• Σεπτεμβρίου 23, 2019, 02:06:25
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Για οποιαδήποτε ανακοίνωση, πληροφορία ή άλλου είδους επικοινωνία σχετική με το ptde.gr-που δεν καλύπτεται ήδη από το site-μπορείτε να μας στείλετε e-mail στο ptde.gr@gmail.com

Αποστολέας Θέμα: Ταινίες που πρέπει να δείτε!!  (Αναγνώστηκε 97609 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Tsioy

• Συντονιστής
  • Πεμπτάκι!
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ταινίες που πρέπει να δείτε!!
« Απάντηση #99 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 04:44:00 »
Μόλις είδα το Captain America...Και τον ερωτεύτηκα.... : balloon : balloon Πολύ κολλάω με κάτι τέτοιους ήρωες...

το είδα στο σινεμά,αρκετά μεγάλη κοτσάνα.

γενικά μπορώ άνετα να κράξω και τον κάπτεν αμέρικα και τον άιρονμαν(σόρυ Λυδία πάλι).
ο μεν πρώτος είναι ένας βλάκας στρατόκαυλος που τον μπλέκουν στον δεύτερο παγκόσμιο και γίνεται εθνικός σταρ και ο άιρονμαν,δε λέω,είχε αρκετή δράση η ταινία και την ευχαριστήθηκα,αλλά απλά προσπαθεί να διορθώσει το μπου...λο που ο ίδιος δημιούργησε.Αν απλά δεν υπήρχε,τ'ίποτ απ'όλα αυτά δε θα συνέβαινε.

δεν υπάρχει βαθύτερο στόρι στους ήρωες αυτούς για αυτό και μου φαίνονται τελείως βλάκες.

μάλιστα βγαίνει σε λίγο καιρό ταινία με κάπτεν αμέρικα,άιρονμαν και θορν μαζί.θα δω όπου νά ναι και την ταινία του θορν,να διαπιστώσω πόση βλακεία μαζεμένη θα έχει η ταινία αυτή.
ορίστε τα είπα και νιώθω καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος Lydia

• Δασκάλα
  • Συντονιστής
  • Εκτάκι!
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #100 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 10:01:20 »
Η επόμενη ταινία που θέλω να δω είναι το Θορ, ακριβώς για να μην έχω κενά σε αυτήν τη μελλοντική ταινία. Κοίτα, τον χώνουν, δε λέω, αλλά ο τύπος το γουστάρει! Και νομίζω ότι από ένα σημείο και μετά πράττει λόγω προσωπικής του ευχαρίστησης και όχι λόγω του εθνικού φρονήματος. Ο Άιρονμαν είναι πολύ καλύτερος ήρωας... : /* Λίγα τα λόγια σου....

Αποσυνδεδεμένος freeman

• Πρωτάκι!
« Απάντηση #101 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 10:32:58 »
ο θορ είιναι καλύτερος γιατί στην αρχή είναι κάπως κακός και μετά φτιάχνει

επίσης όταν την δείτε να κάτσετε και μετά τα γράμματα/τίτλους γιατί έχει και μια έξτρα σκηνή πολύ σημαντική για την συνέχεια
ξέρεις πως είναι να διαβαζεις στο σκοτάδι;
ξέρεις πως είναι να δακρύζεις στα κρυφά;

Αποσυνδεδεμένος Tsioy

• Συντονιστής
  • Πεμπτάκι!
« Απάντηση #102 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 14:49:53 »
Για το θορ μιλάς λευτέρη;

γιατί και ο κάπτεν αμέρικα είχε κρυφή σκηνή στο τέλος και μάλιστα περιμέναμε μια σεβαστή ώρα για να τη δούμε.οι συντελεστές στο τέλος ήταν ατελείωτοι.

Αποσυνδεδεμένος student

• Πρωτάκι!
« Απάντηση #103 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 15:04:11 »
δεν εχω δει κανενα και ουε ξερω ποιοι ειναι οι κυριοι....αληθεια πως τα βλεπετε???

Αποσυνδεδεμένος Tsioy

• Συντονιστής
  • Πεμπτάκι!
« Απάντηση #104 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 15:07:37 »
εγώ γενικά γουστάρω απίστευτα ταινίες με σούπερήρωες,αλλά υπάρχει πάντα όπως και σε κάθε ταινία ο κίνδυνος να καταλήξει πατάτα.
Οι σειρές X-men νομίζω είναι οι αγαπημένες μου.

επομένως τις βλέπω εξαιρετικά ευχάριστα.

Αποσυνδεδεμένος Lydia

• Δασκάλα
  • Συντονιστής
  • Εκτάκι!
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #105 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 20:20:03 »
Για το θορ μιλάς λευτέρη;

γιατί και ο κάπτεν αμέρικα είχε κρυφή σκηνή στο τέλος και μάλιστα περιμέναμε μια σεβαστή ώρα για να τη δούμε.οι συντελεστές στο τέλος ήταν ατελείωτοι.

Ποια σκηνή λες; Εκείνη που ξυπνά μετά από 70χρόνια; Πώς τα πετάς έτσι αυτά....Είμαστε και σε κρίσιμη ηλικία...

Αποσυνδεδεμένος Tsioy

• Συντονιστής
  • Πεμπτάκι!
« Απάντηση #106 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 15:38:22 »
ω ναι,αυτή λέω

έστησε και το γκομενάκι τελικά

Αποσυνδεδεμένος freeman

• Πρωτάκι!
« Απάντηση #107 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 16:31:52 »
αυτή του αμέρικα την είδα εγώ στην κανονική σειρά πριν τα γράμματα αυτό που λέω στον θορ είναι μετά τα γράμματα

από υπερήρωες εγώ μουρλάθηκα με το the dark knight, batman
γενικά δεν τους πολυγουστάρω γιατί είναι πολύ κλασσική οι καλοί ήρωες που σώζουν και τον κόσμο και την κοπελιά τους στο τέλος

αλλα το  the dark knight, batman δεν έχει καμιά σχέση. σε γεμίζει με αποφάσεις που είναι δύσκολες και που βλέπεις τελικά ότι οι χαρακτήρες όχι μόνο δεν κάνουν ποτέ αυτό που περιμένεις αλλά βλέπεις ότι στην ουσία δεν είναι και τόσο ήρωες ενώ έχεις και  μια μικρή ελπίδα ταυτόχρονα. η ταινία είναι αριστούργημα με όλη την έννοια του όρου.(τώρα καταλαβαίνω την αγάπη του υπεργαλαξιακού). δεν θέω να πω κι άλλα για να την δείτε. μεχρι και οι φιλοσοφικοί όροι της δεοντολογίας και του οφελιμισμού κολλάνε. απλα΄ταινιάρα
ξέρεις πως είναι να διαβαζεις στο σκοτάδι;
ξέρεις πως είναι να δακρύζεις στα κρυφά;