψυχοκοινωνικές παράμετροι των σχολικών δυσκολιών. Αθήνα: Διάδραση" αν το έχει κανείς..

Αποσυνδεδεμένος naya

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 17, 2013, 01:03:41 »
Παιδιά καλησπέρα. Μόλις γυρισα απο ερασμους και ειχα δηλωσει το μαθημα του αντωνιου 'ψυχικες διαταραχες και μαθησιακες δυσκολιες παιδιων και εφηβων με ειδικες αναγκες/ψυχολογια αμεεα' με σκοπο να το περασω στο εξωτερικο αλλα εγινε μπερδεμα με τιε διδακτικες μοναδες κ μου ξεμεινε για σεπτεμβρη για να παρω πτυχιο!! εχει κανεις το συγγραμα κ μπορει να μου το δανεισει? οποιος μπορει ας μου στειλει.. ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος xaroula

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 20, 2013, 18:26:30 »
καλησπερα παιδια,
και εγω για το ιδιο μεταπτυχιακο ενδιαφερομαι οποτε χρειάζομαι τα εξης βιβλια
 1.Πολυχρονοπούλου, Σ. (2012). Παιδιά και έφηβοι με ειδικές ανάγκες και δυνατότητες. Αθήνα:Αυτοέκδοση(στις εκδόσεις Γρηγόρη).
2. Δράκος, Γ. (2003). Ειδική Παιδαγωγική των προβλημάτων λόγου και ομιλίας.Λογοπαιδεία – Λογοθεραπεία. Αθήνα: Αυτοέκδοση.
3. Δράκος, Γ. &Τσιναρέλης, Γ. (2013). Ψυχοκοινωνικές παράμετροι των σχολικών δυσκολιών. Αθήνα: Διάδραση.
4. Δράκος, Γ. (2012). Σύγχρονα Θέματα της Ειδικής Παιδαγωγικής. Αθήνα: Διάδραση.
5. Elliott, S. N., Kratochwill, T. R., Littlefield Cook, J., & Travers, J. F. (2008).Εκπαιδευτική Ψυχολογία: Αποτελεσματική διδασκαλία-αποτελεσματική
μάθηση. Αθήνα: Gutenberg.
6.Μαριδάκη-Κασσωτάκη, Α. (2011). Παιδαγωγική ψυχολογία. Αθήνα: Διάδραση.
7. Παπαδάτος, Γ. (2011). Ψυχοφυσιολογία. Αθήνα: Εκδόσεις Παρισιάνου Α.Ε
.comΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΕΣΤΩ ΕΝΑ Ή ΑΝ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΖΗΤΗΣΑΤΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΧΕΤΕ ΒΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙΣΤΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΤΟ xaroula7-5-89@hotmail.com ή εδω.

Ευχαριστω πολυ

Αποσυνδεδεμένος afroditi

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 24, 2013, 12:30:00 »
Γεια σας. Γνωρίζετε αν θα βγει συγκεκριμένη ύλη αργότερα ή πρέπει να διαβάσουμε όλα αυτά τα βιβλία; Γνωρίζουμε κανέναν που να έχει ξαναδώσει εξετάσεις για το μεταπτυχιακό αυτό; Μου φαίνεται τεράστια η ύλη.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 24, 2013, 12:32:08 από afroditi »

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 24, 2013, 12:52:30 »
Από όσο ξέρω, πρέπει να διαβάσεις ολόκληρα τα βιβλία γιατί οι ερωτήσεις είναι γενικές και χρειάζεται να έχεις μία σφαιρική άποψη.
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος afroditi

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 29, 2013, 12:59:25 »
Γενικές είναι οι ερωτήσεις; Γνωρίζεις αν είναι δύσκολα τα γραπτά; Έχει ξαναδώσει κανείς που να γνωρίζει κάτι περισσότερο;  Νομίζω πιο παλιά για να μπεις στο συγκεκριμένο μεταπτυχιακό έδινες μαθήματα γενικά όπως Μεθοδολογία κλπ.   
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 29, 2013, 13:03:10 από afroditi »

Αποσυνδεδεμένος dimidaft

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 29, 2013, 13:41:10 »
Καλησπέρα σε όλους!
Μόλις σήμερα ανακάλυψα το forum σας και χάρηκα πολύ! Πρόκειται να δώσω εξετάσεις για το μεταπτυχιακό στην Εφαρμοσμένη Παιδαγωγική. Έχοντας αποφοιτήσει από το Παιδαγωγικό της Αθήνας το 2005, έχω αρκετά από τα βιβλία που προτείνονται στη βιβλιογραφία. Αυτά που δεν έχω τα ψάχνω με την ελπίδα να τα βρω. Αν όχι, θα ζητήσω κι εγώ τη βοήθειά σας κάποια άλλη στιγμή, γιατί δεν είναι της παρούσης. Προς το παρόν δηλώνω πως αν κάποιος χρειάζεται κάποιο βιβλίο του παιδαγωγικού, θα χαρώ να του/της το δανείσω.

Αποσυνδεδεμένος marilou!

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 29, 2013, 17:33:07 »
Καλησπέρα και από εμένα, επειδή ενδιαφέρομαι για το μεταπτυχιακό Ειδικής Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας, από που προτείνετε να ξεκινήσω να μαζεύω τα βιβλία;
Μπορούμε να έχουμε πρόσβαση στη βιβλιοθήκη χωρίς να ανήκουμε σε κάποια σχολή; Βρήκα κάποια από αυτά στην αγορά αλλά είναι απλησίαστα....(είμαι και 3 χρόνια άνεργη βλέπετε...)
Οποιαδήποτε βοήθεια καλοδεχούμενη, ευχαριστώ εκ των προτέρων!
tsiol.maria@gmail.com