• Δεκέμβριος 17, 2018, 14:25:32
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Για οποιαδήποτε ανακοίνωση, πληροφορία ή άλλου είδους επικοινωνία σχετική με το ptde.gr-που δεν καλύπτεται ήδη από το site-μπορείτε να μας στείλετε e-mail στο ptde.gr@gmail.com

Αποστολέας Θέμα: Αν ζούσες (σ)το όνειρό σου πού θα ήσουν τώρα;  (Αναγνώστηκε 17928 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lydia

• Δασκάλα
  • Συντονιστής
  • Εκτάκι!
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αν ζούσες (σ)το όνειρό σου πού θα ήσουν τώρα;
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουάριος 24, 2012, 11:14:06 »
Θα ήμουν με αγαπημένα πρόσωπα αρσενικού γένους ( : biggrin) σε μια παραλιακή καφετέρια στη Γλυφάδα ή στη Βουλιαγμένη. Θα πίναμε το καφεδάκι μας και μετά θα πηγαίναμε για φαγητό βρόμικο. Αφού θα είχαμε σκάσει, θα επισκεπτόμασταν το waffle house για μια ακόμα κραιπάλη. Ύστερα από αυτό θα ήταν ώρα για μια βόλτα στην αμμουδιά του Καβουρίου (χωρίς παπούτσια). Έπειτα, θα έπαιρνα τα αμαξάκι μου και θα γυρνούσα σπίτι για έναν λαχταριστό ύπνο.

Αντί αυτού τώρα είμαι υποχρεωμένη να διαβάσω «Ευρωπαϊκή Διάσταση και εκπαιδευτική πολιτική» : (( Χρύσα, στις 6 τελειώνεις; Εγώ στις 5  : )^

Αποσυνδεδεμένος Tsioy

• Συντονιστής
  • Πεμπτάκι!
  • Φύλο: Άντρας
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουάριος 24, 2012, 21:45:57 »
καλή φάση λυδία,και θα ταίριαζε στο σημερινό καιρό

βέναια ίσως να προτιμούσα πρώτα βόλτα παραλία και μετά τη βάφλα για κλέισιμο

Αποσυνδεδεμένος dreamxr11

• Πτυχιούχος!
  • Διαχειριστής
  • Πεμπτάκι!
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουάριος 24, 2012, 21:49:34 »
...καλοκαιρινο δειλινο, σε μια παραλια με καλους φιλους, κατω χαλαρα στην αμμο με φωτια στην μεση και παρεα πολυ κρυες μπυρες!
Το μεγάλο πρόβλημα του κόσμου είναι ότι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι είναι γεμάτοι αμφιβολίες.
"Bertrand Russell"

Αποσυνδεδεμένος CunduLunaVini

• Πεμπτάκι!
« Απάντηση #48 στις: Φεβρουάριος 25, 2012, 14:24:35 »

Αντί αυτού τώρα είμαι υποχρεωμένη να διαβάσω «Ευρωπαϊκή Διάσταση και εκπαιδευτική πολιτική» : (( Χρύσα, στις 6 τελειώνεις; Εγώ στις 5  : )^

Στις 23 τελειώνω κανονικά,αλλά στις 6 είναι τα δύσκολα... :-\

• Πεμπτάκι!
« Απάντηση #49 στις: Ιούνιος 24, 2012, 22:32:09 »
Σ'ένα σπίτι όπου δεν θα έκαιγαν οι τοίχοι από τη ζέστη όλης της ημέρας και -κυρίως- με σίτες στα παράθυρα... (δηλαδή μάλλον στο σπίτι μου στο Ηράκλειο... : tongue)

Αποσυνδεδεμένος ks23

• Πρωτάκι!
« Απάντηση #50 στις: Ιούνιος 25, 2012, 01:09:23 »
Στην Κρητη να αραζω σε ενα ωραιο μπαλκονακι και να μυριζω τη φυση...η απολυτη χαλαρωση...

• Πεμπτάκι!
« Απάντηση #51 στις: Ιούνιος 25, 2012, 01:38:03 »
Γεια σου ρε Κατερίνα, συμπατριώτισσα! : biggrin

• Πεμπτάκι!
« Απάντηση #52 στις: Αύγουστος 28, 2012, 14:39:54 »
Εδώ ακριβώς που είμαι και θα τελείωνα την εργασία μου. Για την ακρίβεια, τώρα θα έβαζα την τελευταία τελεία.

Αποσυνδεδεμένος Bagatelle

• Τεταρτάκι!
« Απάντηση #53 στις: Αύγουστος 28, 2012, 19:10:57 »
θα έπαιζα κρυφτό. Θα φύλαγε ένα αγόρι, μάλλον θα ήταν ο μεγάλος μου αδερφός και θα κρυβόμουν μέσα σε έναν θάμνο από δυόσμο. Η ώρα θα πέρναγε και δε θα μπορούσε κανείς να με βρει. η ώρα θα πέρναγε κι άλλο και θα αρχίζανε να ανησυχούν κι εγώ θα ένοιωθα πολλές τύψεις. Ξαφνικά ο θάμνος αρχιζει να ξεραίνεται, εγώ να αποκαλύπτομαι κι οι υπόλοιποι να αρχίζουν να με κυνηγούν φωνάζοντας και προσπαθώντας να με πιάσουν. Εδώ αρχίζει το πολύ τρέξιμο. Τρέχω τρέχω τρέχω και πίσω μου ένα πλήθος παιδιών και μεγάλων εξαγριωμένων που δεν ξέρω κανέναν απ αυτούς, φτάνω σε μια στριφογυριστή σκάλα κι αρχίζω να την κατεβαίνω με πηδήματα, η σκάλα σταματάει απότομα κι εγώ πέφτω στο μαύρο κενό που μετά από λίγο δεν είναι κενό αλλά θάλασσα και είμαι στον πάτο της και πνίγομαι και προσπαθώ να φτάσω στην επιφάνεια γιατί τελειώνει η αναπνοή μου. Όμως! στα πόδια μου έχει μπλεχτεί ένα δίχτυ και στην πραγματικότητα είναι αδύνατο πια να ανεβώ. Σταματάω.. Θα τα παρατήσω ή θα παλέψω όσο μπορώ; Δεν προλαβαίνω ν αποφασίσω σιγά σιγά τα μάτια μου κλείνουν και δεν βλέπω τίποτα, ακούω το κύμα να σκάει πάνω σε βράχια, δεν μπορώ να δω, μυρίζω τη θάλασσα και προσπαθώ να καταλάβω, πιάνω τα βράχια, είμαι ξαπλωτή πάνω τους, κάποιος είναι δίπλα μου, τον ακούω σηκώνεται, έχει βαριά βήματα και προχωράει, περπατάει γύρω μου αργά και μετά απομακρύνεται και ακούω να βουτάει στη θάλασσα. Τότε το νερό πέφτει πάνω μου και ξυπνάω.

Θα μπορούσε να το ζω αυτό τώρα. Έχω δει αστεράκια απ το φόβο όλη μέρα