• Μάρτιος 25, 2019, 03:56:17
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Για e-mail καθηγητών και των βοηθών τους μπορείτε να ανατρέχετε εδώ

Αποστολέας Θέμα: Δανεισμός Πανεπιστημιακών συγγραμμάτων  (Αναγνώστηκε 123524 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος afroditi

• Προνήπιο!
  • *
Απ: Δανεισμός Πανεπιστημιακών συγγραμμάτων
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 29, 2013, 22:29:11 »
Τα βιβλία είναι 60- 70 ευρώ το ένα... Εγώ πήρα και στη βιβλιοθήκη και λένε ότι δεν τα έχουν... Ο θεός βοηθός... Ψάχνω Παπαδάτο "Ψυχοφυσιολογία" και Κασσωτάκη " Παιδαγωγική Ψυχολογία"

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 30, 2013, 10:31:59 »
Αν δεν υπάρχουν στη δική μας βιβλιοθήκη, ψάξτε μήπως υπάρχουν σε άλλες βιβλιοθήκες. Η βιβλιοθήκη του ΤΕΑΠΗ είναι δύο βήματα από τη σχολή μας κι έχει και περισσότερους τίτλους από τη δική μας.

Μπείτε στον κατάλογο opac στο lib.uoa.gr
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος podilatis

• Νηπιαγωγείο!
  • **
  • Φύλο: Άντρας
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 25, 2013, 17:38:49 »
ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ.. ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΓΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ : 1) ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ 2
                                                                                                                         2) Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΑΣ
                                                                                                                         3) ΑΝΑΛΥΤ.ΠΡΟΓΡΑ Κ ΣΧΟΛΙΚ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΑ
                                                                                                                         4) ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ Κ ΝΕΟΥΣ ( ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ ΘΕΛΩ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΧΩ)
                                                                                                                         5)ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑ
ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ 7 ΕΤΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΑΝ ΤΑ ΔΩΣΩ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ Η ΟΠΟΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!

Αποσυνδεδεμένος dimitrab

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 31, 2013, 22:52:12 »
Καλησπερα παιδια,

Ξέρει κανείς αν το βιβλίο "Πολυχρονοπούλου, Σ. (2012). Παιδιά και έφηβοι με ειδικές ανάγκες και δυνατότητες" είναι το ίδιο με παλαιότερες εκδόσεις; Η αν τουλάχιστον οι παλαιότερες εκδόσεις καλύπτουν την ίδια ύλη; Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Magourounaki

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 22:30:38 »
Καλησπέρα σε όλους!!!! Κατ'αρχάς συγχαρητήρια για την καταπληκτική δουλειά που κάνετε όλοι στο forum! Μπήκα στη σχολή με κατατακτήριες και όπως ξέρετε δεν δικαιούμαι συγγράμματα. Θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου δανείσει προς μελέτη όσα συγγράμματα μπορεί από τα μαθήματα του πρώτου έτους ή σημειώσεις, μιας και δεν έχω ακόμη αναπτύξει σχέσεις με φοιτητές του τμήματος! Σας εγγυώμαι ότι θα τα επιστρέψω όπως ακριβώς θα τα παραλάβω! Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα!Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!!
: h

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 23:09:14 »
Καλώς ήρθες και σ' ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια. Όπως είδες, το μήνυμά σου μεταφέρθηκε στο ήδη υπάρχον θέμα. :)
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος elenipag

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 19:08:48 »
Παιδια καλησπερα!
 μπορει κανεις να μου δανεισει το βιβλιο της Χαλκια, διδακτικη των φυσικων επιστημων? ειναι επειγον! ευχαριστω! οποιος μπορει να βοηθησει ας μου στειλει μειλ! elenipagiantza@hotmail.com!  : h

Αποσυνδεδεμένος kouniabella

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #34 στις: Ιανουάριος 12, 2014, 22:21:50 »
καλησπεεερα!!εχω δυο μαθηματα για πτυχιο και το ενα ειναι η κοινωνικη ψυχολογια του αντωνιου. εχω παρει ωστοσο διαφορετικο συγγραμμα απο αυτο που προτεινει και η υλη που εχει βγαλει δεν ειναι απο αυτο που εχω.
θα ηθελα οποιος θα μπορουσε να με βοηθησει. ψαχνω την ''κοινωνικη ψυχολογια'' απο εκδοσεις παπαζηση.
το mail μου ειναι grekooni@hotmail.com...
ευχαριστω εκ των προτερων καια καλη συνεχεια σε ολους!!!

