• Ιανουάριος 21, 2019, 16:01:57
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Για οποιαδήποτε ανακοίνωση, πληροφορία ή άλλου είδους επικοινωνία σχετική με το ptde.gr-που δεν καλύπτεται ήδη από το site-μπορείτε να μας στείλετε e-mail στο ptde.gr@gmail.com

Αποστολέας Θέμα: Δανεισμός Πανεπιστημιακών συγγραμμάτων  (Αναγνώστηκε 122221 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος podilatis

• Νηπιαγωγείο!
  • **
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δανεισμός Πανεπιστημιακών συγγραμμάτων
« Απάντηση #54 στις: Μάιος 31, 2014, 19:13:31 »
Καλησπέρα παιδιά βρίσκομαι στο τελευταίο έτος και ψάχνω 2 συγγράμματα για να μπορέσω να περάσω τα μαθήματα. Χρειάζομαι τα βιβλία των παρακάτω μαθημάτων όποια η όποιος μπορεί ας επικοινωνήσει μαζί μου: ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑ ( κ.Δασκαλακης)   κ  ΝΕΟΕΛΛ. ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ ΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΠΕΖΟΓΡΑΦΙΑ (Πολίτου - Μαρμαρινού Ελ., Ντενίση Σ, Το διήγημα στην ελληνική και στις ξένες λογοτεχνίες. Θεωρία, γραφή, πρόσληψη, Αθήνα: Gutenberg ).. Επίσης έχω κάποια συγγράμματα από τα μαθήματα που έχω περάσει, ευχαρίστως να τα δανείσω γράψτε όποιο χρειάζεστε κ θα κοιτάξω αν το έχω...

Αποσυνδεδεμένος katerina_fas

• Προνήπιο!
  • *
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #55 στις: Ιούνιος 17, 2014, 17:59:19 »
Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος που διαθέτει τα βιβλία που αποτελούσαν την περσινή ύλη των κατατακτηρίων εξετάσεων του παιδαγωγικού. Ενδιαφέρομαι να δώσω εξετάσεις φέτος  αλλά επειδή δεν έχει βγει σχετική φετινή ανακοίνωση θα κυμανθώ σύμφωνα με την περσινή. Επειδή εργάζομαι τις ώρες που είναι ανοιχτή βιβλιοθήκη μήπως υπάρχει κάποιος που να  μπορεί να μου τα δανείσει να τα φωτοτυπήσω; Εξυπακούεται ότι θα επιστραφούν σε άριστη κατάσταση, και γω φοιτήτρια υπήρξα και ξέρω πως είναι να δανείζεις τα βιβλία σου.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Μην αφήνεις αυτό που σε τρώει να χορτάσει

Αποσυνδεδεμένος λιβελούλα

• Συντονιστής
  • Τεταρτάκι!
« Απάντηση #56 στις: Ιούνιος 18, 2014, 21:39:58 »
Γεια σου Κατερίνα.Σε προηγούμενα μηνύματα νομίζω πως ο Ianos,ο michalis και άλλοι έχουν γράψει λίστα με τα βιβλία, που δανείζουν.Κοίταξε να δεις, αν σε καλύπτουν αυτά.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 18, 2014, 21:42:17 από λιβελούλα »
Άμμος ήτανε προτού γυαλί να γίνει...

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #57 στις: Ιούλιος 14, 2014, 18:09:03 »
Μήνυμα από sophiak

Καλησπέρα παιδιά..!!!! Είναι ανάγκη να βρω και να δανειστώ άμεσα καποια βιβλία, γιατί τα δίνω αυτές τις μέρες και δεν τα έχω και φυσικά να τα επιστρέψω και άμεσα..!!!! Θέλω το σύγγραμμα της ''ΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ'', της ''ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΤΗΣ ΣΧ.ΤΑΞΗΣ ΚΑΙ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ 2'' του ΤΡΙΛΙΑΝΟΥ, της ΄΄ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ'' και της ''ΕΙΔΙΚΗΣ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ ΓΙΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ''..!!!! Συγγνώμη που τα γράφω ετσι, αλλά ο χρόνος μου είναι πολύ περιορισμένος...!!! Όποιος μπορεί να με βοηθήσει ας μου στείλει άμεσα ή σε π.μ. ..!!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ εκ των προτέρων όλους..!!!!
Υ.Γ. Εγώ θα κατέβω αύριο στην σχολή, γιατί δίνω και άλλα μαθήματα, αλλά και οποιαδήποτε άλλη στιγμη μπορεί κάποιος μου λέει και το κανονίζουμε, ή το βρίσκουμε και το μέρος και όλα..!!! Ευχαριστώ!!! : loveheart

