• Δεκέμβριος 17, 2018, 14:24:49
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Παρακαλούμε πολύ να αναρτάτε στο φόρουμ την ύλη μαθημάτων
και τα θέματα εξετάσεων που γνωρίζετε.

Αποστολέας Θέμα: Τι δουλειές έχετε κάνει ως τώρα;εντυπώσεις;  (Αναγνώστηκε 6806 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Tsioy

• Συντονιστής
  • Πεμπτάκι!
  • Φύλο: Άντρας
Ας μιλήσει η εργατιά..

Αποσυνδεδεμένος isnogood

• Πρωτάκι!
Απ: Τι δουλειές έχετε κάνει ως τώρα;εντυπώσεις;
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 24, 2011, 02:15:20 »
Παιδια γιατι δεν εχετε τιμησει αυτο το υπεροχο θεμα?

Ειναι πολυ ωραιο ενα θεμα να σε προκαλει να κανεις ανασκοπηση του παρελθοντος σου...
Βεβαια ισως δεν υπαρχουν παρα πολλες εμπειριες μιας και προκειται για ενα φορουμ φοιτητων αλλα ολο και καποιοι εχουν δουλεψει... Μαλλον ξερω μερικους...
Θα κανω την αρχη μιας και ειμαι απο τους μεγαλυτερους...

Αποσυνδεδεμένος CunduLunaVini

• Πεμπτάκι!
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 24, 2011, 02:20:05 »
Για πες μας λοιπόν!

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 24, 2011, 02:25:06 »
Εγώ δεν έχω δουλέψει ποτέ. Επομένως δε μπορώ να πω εντυπώσεις. Να γιατί δε γράφω.

Έχω όμως μία εντύπωση γιατί δουλεύουν οι περισσότεροι φίλοι μου: δουλειά=εξαφάνιση από παρέες+μείωση προσωπικού ελεύθερου χρόνου.
Αμφιβάλλω αν αξίζει αυτό για ένα φοιτητή.
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος CunduLunaVini

• Πεμπτάκι!
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 24, 2011, 02:31:43 »
Μπορεί να μην αξίζει για τη φοιτητική ζωή,αλλά να είναι ανάγκη...

Αποσυνδεδεμένος isnogood

• Πρωτάκι!
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 24, 2011, 02:42:59 »
Ισως ετσι οπως πανε τα πραγματα στην συνδεση των σπουδων μας με την αγορα εργασιας να μηνκαταφερουμε να κανουμε αυτο που θελουμε... Οποτε ας πουμε τις εμπειριες μας εδω για να ενημερωσουμε και τους αλλους. Σε καταστασεις κρισης ολοι ειμαστε υποψηφιοι για ολα τα επαγγελματα...

Αποσυνδεδεμένος isnogood

• Πρωτάκι!
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 24, 2011, 02:44:41 »
Λεω αλλα μην γελασετε...

Εχω δουλεψει ως:

Σερβιτορος σε καφετερια: Πολυ τρεξιμο αλλα αν εχεις ορεξη, δημοσιες σχεσεις κι αντοχες ειναι καλα λεφτα στις εποχες μας.
 Απαιτητικο ωραριο ομως. Οταν ολοι καθονται εσυ δουλευεις.

Σερβιτορος σε παιδοτοπο: Ειναι δυσκολο να βρεις μαγαζι που διοργανωνει παιδικα παρτυ κι οι γονεις αραζουν, αλλα εχει πολυ καλα tips. Aν ο αλλος δινει 600-700 ευρω, ενα πενηνταρικο tips θα το δωσει στο "παιδι" που στεκεται ολο διπλα του.
Επισης καλα ωραρια. Μονο απογευμα εως 11 το βραδυ.

Σερβιτορο-ντελιβερας:(με το δισκο του βεγγου): Πολυ περπατημα για να τα πας σε εξωτερικο ντελιβερι οδοιπορικως...
Αλλα μονο πρωινο ωραριο. Σημαντικο αν θες να εισαι κοινωνικα ενεργος.

Μπουφετζης: Πρωινο ωραριο, δυσκολη δουλεια, πιεστικη αλλα τιμια...
Μπουφετζης Βραδινο ωραριο:Φαση καντινας, χαλαρη δουλεια, ωραιος χαρουμενος κοσμος, μεθυσμενοι, αλλα χανεσαι απο την μερα...

Μπαρμαν: Ωραια φαση αλλα για λιγο. Αλλιως γινεσαι αλκοολικος κι υπερβαρος... Πολυ νυχτα ομως... Καλα tips!

Σερβιτορος σε Ταβερνα:Καλυτερο περιβαλλον, καλυτερα ωραρια, πολυ βαρος και θελει skills. Φαγητο εγγυημενο. Λεφτα μετρια.

Σουπερμαρκετ: Θελει να εισαι στον κοσμο σου και να μην αγχωνεσαι. Εχει τονους δουλεια αλλα αν εισαι σε καμια αποθηκη, χαζευεις ευκολα. Πλεον δεν εχουν ομως καλα λεφτα.

Χειριστης Λουνα παρκ: Καλουτσικα λεφτα ακομα, σιγουρη δουλεια, διοτι τα παιδια θα σταματησουν να διασκεδαζουν τελευταια, παρα την κριση... Οταν ολοι διασκεδαζουν ομως, τα κεφαλια μεσα.

Πωλητης σε επιπλα:Καλες προμηθειες, αλλα πλεον ποιος ξοδευει λεφτα για ακριβα επιπλα? Ζητω το φτηνο επιπλο πολυεθνικων...

Μονταδορος σε επιπλα:Καλα λεφτα, πολυ κουβαλημα, καλα tips.

Internet Cafe: Η πιο ευχαριστη και πιο ευκολη δουλεια που εχω κανει. Ακομα και μισο βασικο να παιρνεις το 8ωρο ειναι μια χαρα.
Πλεον ειναι πολυ λιγα ομως και δεν πληρωνουν ολα.

Φουρναρης-Ψηστης: Πολυ πρωινο ξυπνημα, σχεδον νυχτα, αρα και πολυ νωρις υπνος το βραδυ. Δυσκολη δουλεια αλλα παντα θα εχεις κατι να φας...

Σεκιουριτας: Πολυ βαρεμαρα, δουλεια που δουλευεις σε safe mode αλλα μεταξυ μας δεν φυλας και τιποτα...

Αυτα θυμαμαι να εχω κανει ως φοιτητης. Γι'αυτο πατησα το εννατο ετος στην σχολη...

Αποσυνδεδεμένος Lydia

• Δασκάλα
  • Συντονιστής
  • Εκτάκι!
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 24, 2011, 10:50:40 »
 : tapaizo Πάντως είσαι δουλευταράς.... : :)

Αποσυνδεδεμένος foteini

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 24, 2011, 11:12:39 »
isnogood με αφησες άφωνη. μπράβο σου! πάντως έχεις όλες τις ειδικότητες σερβιτόρου.
Η ζωή είναι σαν το ποδήλατο, δεν πέφτεις εκτός αν σταματήσεις τις πεταλιές.