• Δεκεμβρίου 08, 2019, 03:22:28
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Παρακαλούμε να γράφετε με μικρούς, ελληνικούς χαρακτήρες.

Αποστολέας Θέμα: Νέο πρόγραμμα σπουδών  (Αναγνώστηκε 4214 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
  • Φύλο: Γυναίκα
Νέο πρόγραμμα σπουδών
« στις: Μαρτίου 05, 2016, 21:45:29 »
Δείτε το συνημμένο αρχείο
Το ptde.gr πρόκειται να κλείσει σύντομα. Για πληροφορίες στείλτε πμ σε: λιβελούλα, asimeniasfika, TheReader

Αποσυνδεδεμένος λιβελούλα

• Συντονιστής
  • Τεταρτάκι!
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Νέο πρόγραμμα σπουδών
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 18, 2016, 17:58:12 »
Πρόγραμμα Σπουδών 2015 - 2016

Άμμος ήτανε προτού γυαλί να γίνει...

Αποσυνδεδεμένος Vickynha85

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2016, 10:31:18 »
Θα μπορουσε καποιος να μου λυσει μια απορια; Ειμαι επι πτυχιω και χρωσταω καποια ακομα μαθηματα. Ειδα οτι στο προγραμμα μαθηματων που ξεκινα την ερχομενη Δευτερα οτι καποια μαθηματα που ηταν επιλογης ή κυμαινομενα έχουν γινει υποχρεωτικα. Μιλαω για "Μικροδιδασκαλιες" , "Διδακτική Λογοτεχνίας" και "Φυσική  III : Γεωγραφία".
Αυτά τα μαθήματα ισχύουν μόνο για τους πρωτοετείς? Δεν τα έχω επιλέξει τα συγκεκριμένα ως επιλογής ή κυμαινομενα από παλαιότερα έτη οπότε δεν τα έχω διαδαχθεί.

Αποσυνδεδεμένος vaspa

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2016, 11:51:53 »
Καλημέρα! Λογικά θα βγει κάποια ανακοίνωση από τη γραμματεία, γιατί είναι πολλές οι αλλαγές που έχουν προκύψει.
Σε κάθε περίπτωση, νομίζω ότι αυτά τα μαθήματα αφορούν φοιτητές 1ου-3ου έτους, για τους οποίους ισχύει το αναμορφωμένο πρόγραμμα σπουδών. Οι Μικροδιδασκαλίες, για παράδειγμα, ως υποχρεωτικό, από ό,τι είχα διαβάσει σε περσινή ανακοίνωση του τμήματος, θα είναι το πρώτο μέρος της πρακτικής άσκησης, που από φέτος θα ξεκινάει από το 2ο έτος, και όχι από το 3ο έτος σπουδών. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι κι εγώ, ως τεταρτοετής, υποχρεώνομαι να κάνω επιπλέον πρακτική άσκηση.