• Οκτώβριος 17, 2018, 23:36:55
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Παρακαλούμε να γράφετε με μικρούς, ελληνικούς χαρακτήρες.

Αποστολέας Θέμα: Η χρονιά που φεύγει!  (Αναγνώστηκε 6325 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Tsioy

• Συντονιστής
  • Πεμπτάκι!
  • Φύλο: Άντρας
Η χρονιά που φεύγει!
« στις: Μάρτιος 29, 2011, 14:59:46 »
Τι άφησε πίσω της;

Αποσυνδεδεμένος fenia

• Πεμπτάκι!
Απ: Η χρονιά που φεύγει!
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 25, 2011, 04:37:51 »
Λοιπόν η χρονιά που φεύγει...έφτασε ο καιρός...

Δυστυχώς άφησε πίσω της θανάτους,στενοχώριες,πίκρες,ταραχές,κλάματα και γενικώς πολλές έντονα αρνητικές στιγμές.Θεωρώ πως ήταν από τις χειρότερες χρονιές.Ωστόσο,άφησε και καινούριες εμπειρίες,συναισθήματα,ανθρώπους,γνώσεις...Δεν ξέρω τι επικράτησε περισσότερο.Μάλλον η άρνηση όμως.Έχω στο μυαλό μου το 2011 σαν μια άσχημη χρονιά γενικά.

Ελπίζω η επόμενη,αν και θα είναι σίγουρα πιο δύσκολη κοινωνικά,να είναι έστω πιο εύθυμη. : @
'Τί είναι,όμως,ο εαυτός;
Είναι η επιτομή όλων όσα θυμόμαστε.
Γι' αυτό και το τρομακτικό στον θάνατο
δεν είναι η απώλεια του μέλλοντος,
αλλά η απώλεια του παρελθόντος.'

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 25, 2011, 12:59:46 »
Σαν ταινία ήταν η χρονιά που πέρασε, γεμάτη ανατροπές. Θα είναι από τις πιο αντιπροσωπευτικές της φοιτητικής ζωής και δε θα την ξεχάσω ποτέ (εκτός κι αν πάθω αμνησία).
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος sissaki

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 25, 2011, 18:02:44 »
Η χρονιά που φεύγει όπως λέει και η φίλη φένια είχε τα πάντα! Θετικές και αρνητικές αναμνήσεις μου έρχονται στο μυαλό. Δε θα πω ποιες επικρατούν....δεν έχει και σημασία άλλωστε. Μπήκε σχετικά στραβά το 2011 αλλά προλαβαίνουμε ( προλαβαίνω ???) να τελειώσει ευχάριστα! Εύχομαι το 2012 (αν δεν γίνει και η συντέλεια) να είναι μια ξεχωριστή (????? μπα...) χρονιά!!!!!!!  Καλά Χριστούγεννα σε όλους σας!!!!!!!   : santa : balloon : gift : tree
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 25, 2011, 18:05:03 από sissaki »

Αποσυνδεδεμένος Ioulia teacher

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 25, 2011, 23:54:33 »
 Eίμαι πολύ συγκινημένη γιατι γράφω στο νέο φόρουμ της σχολής μας ύστερα απο 2 χρόνια ξανά...
Εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να είστε όλοι καλά..!!! Η χρονιά που σε λίγο εκπνέει αφήνει πίσω της πολύ όμορφα συναισθήματα, νέους φίλους, νέα ζωή... Τελείωσα το παιδαγωγικό φέτος , κάνω πράγματα που αγαπώ και βλέπω τα πράγματα πιο όμορφα και χαλαρά... Σας εύχομαι ό,τι καλύτερο για το νέο έτος... Φτιάξτε μια λίστα (κάτι σαν αυτό που κάνει ο κλασικός Βαγγέλης) για το 2012 και προσπαθήστε να πετύχετε όλους τους στόχους σας! Το σημαντικότερο όμως που μου έμαθε η χρονιά που φεύγει είναι οτι σημασία έχει να είσαι ο εαυτός σου και να μην αλλάζεις για κανέναν! Let it be and smile x x x x   : balloon

Αποσυνδεδεμένος CunduLunaVini

• Πεμπτάκι!
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 26, 2011, 01:02:06 »
Γεια σου Ιουλία!!Δουλεύεις σε κάποιο σχολείο;

Για μένα,το 2011 ήταν υπέροχη χρονιά,που σημαδεύτηκε μόνο από ένα πολύ άσχημο γεγονός,το θάνατο ενός αγαπημένου προσώπου.Κατά τα άλλα,πέρασα υπέροχα,έμαθα πολλά πράγματα και νιώθω γεμάτη.Ελπίζω το 2012 να είναι το ίδιο καλό,αλλά να μη μου πάρει κανέναν...

Αποσυνδεδεμένος fenia

• Πεμπτάκι!
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 26, 2011, 13:04:50 »
Για μένα,το 2011 ήταν υπέροχη χρονιά,που σημαδεύτηκε μόνο από ένα πολύ άσχημο γεγονός,το θάνατο ενός αγαπημένου προσώπου.

Γενικά πρέπει να ήταν η χρονιά θανάτου η ρημάδα,που ευτυχώς φεύγει,γιατί και σε μενα συνέβη το ίδιο και στην καλύτερή μου φίλη.Κι όχι μόνο...άκουσα πάρα πολλούς θανάτους φέτος πέρα από τα δικά μας πρόσωπα.Εγώ λέω να φύγει και να μην ξανάρθει παρόμοια(αλλά ούτε και χειρότερη εννοείται,γιατί καμιά φορά λένε και ''πρόσεχε τι εύχεσαι'').;)
'Τί είναι,όμως,ο εαυτός;
Είναι η επιτομή όλων όσα θυμόμαστε.
Γι' αυτό και το τρομακτικό στον θάνατο
δεν είναι η απώλεια του μέλλοντος,
αλλά η απώλεια του παρελθόντος.'

Αποσυνδεδεμένος Tsioy

• Συντονιστής
  • Πεμπτάκι!
  • Φύλο: Άντρας
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 28, 2011, 16:58:13 »
γειά σου ρε ιουλία!

καλή χρονιά νά χουμε : santawink

Αποσυνδεδεμένος Μαυρη Χηρα

• Τριτάκι!
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 28, 2011, 17:02:09 »
η χρόνια που φεύγει,φεύγει με άσχημο τρόπο,αι σιχτίρ πια..να μην μπορείς να ηρεμήσεις..