• Ιανουάριος 21, 2019, 16:03:39
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Παρακαλούμε πολύ να αναρτάτε στο φόρουμ την ύλη μαθημάτων
και τα θέματα εξετάσεων που γνωρίζετε.

Αποστολέας Θέμα: Δανεισμός Πανεπιστημιακών συγγραμμάτων  (Αναγνώστηκε 122223 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jasmin

• Προνήπιο!
  • *
Απ: Δανεισμός Πανεπιστημιακών συγγραμμάτων
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 02, 2013, 20:47:33 »
Καλησπέρα σε όλους..είμαι απόφοιτη του φπψ και θα δώσω εξετάσεις για το μεταπτυχιακό της ειδικής αγωγής του τμήματός σας..από τη βιβλιογραφία έχω μαζέψει κάποια βιβλία, αλλά μου λείπουν άλλα τόσα. Δυστυχώς λόγω οικονομικής δυσχέρειας (φαντάζομαι πολλοί με καταλαβαίνετε) δε δύναμαι να τα αγοράσω. Όποιος από εσάς έχει την καλή θέληση να μου δανείσει μέχρι το Σεπτέμβρη ένα από τα παρακάτω βιβλίο θα ήμουν ευγνώμον. Ευχαριστώ εκ των προτέρων..τα βιβλία είναι τα εξής:

1. Πολυχρονοπούλου, Σ. (2012). Παιδιά και έφηβοι με ειδικές ανάγκες και δυνατότητες. Αθήνα:Αυτοέκδοση(στις εκδόσεις Γρηγόρη).
2. Δράκος, Γ. (2003). Ειδική Παιδαγωγική των προβλημάτων λόγου και ομιλίας.Λογοπαιδεία – Λογοθεραπεία. Αθήνα: Αυτοέκδοση.
3. Δράκος, Γ. &Τσιναρέλης, Γ. (2013). Ψυχοκοινωνικές παράμετροι των σχολικών δυσκολιών. Αθήνα: Διάδραση.
4. Elliott, S. N., Kratochwill, T. R., Littlefield Cook, J., & Travers, J. F. (2008).Εκπαιδευτική Ψυχολογία: Αποτελεσματική διδασκαλία-αποτελεσματική
μάθηση. Αθήνα: Gutenberg.
5.Μαριδάκη-Κασσωτάκη, Α. (2011). Παιδαγωγική ψυχολογία. Αθήνα: Διάδραση.

ΓΕΙΑ ΣΟΥ. θΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ. ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ. ΑΝ ΒΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ? ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΚΑΙ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΒΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!! ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΤΗΛ 6981541013, anti.volikou@gmail.com

Ναι εννοείται. Μακάρι να βρούμε έστω κάποια..ρώτησα για φωτοτυπίες και θέλουμε τουλάχιστον 80€ για όοολες αυτές τις σελίδες. Πολλά βιβλία και τεράστια η ύλη..καλά μας κουράγια..

Αποσυνδεδεμένος Zavolitsa

• Προνήπιο!
  • *
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 04, 2013, 14:22:31 »
Υπάρχει κανένα καλό παιδί που να έχει τα παρακάτω βιβλία;

1) Β. ΜΑΚΡΑΚΗΣ: «Υπερμέσα στην Εκπαίδευση. Μια κοινωνικο-εποικοδομιστική προσέγγιση» Αθήνα 2000. Μεταίχμιο
2) Κεκές Ι. (2004), (Επιμ.), Νέες Τεχνολογίες στην Εκπαίδευση: Ζητήματα Σχεδιασμού και
Εφαρμογών. Φιλοσοφικές – Κοινωνικές Προεκτάσεις, Αθήνα, Διάδραση
3) Δανασσής -Αφεντάκης, Αντ. (1993). Εισαγωγή στην Παιδαγωγική. Τόμ. Β: Ή εξέλιξη της Παιδαγωγικής σκέψης. Αθήνα
4) Τριλιανός, Θαν. (2002). Η κριτική σκέψη και η διδασκαλία της. Αθήνα
5) Βρεττός, Ι. (2003). Μη λεκτική συμπεριφορά εκπαιδευτικού-μαθητή. Αθήνα,
βιβλιοπωλείο Γρηγόρη

Τα χρειάζομαι για να διαβάσω για το μεταπτυχιακό, όπως καταλαβαίνετε. Εννοείται ότι όποιος μου δανείσει κάποια από αυτά θα τα παραλάβει στην κατάσταση που μου τα έδωσε.

Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μου με προσωπικό μήνυμα μέσω φόρουμ ή αν δεν είστε μέλη στο φόρουμ να μου στείλετε e-mail
Υπάρχει κανένα καλό παιδί που να έχει τα παρακάτω βιβλία;

1) Β. ΜΑΚΡΑΚΗΣ: «Υπερμέσα στην Εκπαίδευση. Μια κοινωνικο-εποικοδομιστική προσέγγιση» Αθήνα 2000. Μεταίχμιο
2) Κεκές Ι. (2004), (Επιμ.), Νέες Τεχνολογίες στην Εκπαίδευση: Ζητήματα Σχεδιασμού και
Εφαρμογών. Φιλοσοφικές – Κοινωνικές Προεκτάσεις, Αθήνα, Διάδραση
3) Δανασσής -Αφεντάκης, Αντ. (1993). Εισαγωγή στην Παιδαγωγική. Τόμ. Β: Ή εξέλιξη της Παιδαγωγικής σκέψης. Αθήνα
4) Τριλιανός, Θαν. (2002). Η κριτική σκέψη και η διδασκαλία της. Αθήνα
5) Βρεττός, Ι. (2003). Μη λεκτική συμπεριφορά εκπαιδευτικού-μαθητή. Αθήνα,
βιβλιοπωλείο Γρηγόρη

Τα χρειάζομαι για να διαβάσω για το μεταπτυχιακό, όπως καταλαβαίνετε. Εννοείται ότι όποιος μου δανείσει κάποια από αυτά θα τα παραλάβει στην κατάσταση που μου τα έδωσε.

Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μου με προσωπικό μήνυμα μέσω φόρουμ ή αν δεν είστε μέλη στο φόρουμ να μου στείλετε e-mail
  Αν μπορείς στείλε μου mail στο xaritsixri@hotmail.com Πρέπει να δίνουμε για το ίδιο μεταπτυχιακό. :)

Αποσυνδεδεμένος paranoid

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 07, 2013, 18:55:32 »
Γεια χαρά σε όλους! Να πω και εγώ τι θέλω...

1.Πολυχρονοπουλου Σ. (2012) Παιδιά και έφηβοι με ειδικές ανάγκες και δυνατότητες
2.Μαριδακη-Κασσωτακη, Α. (2011). Παιδαγωγική ψυχολογία
3.Παπαδατος, Γ. (2011). Ψυχοφυσιολογια

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αποσυνδεδεμένος lhda

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 07, 2013, 21:08:01 »
Επειδή και εγώ ψάχνομαι από όσα διαβάζω αν υπάρχει το Μαριδακη-Κασσωτακη, Α. (2011). Παιδαγωγική ψυχολογία ας μου στείλει και μένα κάποιος! Θα κοιτάξω και εγώ τι έχω γτ τα έχω στο πατάρι και θα πω. Πάντως νομίζω έχω την ψυχοφυσιολογία αν δεν την έχω δώσει πουθενα.

Αποσυνδεδεμένος lhda

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 07, 2013, 21:10:22 »
Δράκος, Γ. &Τσιναρέλης, Γ. (2013). Ψυχοκοινωνικές παράμετροι των σχολικών δυσκολιών.   Και αυτό αν υπάρχει. Πρώτη φορά τα ακούω αυτά τα βιβλία...

Αποσυνδεδεμένος lhda

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 07, 2013, 21:11:45 »
asimeniasfika έχω του βρεττου αν σε ενδιαφέρει ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 07, 2013, 21:22:09 »
Ευχαριστώ πολύ, Λήδα, τελικά το βρήκα από αλλού. Τα βιβλία που πλέον χρειάζομαι είναι τα εξής. Εάν τα έχει κάποιος που έδωσε πέρυσι, έστω και σε φωτοτυπίες, θα μου έκανε μεγάλη χάρη αν μου τα δάνειζε.

Δανασσής -Αφεντάκης, Αντ. (1993). Εισαγωγή στην Παιδαγωγική. Τόμ. Β: Ή εξέλιξη της Παιδαγωγικής σκέψης. Αθήνα
Τριλιανός, Θαν. (2002). Η κριτική σκέψη και η διδασκαλία της. Αθήνα
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος lhda

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 07, 2013, 21:27:41 »
Τίποτα κρίμα που δε σε βοήθησα νωρίτερα, μακάρι να βρουμε αυτα που ψάχνουμε..

Αποσυνδεδεμένος paranoid

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 08, 2013, 02:34:47 »
Επειδή και εγώ ψάχνομαι από όσα διαβάζω αν υπάρχει το Μαριδακη-Κασσωτακη, Α. (2011). Παιδαγωγική ψυχολογία ας μου στείλει και μένα κάποιος! Θα κοιτάξω και εγώ τι έχω γτ τα έχω στο πατάρι και θα πω. Πάντως νομίζω έχω την ψυχοφυσιολογία αν δεν την έχω δώσει πουθενα.

ψυχοφυσιολογια εχεις μαλλον του 2003 οπως εχω και εγω..ε?εχει βγει το 2011 καινουργια εκδοση και μαλλον ειναι απαραιτητο να διαβασουμε απο εκει..