• Σεπτεμβρίου 20, 2019, 04:56:35
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Όποιος θέλει να βοηθήσει στον τομέα των σημειώσεων θα βρει πληροφορίες εδώ

Αποστολέας Θέμα: Επιδοτούμενα Προγράμματα Πρακτικής Άσκησης  (Αναγνώστηκε 74455 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lostre

• Προνήπιο!
  • *
Απ: Επιδοτούμενα Προγράμματα Πρακτικής Άσκησης
« Απάντηση #135 στις: Απριλίου 08, 2014, 11:17:12 »
Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάποια πραγματάκια που δεν έχω καταλάβει...Αρχικά στο εν λόγω πρόγραμμα ποιοι έχουν το δικαίωμα να συμμετέχουν??(και το 3ο έτος και το 4ο?)Επίσης αν αυτή τη στιγμή με κάποιο τρόπο μπορείς να μπεις στο πρόγραμμα,έστω για το εαρινό εξάμηνο,δεν γνωρίζω πως ακρίβως παει.....?Με πόσες επιπλέον ώρες επιβαρυνόμαστε??Κάποιες διευκρινιστικές απαντήσεις θα ήταν πολύ χρήσιμες για μένα,ευχαριστώ πολυ...!!

Αποσυνδεδεμένος lne

• Συντονιστής
  • Τριτάκι!
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #136 στις: Απριλίου 08, 2014, 11:40:35 »
Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάποια πραγματάκια που δεν έχω καταλάβει...Αρχικά στο εν λόγω πρόγραμμα ποιοι έχουν το δικαίωμα να συμμετέχουν??(και το 3ο έτος και το 4ο?)Επίσης αν αυτή τη στιγμή με κάποιο τρόπο μπορείς να μπεις στο πρόγραμμα,έστω για το εαρινό εξάμηνο,δεν γνωρίζω πως ακρίβως παει.....?Με πόσες επιπλέον ώρες επιβαρυνόμαστε??Κάποιες διευκρινιστικές απαντήσεις θα ήταν πολύ χρήσιμες για μένα,ευχαριστώ πολυ...!!

Στο πρόγραμμα, του οποίου υπεύθυνος είναι ο κ. Καλκάνης, μπορούν να συμμετάσχουν (με ότι ισχύει φέτος) τριτοετείς και τεταρτοετείς. Για να συμμετάσχεις πρέπει να δηλώσεις συμμετοχή όταν βγει σχετική ανακοίνωση και φυσικά να σε επιλέξουν με βάση κάποια κριτήρια (κυρίως αριθμό μαθημάτων που έχεις περάσει). Γενικά είναι πολύ καλά οργανωμένο και αξίζει η συμμετοχή. Γνωρίζω ότι το πρόγραμμα θα επαναληφθεί του χρόνου στο χειμερινό εξάμηνο. Όσο για τις ώρες αυτές καθορίζονται από τον υπεύθυνο και το σχολείο, υπολόγισε κάποιες φορές την εβδομάδα, ωστόσο δεν μπορώ να σου πω συγκεκριμένα.

Αποσυνδεδεμένος lostre

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #137 στις: Απριλίου 08, 2014, 12:46:28 »
Όσο αφορά το εαρινό εξάμηνο προσφέρεται κάτι??Έχει νόημα να το ψάξω για τώρα,ή από του χρόνου σεπτέμβριο??Μου το είχε πει ένας φίλος μου ο οποίος ειναι γυμναστική ακαδημία,εγώ δεν ήμουν σε καμία περίπτωση ενημερωμένος,για το παραμικρό...Ποιός άλλος πλην του καλκάνη ασχολείται με το θέμα?είναι και άλλοι καθηγητές που αναλαμβάνουν επιδοτούμενες πρακτικές ασκήσεις??

Αποσυνδεδεμένος lne

• Συντονιστής
  • Τριτάκι!
« Απάντηση #138 στις: Απριλίου 08, 2014, 14:46:21 »
Όχι απ' ότι γνωρίζω δεν προσφέρεται κάτι. Ο κύριος Καλκάνης είναι υπεύθυνος στο τμήμα μας.

Αποσυνδεδεμένος lne

• Συντονιστής
  • Τριτάκι!
« Απάντηση #139 στις: Μαΐου 21, 2014, 20:38:37 »
Μήνυμα κας. Γκικοπούλου:

Αγαπητοί φοιτητές της Πρακτικής Άσκησης,
είναι έτοιμες οι βεβαιώσεις συμμετοχής σας στο πρόγραμμα. Επίσης, έχω και τις βεβαιώσεις / αξιολογήσεις σας από τα σχολεία, για όποιον ενδιαφέρεται.
Μπορείτε να τις παραλάβετε από εμένα στο γραφείο 2 την Πέμπτη 17:00-19:00 ή την Παρασκευή 12:00-14:00 (και τις επόμενες εβδομάδες).
Ράνια Γκικοπούλου

Αποσυνδεδεμένος lne

• Συντονιστής
  • Τριτάκι!
« Απάντηση #140 στις: Αυγούστου 22, 2014, 14:03:26 »
Μήνυμα κας. Γκικοπούλου:

Αγαπητοί Φοιτητές της Πρακτικής Άσκησης,
στην καρτέλα του Προγράμματος εμφανίζονται σταδιακά τα ονόματά σας και αυτό σημαίνει ότι έχει αρχίσει η κατάθεση των χρημάτων στους λογαριασμούς σας, οπότε καλό θα ήταν να ελέγξετε αν σας έβαλαν τα χρήματα (δεν θα μπουν την ίδια μέρα σε όλους) στον λογαριασμό που είχε δηλώσει ο καθένας σας.
Καλό υπόλοιπο καλοκαιριού.
Ράνια Γκικοπούλου

Η καθυστέρηση της πληρωμής οφείλεται σε πολλούς παράγοντες και κυρίως στην αρχική απόφαση άνωθεν να λήξει το πρόγραμμα της Πρακτικής Άσκησης (σε όλο το ΕΚΠΑ)  πριν την προγραμματισμένη λήξη του, αλλά με κόπο και προσπάθειες πείστηκαν να συνεχιστεί και του χρόνου (λεπτομέρειες δεν ξέρουμε ακόμα)

Αποσυνδεδεμένος lostre

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #141 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 15:51:42 »
Γνωρίζουμε για φέτος σχετικά με τα επιδοτούμενα προγράμματα πρακτικής άσκησεις,εάν συνεχίζονται ποιοι είναι οι υπεύθυνοι καθηγητές,σε ποιους απευθυνόμαστε??

Αποσυνδεδεμένος lne

• Συντονιστής
  • Τριτάκι!
« Απάντηση #142 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 22:05:57 »
Είχαν πει ότι θα γίνει. Υπεύθυνος πέρυσι ήταν ο κ. Καλκάνης, οπότε λογικά αν γίνει θα είναι ο ίδιος. Δε χρειάζεται να απευθυνθείς κάπου, πρώτα θα βγει ανακοίνωση. Πάντως αν θες να πάρεις μια ιδέα για το περσινό, μπες στο microkosmos.