(Σημείωση συντονιστή: Σοφία, έγραψα αντί για σένα το μήνυμά σου, μια και υπάρχει τεχνικό πρόβλημα. Όσοι δε μπορείτε να ποστάρετε στο φόρουμ, δοκιμάστε να μπείτε από άλλο πρόγραμμα περιήγησης ή από ανώνυμο παράθυρο)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 14, 2014, 18:11:50 από asimeniasfika »
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #58 στις: Ιούλιος 14, 2014, 18:19:10 »
Αν δεν κάνω λάθος, τα βιβλία που ψάχνει η Σοφία είναι τα εξής:

Αγωγή υγείας και σχολείο, Γκούβρα Μαριάννα, Κυρίδης Αργύρης Γ., Μαυρικάκη Ευαγγελία Θ

Μεθοδολογία της Διδασκαλίας, Αθανάσιος Τριλιανός

Παιδιά και έφηβοι με ειδικές ανάγκες και δυνατότητες , Σταυρούλα Πολυχρονοπούλου Τόμος Α'

Ο ρόλος της ευφυΐας στον ανθρώπινο πολιτισμό, Γ. Παπαδάτος & Α. Φουστάνα
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος vaso

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #59 στις: Αύγουστος 24, 2014, 23:31:30 »
Καλησπέρα σε όλους. Ενδιαφέρομαι να δώσω κατατακτήριες τον Δεκέμβριο. Έχει κανείς τα βιβλία που περιλαμβάνονται στην ύλη ώστε να τα δανειστώ και να τα βγάλω φωτοτυπίες? (η λίστα με τα βιβλία είναι στο συνημμένο αρχείο). Έχω ήδη αποφοιτήσει από το Τμήμα Νηπιαγωγών του ΕΚΠΑ και νόμιζα πως θα είχα ορισμένα βιβλία μα δεν έχω κανένα δυστυχώς... Τα βιβλία είναι αυτονόητο πως θα επιστραφούν όπως παραληφθούν...! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

Αποσυνδεδεμένος vaso

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #60 στις: Αύγουστος 24, 2014, 23:32:30 »
η λίστα με τα βιβλία...

Αποσυνδεδεμένος emma

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #61 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 22:10:55 »
Καλησπέρα παιδιά..λόγω κάποιων συγκυριών δεν μπόρεσα να αποκτήσω το σύγγραμμα για το μάθημα Σύγχρονες γλωσσολογικές έννοιες &
διδακτικές εφαρμογές
και δεν έχω ούτε σημειώσεις.Το δίνω στις επόμενες μέρες και πραγματικά θα ευγνωμονούσα όποιον μπορούσε να μου το δανείσει ή να μου δώσει κάποιες σημειώσεις.
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος lne

• Συντονιστής
  • Τριτάκι!
« Απάντηση #62 στις: Σεπτέμβριος 11, 2014, 11:48:52 »
Καλησπέρα παιδιά..λόγω κάποιων συγκυριών δεν μπόρεσα να αποκτήσω το σύγγραμμα για το μάθημα Σύγχρονες γλωσσολογικές έννοιες &
διδακτικές εφαρμογές
και δεν έχω ούτε σημειώσεις.Το δίνω στις επόμενες μέρες και πραγματικά θα ευγνωμονούσα όποιον μπορούσε να μου το δανείσει ή να μου δώσει κάποιες σημειώσεις.
Ευχαριστώ!

Δεν έχω το βιβλίο, αλλά σε περίπτωση που δεν το βρεις από κάποιον άλλο, θα σου έλεγα να πας στη βιβλιοθήκη της σχολής και να το δανειστείς. Θα στο δώσουν λογικά για λίγες μέρες αν τους πεις το λόγο.