• Δεκεμβρίου 12, 2019, 06:30:12
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Το ptde.gr πρόκειται να κλείσει. Όσοι ενδιαφέρονται να συμμετέχουν ενεργά στη συνέχεια του φόρουμ παρακαλούνται να επικοινωνήσουν με τις συντονίστριες λιβελούλα, asimeniasfika, TheReader ή να στείλουν μήνυμα στο ptde.gr@gmail.com

Αποστολέας Θέμα: Αναγνώριση μαθημάτων  (Αναγνώστηκε 5454 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
  • Φύλο: Γυναίκα
Αναγνώριση μαθημάτων
« στις: Οκτωβρίου 07, 2012, 13:30:09 »
ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

Σύμφωνα με απόφαση της Γ.Σ. του Τμήματος της 2ας Μαΐου 1996 οι φοιτητές που προέρχονται από κατατακτήριες εξετάσεις και
μετεγγραφές οφείλουν να υποβάλουν μία και μόνον αίτηση για αναγνώριση μαθημάτων, όχι αργότερα από τις 30 Απριλίου του
ακαδημαϊκού έτους που έγινε η εγγραφή τους στο Τμήμα και το σύνολο των αναγνωριζόμενων μαθημάτων δεν πρέπει να υπερβαίνει τον αριθμό των δεκαπέντε (15).
Το ptde.gr πρόκειται να κλείσει σύντομα. Για πληροφορίες στείλτε πμ σε: λιβελούλα, asimeniasfika, TheReader

Αποσυνδεδεμένος λιβελούλα

• Συντονιστής
  • Τεταρτάκι!
Απ: Αναγνώριση μαθημάτων
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 30, 2014, 16:46:28 »
                        ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

Αιτήσεις για την αναγνώριση μαθημάτων θα γίνονται δεκτές από 09/05/2014 έως 16/05/2014 κάθε Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή 11.00-13.00 στη Γραμματεία.  Δικαίωμα αίτησης έχουν οι φοιτητές οι οποίοι έχουν διδαχθεί και εξεταστεί επιτυχώς μαθήματα στο Τμήμα προέλευσης.

Δικαιολογητικά που απαιτούνται:
*Στο περιεχόμενο σπουδών θα προστίθεται και ο διδάσκων καθηγητής του μαθήματος της Σχολής
προέλευσης.

ΣΗΜ: Δικαίωμα υποβολής αίτησης για αναγνώριση μαθημάτων
έχουν οι ενδιαφερόμενοι μόνο μία φορά και ο ανώτατος
αριθμός μαθημάτων είναι 15.

Αθήνα 29/04/2014
                                                                                  Από τη Γραμματεία

Επισυνάπτεται η αίτηση αναγνώρισης μαθημάτων
Άμμος ήτανε προτού γυαλί να γίνει...

Αποσυνδεδεμένος tinky

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #2 στις: Αυγούστου 04, 2015, 14:15:52 »
Καλησπέρα, ξέρετε πότε περίπου ολοκληρώνεται η αναγνώριση μαθημάτων σε όσους έχουν κάνει την αίτηση;

Ιδανικά θα ήθελα να ξέρω πριν από την εξεταστική του Σεπτεμβρίου ώστε αν δεν αναγνωριστούν κάποια μαθήματα να τα δώσω.

Επίσης , μου είχαν πει από τη γραμματεία ότι τα 3 μαθήματα στα οποία εξεταστήκαμε θα περαστούν ως ''null'' στο my studies αλλά ακόμα τίποτα. Ξέρετε κι αυτό πότε περίπου γίνεται;

Αποσυνδεδεμένος StupidJenius

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 00:37:46 »
 : h
 Γειά σας παιδιά, είμαι απόφοιτος του ΠΤΔΕ και θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει κανείς τον οδηγό σπουδών του 12-13. Τον χρειάζομαι για να κάνω αναγνώριση μαθημάτων στη νέα σχολή που έχω περάσει.....
Sorry που είμαι λίγο off topic αλλά δεν ήξερα σε ποιο θέμα να γράψω...

Αποσυνδεδεμένος Lydia

• Δασκάλα
  • Συντονιστής
  • Εκτάκι!
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 15:11:43 »
Αν δεν το βρεις κάπου, υπάρχει στο βιβλιοθήκη!

Αποσυνδεδεμένος StupidJenius

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 22:34:46 »
ΟΚ...Απλά είμαι εκτός Αθηνών και έλεγα μήπως υπάρχει κάπου το λινκ      : dontknow
Ευχαριστώ πάντως

Αποσυνδεδεμένος GeorginaKrv

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 19:44:16 »
Καλησπέρα,

είμαι πρωτοετής στο ΠΤΔΕ και κάτοχος πτυχίου άλλου ΑΕΙ (ΦΠΨ). Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει δυνατότητα για αναγνώριση μαθημάτων καθώς έχω ήδη εξεταστεί επιτυχώς για το προηγούμενο πτυχίο μου σε κάποια μαθήματα κοινά με αυτά του Παιδαγωγικού. Πρέπει να απευθυνθώ στη γραμματεία ή στους καθηγητές των εκάστοτε μαθημάτων;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις!
"It always seems impossible until it 's done"

Nelson Mandela

Αποσυνδεδεμένος ΦΩΤΕΙΝΗ

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 21:11:38 »
Καλησπέρα!δεν θυμάμαι ακριβώς πότε, αλλά αν παρακολουθείς το σαιτ της σχολής θα βγάλουν ανακοίνωση για αναγνώριση μαθημάτων.Μπορείς να ρωτήσεις και τη γραμματεία.Πάντως σε κοπέλα από ΦΠΨ Αθηνών που μπήκε στη σχολή με κατατακτήριες αναγνώρισαν αρκετά μαθήματα(περίπου 15).

Αποσυνδεδεμένος svoura

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 17:36:23 »
Καλησπέρα,

είμαι πρωτοετής στο ΠΤΔΕ και κάτοχος πτυχίου άλλου ΑΕΙ (ΦΠΨ). Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει δυνατότητα για αναγνώριση μαθημάτων καθώς έχω ήδη εξεταστεί επιτυχώς για το προηγούμενο πτυχίο μου σε κάποια μαθήματα κοινά με αυτά του Παιδαγωγικού. Πρέπει να απευθυνθώ στη γραμματεία ή στους καθηγητές των εκάστοτε μαθημάτων;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις!

Καλησπέρα Τζωρτζίνα,
Τζωρτζίνα κι εγώ! (ανακλαστικό σχήμα) : })
Δράττομαι της ευκαιρίας και σου στέλνω επειδή δεν έχω εντοπίσει κανέναν άλλον που να έχει μπει με κατατακτήριες του 2015. Το ξέρω πως είμαι εκτός θέματος... αλλά... μήπως θυμάσαι ή έχεις σημειώσει τα θέματα των Νεοελληνικών; Ευχαριστώ πολύ.