• Μάρτιος 19, 2019, 10:17:24
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Παρακαλούμε πολύ να αναρτάτε στο φόρουμ την ύλη μαθημάτων
και τα θέματα εξετάσεων που γνωρίζετε.

Αποστολέας Θέμα: ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΕΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ  (Αναγνώστηκε 90 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elenisakell

• Προνήπιο!
  • *
ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΕΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ
« στις: Μάρτιος 06, 2019, 11:02:21 »
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη!
Είμαι η Ελένη και μόλις γράφτηκα σε αυτό το πολύ χρήσιμο forum.
Γράφτηκα στη σχολή πριν από λίγες μέρες μέσω κατατακτηρίων εξετάσεων και δυσκολεύομαι να καταλάβω ορισμένα πράγματα σχετικά με τα μαθήματα, και δυστυχώς από τη γραμματεία δεν μπορούν να με βοηθήσουν.
Θα ήθελα λοιπόν την πολύτιμη βοήθειά σας στις απορίες μου.
Κατ' αρχήν, ποια μαθήματα έχουν υποχρεωτική παρακολούθηση?
Σε όποια μαθήματα στον οδηγό σπουδώ βλέπω ότι γράφει σεμινάριο ή φροντιστήριο ή εργαστήριο τι ακριβώς σημαίνει ως προς την παρακολούθηση?
Στο μάθημα Εκπαίδευση Εκπαιδευτικών:Μικροδιδασκαλίες – Πρακτική Άσκηση, είναι υποχρεωτική η παρακολούθηση ή μόνο η συμμετοχή στην πρακτική άσκηση? Και πότε πραγματοποιείται η πρακτική άσκηση?
Ρωτάω όλα αυτά γιατί παράλληλα εργάζομαι και δεν ξέρω κατά πόσο θα ήταν εφικτό να παρακολουθώ πολλές ώρες, και ιδιαίτερα πρωινές.
Εύχομαι να μπορεσει να μου απαντήσει κάποιος.
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος xrro

• Προνήπιο!
  • *
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΕΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 12, 2019, 13:26:41 »
Και εγώ έχω παρόμοιο πρόβλημα και χειρότερο ακόμα.

Μέχρι τώρα καταλαβαίνω - χωρίς να έχω πατήσει το πόδι μου έστω κοντά στο Πανεπιστήμιο - ότι:
  Η Φυσική χωρίζεται σε θεωρητική και υποχρεωτικού εργαστηρίου, δυο ξεχωριστά. Ίσως αν περάσεις το ένα από αυτά, το κρατάς για του χρόνου ή κάπως έτσι.
  Η εκπαίδευση εκπ. - πρ. ασ., καταλαβαίνω ότι δεν γίνεται χωρίς να πας.
  Τεχν. πληρ. & επ., μου μοιάζουν όλα υποχρεωτικά (εργαστήριο, παραδόσεις, εργασία) αλλά σίγουρα υποχρεωτικό φαίνεται να είναι το εργαστήριό του, που είναι άλλη ώρα.