• Δεκεμβρίου 06, 2019, 14:12:22
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Το ptde.gr πρόκειται να κλείσει. Όσοι ενδιαφέρονται να συμμετέχουν ενεργά στη συνέχεια του φόρουμ παρακαλούνται να επικοινωνήσουν με τις συντονίστριες λιβελούλα, asimeniasfika, TheReader ή να στείλουν μήνυμα στο ptde.gr@gmail.com

Αποστολέας Θέμα: Δανεισμός Πανεπιστημιακών συγγραμμάτων  (Αναγνώστηκε 134083 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Firefly24

• Προνήπιο!
  • *
Απ: Δανεισμός Πανεπιστημιακών συγγραμμάτων
« Απάντηση #72 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 20:56:51 »
Καλησπερα! Ειμαι πτυχιουχος του Π.Τ.Δ.Ε. Αθηνων απο το 2012. Ενδιαφερομαι να δωσω εξετασεις για το μεταπτυχιακο "Πληροφορικη στην Εκπαιδευση" και χρειαζομαι το βιβλιο του Ραπτη  απο το μάθημα του 1ου ετους του Β εξαμηνου " Μαθηση και Πληροφορια στην εποχης της Πληροφοριας" αλλα την τελευταια εκδοση του 2013 (εγω εχω απο το προπτυχιακο επιπεδο την προηγουμενη του 2007).
Το βιβλιο υπαρχει στη βιβλιοθηκη αλλα ειναι παρα πολλες σελιδες για να το τυπωσω ολο. Μηπως θα μπορουσε καποιος να μου το δανεισει για 1 μηνα να διαβασω για τις εξετασεις και να του το επιστρεψω?

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #73 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 21:27:24 »
Έχω ακούσει πάντως ότι μόνο μερικές σελίδες είναι οι προσθήκες της νέας έκδοσης.
Το ptde.gr πρόκειται να κλείσει σύντομα. Για πληροφορίες στείλτε πμ σε: λιβελούλα, asimeniasfika, TheReader

Αποσυνδεδεμένος onthedgeoftime

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #74 στις: Ιανουαρίου 09, 2015, 00:24:37 »
Καλησπέρα σας

Σκοπεύω να δώσω για εφαρμοσμένη παιδαγωγική και ενώ έχω βγάλει άκρη με μεγάλο μέρος της βιβλιογραφίας, μου λείπει το
"Θεωρίες της Αγωγής Α' τ΄. - Βρεττός, Ι." για τη γενική παιδαγωγική.
Αν κάποιος το έχει και είναι διατεθειμενος να μου το δανείσει μέχρι το πέρας των εξετάσεων (μέσα Φλεβάρη το πολύ θα το έχει πίσω), θα το εκτιμούσα ΠΟΛΥ. Δεν μπορώ να το δανειστώ από τη βιβλιοθήκη και απ' ότι φαίνεται πρέπει να διαβαστεί όλο, δεν έχω περιθώριο για φωτοτυπίες μάλλον.
Στείλτε μου ένα προσωπικό μήνυμα, αν θέλετε. Εννοείται πως θα το επιστρέψω στην κατάσταση που το βρήκα.

Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος AFRIKA

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #75 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 19:13:21 »
Καλησπέρα και καλή χρονιά . Δίνω το μάθημα της Χαλκιάς <<Διδακτική Φυσικών Επιστημών >> και δεν έχω το βιβλίο .Αν κάποιος το έχει και είναι διατεθειμενος να μου το δανείσει μέχρι το πέρας των εξετάσεων (μέσα Φλεβάρη το πολύ θα το έχει πίσω), θα το εκτιμούσα ΠΟΛΥ. Δεν μπορώ να το δανειστώ από τη βιβλιοθήκη και απ' ότι φαίνεται πρέπει να διαβαστεί όλο και δεν έχω περιθώριο για φωτοτυπίες.
Στείλτε μου ένα προσωπικό μήνυμα, αν θέλετε. Εννοείται πως θα το επιστρέψω στην κατάσταση που το βρήκα.
Ευχαριστώ πολύ!!

Αποσυνδεδεμένος Evanhelia

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #76 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 22:53:15 »
Καλησπέρα!
Καλή επιτυχία σε όσους και όσες δίνουν! Μου λείπει ένα βιβλίο για το μάθημα Γενική Παιδαγωγική, είναι του Βρεττού το Μη λεκτική συμπεριφορά εκπαιδευτικού-μαθητή. Αθήνα, βιβλιοπωλείο Γρηγόρη. Αν το έχει κάποιος και μπορεί να μου το δανείσει θα το εκτιμούσα πολύ.
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος roseK

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #77 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 11:32:31 »
Καλημερα! Εχει καποιος το βιβλιο "θεωρια αριθμων" του Ρασσια;

Αποσυνδεδεμένος Μαυρη Χηρα

• Τριτάκι!
« Απάντηση #78 στις: Φεβρουαρίου 17, 2015, 03:34:33 »
Έχει κάποιος το βιβλίο Εισαγωγή στην κοινωνική ψυχολογία (Εκδότης : Παπαζήσης
Συγγραφέας :Hewstone Miles, Stroebe Wolfang) που δινόταν για το μάθημα Κοινωνική Ψυχολογία που έκανε ο κύριος Αντωνίου;

το εξώφυλλο είναι αυτό : http://www.patakis.gr/OpenImage.aspx?ProductName=&Image=http://www.biblionet.gr/images/covers/b122883.jpg
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 17, 2015, 03:36:40 από Μαυρη Χηρα »

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #79 στις: Μαΐου 15, 2015, 12:04:58 »
Μήνυμα από Αναστασία:

Γεια σας.
Είμαι φοιτήτρια επί  πτυχίω,  θα ήθελα να δανειστώ από όποιον δύναται το βιβλίο του κ. Γραμματά:  "ΘΕΑΤΡΟ ΚΑΙ ΠΑΙΔΕΙΑ"  για μια εβδομάδα.  Είχα πάρει το 2009,  τους 2 τόμους του κ. Γραμματά όμως έχω  μάθει ότι τα  τελευταία χρόνια  έχει αλλάξει βιβλίο. θα είμαι συνεπής στο χρόνο και θα το επιστρέψω όπως το παρέλαβα!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

e-mail επικοινωνίας: spyrana[at]hotmail[dot]com
Το ptde.gr πρόκειται να κλείσει σύντομα. Για πληροφορίες στείλτε πμ σε: λιβελούλα, asimeniasfika, TheReader

Αποσυνδεδεμένος Lito

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #80 στις: Μαΐου 26, 2015, 00:01:32 »
Paidia mipos mpori kapios na m danisi to vivlio tis epistimologias ime apo erasmus k dn mporesa na t paro