Αποσυνδεδεμένος conpan

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #35 στις: Ιανουάριος 15, 2014, 12:02:56 »
Καλημέρα!Το φόρουμ σας είναι καταπληκτικό και βοηθάει πάρα πολύ!!!!!θα δώσω κατατακτήριες για το τμήμα σας και μόλις είδα την ύλη, έχω αγχωθεί πολύ και για το μέγεθος αλλά και για τα βιβλία...τα βιβλία είναι πάρα πολλά για να τα αγοράσω όλα...αν γίνεται κάποιος να μου δανείσει μερικά από αυτά για να τα βγάλω φωτοτυπίες, θα με βοηθούσε ιδιαίτερα.....
το mail μου είναι panagiotacon@gmail.com
ευχαριστω εκ των προτερων
το ξέρω ότι είναι πολλά,αλλά έστω κ κάποια από αυτά να μην αγοράσω θα είναι σημαντικό για εμένα

1. Θεωρίες της Αγωγής
Βρεττός, Ιωάννης (2005). Θεωρίες της Αγωγής. Τόμ. B΄ Αθήνα, Γρηγόρης,
Γαλανάκη, Ε. (2011). Θέματα Αναπτυξιακής Ψυχολογίας  Αθήνα: Διάδραση
Μαλαφάντης, K. (2011). Το παραμύθι στην εκπαίδευση, Αθήνα, Διάδραση
Μπαμπάλης, Θ. (2011). Η Ζωή στη Σχολική Τάξη. Αθήνα, Διάδραση
Μυλωνάκου-Κεκέ, Η. (2013). Κοινωνική Παιδαγωγική Αθήνα, Διάδραση,

1. Θαν. Νάκας, Γλωσσοφιλολογικά [εκδόσεις Πατάκη]
2. Θαν. Νάκας, Σχήματα Λεξικής και Φραστικής Επανάληψης, α΄ [εκδόσεις Πατάκη]
3. Θανάσης Νάκας & Ζωή Γαβριηλίδου, Δημοσιογραφία και Νεολογία (Τίτλοι- ευρήματα για θέματα- εκπλήξεις) [εκδόσεις Πατάκη], [ολόκληρο το Α΄ Μέρος ].
4. Γεωργία Κατσούδα, Θανάσης Νάκας, Όψεις της Νεολογίας: Σύμφυρση και Επανε-τυμολόγηση (Ολικοί και Μερικοί λεξικοί συμφυρμοί στη δημοσιογραφία, τη διαφήμιση, τα ιστολόγια και τη λογοτεχνία για παιδιά) [εκδόσεις Πατάκη]
5. Μ.Ζ. Κοπιδάκης, Γ.Α. Χριστοδούλου, Θαν. Νάκας και Ν.Α.Ε. Καλοσπύρος, Ρητορικός Παπαδιαμάντης [εκδ. Πατάκη]

1. Εξαρχάκος Γ. Θ.: «Εισαγωγή στα Μαθηματικά», Τεύχος Α΄ Άλγεβρα
2. Γ.Δημάκος –Κ.Μπρουχούτας «Μεθοδολογία λύσης αριθμητικών προβλημάτων»
3. Ρασσιάς Μ.Ι «Θεωρία Αριθμών»
4. Σχολικά βιβλία Α/βάθμιας και Β/βάθμιας Εκπαίδευσης