• Δεκεμβρίου 15, 2019, 00:52:49
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Παρακαλούμε να γράφετε με μικρούς, ελληνικούς χαρακτήρες.

Αποστολέας Θέμα: Δημόσιο ή ιδιωτικό σχολείο;  (Αναγνώστηκε 56498 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Helena

• Προνήπιο!
  • *
Απ: Δημόσιο ή ιδιωτικό σχολείο;
« Απάντηση #36 στις: Ιουνίου 26, 2012, 00:21:00 »
Ευχαριστώ πολύ!!!

Nuria

• Επισκέπτης
« Απάντηση #37 στις: Ιουνίου 26, 2012, 09:57:47 »
Νuria να σε ρωτήσω... αν με πάρουν στο ιδιωτικό σχολείο και ανοίξουν οι πίνακες... τότε θα κατεβώ στον πίνακα των αναπληρωτών και μονίμων σωστα;; Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!!

Με συγχωρείς που απαντώ τόσο καθυστερημένα, αλλά είχα πολλές μέρες να μπω στο φόρουμ. Λοιπόν, εγώ δουλεύω ήδη δύο χρόνια σε ιδιωτικό και δεν έχω προυπηρεσία αναπληρωτών για δύο χρόνια. Άρα αν ξεκλειδώσουν οι πινακες, θα χάσω τη θέση μου. Βέβαια αυτό ήταν ένα ρίσκο που πήρα όταν διάλεξα το ιδιωτικό (κι ας έλεγαν ότι δεν πρόκειται να ξεκλειδώσουν τους πίνακες - σε αυτή τη χώρα μην πιστέψεις ποτέ κανέναν, όλα αλλάζουν). Οπότε ισχύει και για σένα το ίδιο. Αν δεν πας αναπληρωτρια, δε θα παρεις μόρια την επόμενη χρονιά, άρα του χρόνου θα είσαι πιο χαμηλά στον πίνακα.

Η συζήτηση βέβαια που υπάρχει τώρα και δεν ξέρω σίγουρα να σου πω είναι το αν θα ξεκλειδώσουν μόνο οι πίνακες των αναπληρωτών ή και ο ενιαίος πίνακας διορισμών. Ξέρω ότι αυτό που ζητούσαν ήταν να ξεκλειδώσει ο πίνακας αναπληρωτών, όχι των διορισμών. Οπότε αν γίνει έτσι, κι αν έχεις θέση στον κλειδωμένο πίνακα διορισμών, εκεί δε θα χάσεις τη θέση σου, παρα μόνο στον πινακα αναπληρωτών.

Ελπίζω να σε κάλυψα!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 26, 2012, 10:01:31 από Nuria »

Αποσυνδεδεμένος catny

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #38 στις: Ιουνίου 26, 2012, 16:02:00 »
Να σαι καλά Νuria!!! Σε ευχαριστώ πολύ... γενικά.. δεν ξέρουμε που βαδίζουμε.. καλά έκανες και πήγες στο ιδιωτικό όσο είχε θέσεις γτ πλέον και εκεί παλεύουμε τώρα να βρούμε μια θέση... αλλιώς η απειλή του ανοίγματος του πίνακα... θα μας στείλει πάλι στα νησιά.. Τέσπα.. Καλό καλοκαίρι και όλα να σου πάνε καλά!!!!

Αποσυνδεδεμένος taratata

• Νηπιαγωγείο!
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #39 στις: Ιουνίου 26, 2012, 19:17:31 »
Δηλαδή όσοι και αν βρουν δουλειά σε ιδιωτικό δεν παίρνουν καθόλου μόρια; Η δουλειά στο ιδιωτικό δεν μετράει σαν προϋπηρεσία; Φαντάζομαι ότι σίγουρα τα μόρια του αναπληρωτή είναι πολύ περισσότερα αλλά και αυτός που μπορεί να δουλέψει σε ιδιωτικό δεν ωφελείται σε τίποτα; Ίσως δεν έχω διατυπώσει πολύ καλά την ερώτηση αλλά δεν καταλαβαίνω ακριβώς πώς γίνεται η κατάταξη στους πίνακες. Αν ας πούμε βρω μια δουλειά στο ιδιωτικό, ταυτόχρονα μπορώ να έχω κάνει τα χαρτιά μου για αναπληρώτρια; Και αν δεν με πάρουν φέτος για αναπληρώτρια, του χρόνου θα έχω καλύτερη θέση στους πίνακες αν τώρα δουλέψω σε ιδιωτικό ή δεν θα μετρήσει σε τίποτα;
Ευχαριστώ πολύ και σόρρυ για τις πολλές ερωτήσεις!
Όσο μακριά και να πάει ο νους, ποτέ δεν φθάνει εκεί που μπορεί να φθάσει η καρδιά...! Βίκτωρ Ουγκό

