• Αύγουστος 17, 2018, 03:14:23
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Για το δανεισμό πανεπιστημιακών συγγραμμάτων
μπορείτε να απευθύνεστε εδώ

Αποστολέας Θέμα: Άσχετος από υπολογιστές; Ρώτα εδώ!  (Αναγνώστηκε 66474 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Άσχετος από υπολογιστές; Ρώτα εδώ!
« Απάντηση #54 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 14:00:04 »
Ναι, μου έχει τύχει κι εμένα κάποια φορά με το mail.

Υπάρχει και η περίπτωση να έχεις κολλήσει ιό. Το πρώτο πράγμα που θα κάνεις είναι ένα scan στον υπολογιστή σου. Κατά πάσα πιθανότητα αν η ζημιά με την ανεπιθύμητη αλληλογραφία έχει γίνει από το δικό σου υπολογιστή θα βρει ένα trohan horse και θα το απομακρύνει. Αυτό θα εξασφαλίσει ότι ο ιός δε θα σου κλέψει κι άλλους κωδικούς.

Έπειτα, να δεις τι μπορεί να κάνει η υπηρεσία του mail σου. Εγώ που είχα gmail είχα δώσει τον αριθμό του κινητού μου και ζήτησα να μου στείλουν εκεί στοιχεία ανάκτησης πρόσβασης στο λογαριασμό μου.

Για το hotmail να πατήσεις αυτό που λέει "δεν έχω πρόσβαση στο λογαριασμό μου" και να ακολουθήσεις τα βήματα μήπως και βάλεις νέο κωδικό.
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος fenia

• Πεμπτάκι!
« Απάντηση #55 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 19:03:09 »
Σε υπερευχαριστώ!!! : ) : )

Σίγουρα έχω ιό,μου το βρίσκει και στο σκανάρισμα,αλλά δεν μπορώ να τον διαγράψω,γιατί δεν το κάνει το antivirus.

Κωδικό άλλαξα,όχι μια,αλλά τουλάχιστον 10 φορές,αλλά όταν φτάνει στο τελευταίο βήμα μου βγάζει error.

Μπορώ κι εγώ να καλέσω στο hotmail;Έχει κάποιο νούμερο που μπορώ να βρω;Όχι τίποτα άλλο,αλλά τη διευθυνση αυτή χρησιμοποιώ σε όλα και θα μου έρχονται mail και δεν μπορώ να τα δω.
'Τί είναι,όμως,ο εαυτός;
Είναι η επιτομή όλων όσα θυμόμαστε.
Γι' αυτό και το τρομακτικό στον θάνατο
δεν είναι η απώλεια του μέλλοντος,
αλλά η απώλεια του παρελθόντος.'

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #56 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 21:40:23 »
Κοίταξες την παρακάτω σελίδα; Αν δε σε διαφωτίσει, να ρωτήσεις στο φόρουμ του hotmail, έχει μια επιλογή κάπου στα δεξιά. Πρέπει να φτιάξεις ένα δεύτερο λογαριασμό προσωρινά για να μπεις και να θέσεις την ερώτησή σου. Καλή τύχη!  : kalitixi

http://explore.live.com/windows-live-hotmail-hacked-account-faq

Υ.Γ.Τώρα που το ξανασκέφτομαι, μάλλον σου έχουν κλείσει το λογαριασμό. Σίγουρα να φτιάξεις ένα δεύτερο και να ζητήσεις να στον ανοίξουν ξανά.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 23, 2011, 22:10:48 από asimeniasfika »
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος fenia

• Πεμπτάκι!
« Απάντηση #57 στις: Νοέμβριος 24, 2011, 00:10:28 »
Πραγματικά σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!!!Θα προσπαθήσω να στείλω mail λοιπόν.Άντε να δούμε...
'Τί είναι,όμως,ο εαυτός;
Είναι η επιτομή όλων όσα θυμόμαστε.
Γι' αυτό και το τρομακτικό στον θάνατο
δεν είναι η απώλεια του μέλλοντος,
αλλά η απώλεια του παρελθόντος.'

Nuria

• Επισκέπτης
« Απάντηση #58 στις: Δεκέμβριος 18, 2011, 09:08:21 »
λοιπόν, άλλαξα πρώτη φορά μελάνι στον εκτυπωτή μου. Όταν το πήρα, η πωλήτρια με ρώτησε κάτι για τον υπολογιστή που δεν το ξέρω και δεν το θυμάμαι, και μου είπε ότι αν δεν έχει ο υπολογιστής μου αυτό που με ρώτησε, τότε δε θα μπορεί να εκτυπώσει. Τελικά όντως, ενώ βάζω το δοχείο που είναι γεμάτο μελάνι, ο εκτυπωτής δεν εκτυπώνει και βγάζει ένα παραθυράκι που λέει ότι είναι άδειο το δοχείο μελανιού!!!!!!!!!!!!

Τι να κανω???

Αποσυνδεδεμένος Lydia

• Δασκάλα
  • Συντονιστής
  • Εκτάκι!
« Απάντηση #59 στις: Δεκέμβριος 18, 2011, 12:17:04 »
Το έχεις βάλει σίγουρα καλά; Ακούστηκε στο "τσακ". Αν έχεις πάρει το σωστό μελάνι, γιατί να μην εκτυπώνει; Αυτόματα ο εκτυπωτής κάνει μια εκτύπωση με κάτι γραμμούλες και μετά είναι έτοιμο για χρήση.

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #60 στις: Δεκέμβριος 18, 2011, 13:04:43 »
Αρχικά ξαναπροσπάθησε να βάλεις το μελάνι, είναι ναζιάρικα μηχανήματα οι εκτυπωτές.

Nuria

• Επισκέπτης
« Απάντηση #61 στις: Δεκέμβριος 18, 2011, 15:37:36 »
καλέ μια χαρά το έχω βάλει! Η κοπέλα στο κατάστημα μου είπε ότι αν δεν έχω ξαναλλάξει μελάνι ο εκτυπωτής μπορεί να μην το αναγνωρίζει και κάτι τέτοια....dream εσύ μπορείς να με διαφωτίσεις???

Αποσυνδεδεμένος dreamxr11

• Πτυχιούχος!
  • Διαχειριστής
  • Πεμπτάκι!
« Απάντηση #62 στις: Δεκέμβριος 18, 2011, 15:46:49 »
καποιος με φωναξε;;

Ο εκτυπωτης σου δεν αναγνωριζει τα μελανια γιατι μαλλον δεν ειναι συμβατα με τον τυπο του εκτυπωτη. Και οταν λεω συμβατα εννοω οτι δεν ειναι τα γνησια του οχι οτι δεν του ταιριαζουν. Κι εγω το εχω παθει αυτο. Για να μπορει να τα αναγνωρισει πρεπει να ειναι τα γνησια μελανια που παντα ειναι πιο ακριβα απο τα συμβατα. Πχ ο δικος μου εκτυπωτης εχει γνησια μελανια που κανουν 16-20 ευρω το ενα ενω τα συμβατα κανουν συνηθως 8 ευρω το ενα.

Εχεις προγραμμα οδηγησης του εκτυπωτη στον υπολογιστη σου; Για να κανεις αλλαγη μελανιων συμφωνα με το προγραμμα μηπως και τα ανγνωρισει.
Το μεγάλο πρόβλημα του κόσμου είναι ότι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι είναι γεμάτοι αμφιβολίες.
"Bertrand Russell"