• Σεπτεμβρίου 23, 2019, 02:05:09
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Για οποιαδήποτε ανακοίνωση, πληροφορία ή άλλου είδους επικοινωνία σχετική με το ptde.gr-που δεν καλύπτεται ήδη από το site-μπορείτε να μας στείλετε e-mail στο ptde.gr@gmail.com

Αποστολέας Θέμα: Ταινίες που πρέπει να δείτε!!  (Αναγνώστηκε 97605 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trelokarnavali

• Πρωτάκι!
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ταινίες που πρέπει να δείτε!!
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 17:55:14 »
http://www.youtube.com/watch?v=atLg2wQQxvU

Midnight in Paris! Καλή ταινία, με αρκετά πρωτότυπη υπόθεση, νόημα και φυσικά έναν διασκεδαστικό Owen Wilson!!! Α και να μη ξεχάσω, είναι του Woody Alen... Όχι και η καλύτερή του αλλά σίγουρα από τις καλύτερες (τουλάχιστον εγώ την ευχαριστήθηκα)

ΥΓ1: Θα μπορούσε να είχε γίνει καλύτερη παρουσίαση κάποιων καλλιτεχνών. Πχ, ενώ έδωσε ωραία τον Πικάσο, άλλοι παρουσιάστηκαν ελλιπέστατα... (Κρίμα και είμαι φαν του Λουί Μπουνιουέλ, τον παρουσίασε λίγο ρηχά και επιφανειακά πιστεύω...)

ΥΓ2: Αυτή η μα@%κισμένη η αρραβωνιαστικιά του Wilson να πάει να γα%@θεί!!! Και μαζί της όλες οι ηλ@%θιες ψευτογκόμενες!!!
(Για να μη παρεξηγηθώ, μου αρέσει πολύ αυτή η ηθοποιός, η Rachel McAdams! Ερωτεύσιμη όσο δε πάει στo Wedding Crushers. Και εδώ έπαιξε πολύ καλά το ρόλο της μα%@κισμένης αρραβωνιαστικιάς)

ΥΓ3: Παίζει και η Κάρλα Μπρούνι!!!

ΥΓ4: Ερωτεύσιμη η γαλλιδούλα πωλήτρια δίσκων βινυλίου

ΥΓ5: Με βλέπω κάποια στιγμή να μεταναστεύω Παρίσι..... Αλλά δεν θυμάμαι γρι από τα γαλλικά μου......

Yπεργαλαξιακέ άρχοντα, με πρόλαβες! είδα κι εγω το Midnight in Paris και ενθουσιαστηκα! Για όλους όσοι είναι αθεράπευτα ρομαντικοί, γι' αυτούς που θα ήθελαν να ζούσαν σε μια άλλη,παλαιοτερη εποχή, γι' αυτούς που αγαπούν το Παρίσι και την κουλτούρα της οποίας υπήρξε λίκνο.  : Ε  : Ε  : Ε

Υ.Γ.: Παίζει ξανά η Μαριον Κοτιγιαρ που απ΄ό,τι θυμάμαι είναι η αγαπημένη σου! :P
* * * * *

Αποσυνδεδεμένος Υπεργαλαξιακός άρχων του φόρουμ

• Συντονιστής
  • Δευτεράκι!
  • Φύλο: Άντρας
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 18, 2011, 01:00:49 »
Δεν θεωρώ καθόλου τον εαυτό μου αθεράπευτα ρομαντικό, αλλά παρόλα αυτά όπως είπα την απόλαυσα! Ναι έπαιζε πάλι αυτή η ηθοποιός αλλά αυτή τη φορά ήταν αρκετά συμπαθητικός ο ρόλος της...

Συμφωνώ για το Κύμα!!!! Πολύ μπροστά η ταινία αυτή!!!

Nuria

• Επισκέπτης
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 18, 2011, 12:03:09 »
αν σας αρέσουν οι ταίνίες εποχής και η Jane Austen καλή επιλογή ειναι το "Περηφάνεια και προκατάληψη".

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #30 στις: Οκτωβρίου 18, 2011, 13:32:04 »
Έχω διαβάσει το βιβλίο και θέλω πολύ να δω και μια ταινία. Αν είναι εύκολο, πόσταρε τη σελίδα της ταινίας στο imdb.
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος Madame Bovary

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #31 στις: Οκτωβρίου 18, 2011, 20:24:29 »
Εξαιρετική ταινία το midnight in paris,οπως προαναφερθηκε! : urock
Για ταινια εποχής υπαρχει και το becoming jane(στα ελληνικα ερωτευμενη Τζειν) το οποιο πραγματευεται τη ζωη της jane austin.Ενδιαφερουσα ταινια που δινει και την ατμοσφαιρα της εποχης.(παιζει η Αν Χαθαγουει)

Αποσυνδεδεμένος Lydia

• Δασκάλα
  • Συντονιστής
  • Εκτάκι!
« Απάντηση #32 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 00:45:12 »
Μόλις είδα την Colombiana! (ήταν η πρώτη ταινία που κατέβασα!!!) Μου άρεσε πάρα πολύ. Ήταν μια ωραία, καλοσκηνοθετημένη περιπέτεια. Πολύ ζήλεψα το σιχαμένο σώμα της πρωταγωνίστριας, αλλά τι να κάνουμε... : *** Θα άξιζε για σινεμά  : @

Αποσυνδεδεμένος freeman

• Πρωτάκι!
« Απάντηση #33 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 11:35:36 »
δεν βγαίνουν σε καλή ανάλυση τόσο νωρίς οι ταινίες....
περίμενε περίπου 3 μήνες και αμέσως ανεβαίνει αισθητά η ποιότητα εικόνας
ξέρεις πως είναι να διαβαζεις στο σκοτάδι;
ξέρεις πως είναι να δακρύζεις στα κρυφά;

Αποσυνδεδεμένος Lydia

• Δασκάλα
  • Συντονιστής
  • Εκτάκι!
« Απάντηση #34 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 15:20:38 »
Δεν έχω κόλλημα με την ποιότητα βρε Φρίμαν...Μια χαρά ήταν στον ΗΥ πάντως. Ωραιότατη...

Αποσυνδεδεμένος freeman

• Πρωτάκι!
« Απάντηση #35 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 16:32:10 »
δεν είπε να έχεις κόλλημα αλλά για να βλέπεις καλύτερα βρε αδερφέ
ξέρεις πως είναι να διαβαζεις στο σκοτάδι;
ξέρεις πως είναι να δακρύζεις στα κρυφά;