Αποσυνδεδεμένος catny

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #40 στις: Ιουνίου 26, 2012, 22:04:30 »
Η δουλειά στο ιδιωτικό μετράει σαν προϋπηρεσία στον ΑΣΕΠ και στα συντάξιμα χρόνια κανονικά... αλλά όχι στα μορια που παίρναμε τότε... πριν κλείσουν οι πίνακες... Ας με διορθώσει η Nuria... τα ξέρει καλύτερα... Ναι μπορείς αν βρεις δουλειά στο ιδιωτικό την πρώτη χρονιά να κάνεις και τα χαρτιά σου για αναπληρώτρια... αλλά από εκεί και πέρα... δεν μπορείς να κάνεις ως αναπληρώτρια.. και να αρνείσαι θέση αναπληρώτριας.. γτ θα έχεις κυρώσεις... από ό,τι ξέρω... η θέση ανέβαινε.. ή κατέβαινε σύμφωνα με την προϋπηρεσία στα δημόσια σχολεία... αν οι πίνακες δεν ανοίξουν.. δεν "κουνιέσαι" καθόλου στον πίνακα, έχεις πάντα τη θέση σου.... ακόμα κ αν δουλέψεις σε ιδιωτικό... όσοι δουλεύουν στο δημόσιο σε περνάνε στους πίνακες εφόσον ανοίξουν.... Nuria δώσε μας τα φώτα σου... :)

Αποσυνδεδεμένος indianchief

• Τριτάκι!
« Απάντηση #41 στις: Ιουνίου 28, 2012, 01:43:58 »
με όλο το θάρρος, έχει κολλήσει το πληκτρολόγιο σου στο κουμπί της τελείας ή είσαι απλώς μυστήρια τύπισσα;

Αποσυνδεδεμένος bananakounia

• Δευτεράκι!
« Απάντηση #42 στις: Ιουνίου 28, 2012, 11:08:53 »
 : LOL

Αποσυνδεδεμένος Tina_P

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #43 στις: Ιουνίου 29, 2012, 01:19:49 »
Έχω μια ερώτηση: Πού κυμαίνονται οι μισθοί σε ένα ιδιωτικό σχολείο; Όλοι ξέρουμε για το ενιαίο μισθολόγιο στο δημόσιο. Τι γίνεται όμως στο ιδιωτικό σχολείο; Οι μισθοί εκεί ακολούθησαν την κάτω βόλτα μαζί με αυτούς του δημοσίου;  : @}

Αποσυνδεδεμένος catny

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #44 στις: Ιουνίου 29, 2012, 13:30:49 »
Τέτοιες μ%$$κίες κάθεστε και γράφετε εσείς η Ινδιάνα και η Μπανάνα και έχετε φτάσει τόσα πολλά ανούσια μηνύματα;; Δεν δουλέψατε και ποτέ θα μου πείτε.. πού να έχετε και γνώση να απαντήσετε! Είστε οι λεγόμενοι "να χαμε να λέγαμε ε" ;;; Ναι Τίνα.. και εκεί μειώθηκαν οι μισθοί. Είναι γύρω στα 900-950 Ευρώ. Είναι όμως μια χαρά αν σκεφτείς ότι μειώνονται τα έξοδά σου αν ζεις σπίτι σου (ενοικίου, μετακινήσεων κ.ά). Όσο και να πάνε.. κερδισμένη θα είσαι από τα 800 του Αναπληρωτή! Καλή επιτυχία!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 29, 2012, 13:34:31 από Lydia »