• Δεκεμβρίου 13, 2019, 11:04:07
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Το ptde.gr πρόκειται να κλείσει. Όσοι ενδιαφέρονται να συμμετέχουν ενεργά στη συνέχεια του φόρουμ παρακαλούνται να επικοινωνήσουν με τις συντονίστριες λιβελούλα, asimeniasfika, TheReader ή να στείλουν μήνυμα στο ptde.gr@gmail.com

Αποστολέας Θέμα: Επιδοτούμενα Προγράμματα Πρακτικής Άσκησης  (Αναγνώστηκε 76521 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tonia

• Προνήπιο!
  • *
Απ: Επιδοτούμενα Προγράμματα Πρακτικής Άσκησης
« Απάντηση #27 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 15:09:56 »
Και για το μέσο όρο πώς βγαίνει; απλά τα αθροίζουμε  και τα διαιρούμε δια του αριθμού των μαθημάτων ή υπάρχει διαφορετικός συντελεστής βαρύτητας για κάθε μάθημα;

Αποσυνδεδεμένος maraki23

• Νηπιαγωγείο!
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #28 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 15:18:34 »
Και για το μέσο όρο πώς βγαίνει; απλά τα αθροίζουμε  και τα διαιρούμε δια του αριθμού των μαθημάτων ή υπάρχει διαφορετικός συντελεστής βαρύτητας για κάθε μάθημα;
αν ζητησεις αναλυτικη βαθμολογια με ΜΟ στη γραμματεια θα τον μαθεις,γτ καθε μαθημα εχει το δικο του συντελεστη βαρυτητας και ο,τι γραψεις στην αιτηση σου θα διασταυρωθει με τη γραμματεια.
υγεία, ΔΟΥΛΕΙΑ & καλή τύχη στη ζωή!

Αποσυνδεδεμένος Lydia

• Δασκάλα
  • Συντονιστής
  • Εκτάκι!
« Απάντηση #29 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 15:37:15 »
Προσθέτεις τα μαθήματα και διαιρείς με τον αριθμό τους. Μαρία, όλα τα μαθήματα στη σχολή μας έχουν τον ίδιο συντελεστή! ;)

Αποσυνδεδεμένος Elisavet

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #30 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 19:24:05 »
θα κανω μια πολυ χαζη ερωτηση! μην με παρεξηγησετε!!!
στην δηλωση πανω πανω γραφει δεξια γραφει Α/Α. πρεπει να γραψω κατι εκει???

Αποσυνδεδεμένος Tsioy

• Συντονιστής
  • Πεμπτάκι!
  • Φύλο: Άντρας
« Απάντηση #31 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 21:41:13 »
Από αυτούς που έκαναν δήλωση,ας μου πει κάποιος πως ακριβώς τη στέλνουμε στη διεύθυνση που λέει γιατί εχω μπερδευτεί  : %^

δεν την έχω κάνει ακόμα αλλά στέλνεις την αίτηση ως επισυναπτόμενο αρχείο στη διεύθυνση που γράφει.δηλαδή στο ''προς:'' στη δημιουργία μνμ θα βάλεις  praktiki[at]primedu.uoa[dot]gr

θα κανω μια πολυ χαζη ερωτηση! μην με παρεξηγησετε!!!
στην δηλωση πανω πανω γραφει δεξια γραφει Α/Α. πρεπει να γραψω κατι εκει???

δεν είναι χαζή η ερώτηση,που να το ξέρεις.και εγώ σκάλωσα στην αρχή που το είδα.
σημαίνει αριθμός αίτησης,εσύ δε χρειάζεται να γράψεις κάτι εκεί.

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #32 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 21:45:22 »
Από αυτούς που έκαναν δήλωση,ας μου πει κάποιος πως ακριβώς τη στέλνουμε στη διεύθυνση που λέει γιατί εχω μπερδευτεί  : %^

δεν την έχω κάνει ακόμα αλλά στέλνεις την αίτηση ως επισυναπτόμενο αρχείο στη διεύθυνση που γράφει.δηλαδή στο ''προς:'' στη δημιουργία μνμ θα βάλεις  praktiki[at]primedu.uoa[dot]gr

Εξυπακούεται ότι at=@ και dot=τελεία. Μη σας μπερδεύει ο τρόπος που έχει δοθεί η διεύθυνση, τη γράφουν έτσι για να μην τους ενοχλούν διάφοροι spammers.
Το ptde.gr πρόκειται να κλείσει σύντομα. Για πληροφορίες στείλτε πμ σε: λιβελούλα, asimeniasfika, TheReader

Αποσυνδεδεμένος kate

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #33 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 23:23:52 »
ΑΑΑ....Ευχαριστώ πολύ παιδιά!! : '>

Αποσυνδεδεμένος maria

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #34 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 00:11:26 »
Μπορεί κάποιος να μας πει την εμπειρία του αν είχε παει πέρσυ ? δεν έχω καταλάβει τη διαφορα του να είσαι βοηθός δασκάλου

Αποσυνδεδεμένος Lydia

• Δασκάλα
  • Συντονιστής
  • Εκτάκι!
« Απάντηση #35 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 10:03:05 »
Υπάρχει τεράστια διαφορά! Αν είσαι βοηθός δασκάλου, πας στα συγκεκριμένα σχολεία (δηλ σε όποιο τελικά πας και θα είναι ένα), συνεννοείσαι με έναν δάσκαλο και είσαι βοηθός του περίπου 2-3 φορές την εβδομάδα. Παρακολουθείς κανονικά το μάθημα όλες τις ώρες, συμμετέχεις ενεργά θα έλεγα, παρακολουθείς συνελεύσεις με άλλους δασκάλους κτλ.

Αν αποφασίσεις να μην είσαι βοηθός, εντάσσεσαι σε ένα γκρουπ και πας τις προβλεπόμενες επισκέψεις. Εκεί, απλώς πας, ακούς, ενημερώνεσαι. Ωστόσο, εφόσον οι προορισμοί δεν είναι μόνο σχολεία, γνωρίζεις και κάτι παραπάνω. Ενδέχεται να σου αρέσει, αλλά μπορεί και να βαριέσαι κάτι τέτοια. Σκέψου καλύτερα τι προτεραιότητες έχεις και τις θες εν τέλει να αποκομίσεις από αυτό το πρόγραμμα.