• Δεκεμβρίου 15, 2019, 21:24:33
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Το ptde.gr πρόκειται να κλείσει. Όσοι ενδιαφέρονται να συμμετέχουν ενεργά στη συνέχεια του φόρουμ παρακαλούνται να επικοινωνήσουν με τις συντονίστριες λιβελούλα, asimeniasfika, TheReader ή να στείλουν μήνυμα στο ptde.gr@gmail.com

Αποστολέας Θέμα: Δέκα χρόνια μετά...  (Αναγνώστηκε 20595 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bananakounia

• Δευτεράκι!
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Δέκα χρόνια μετά...
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 06:05:45 »
Θα εχω κανει ενα παιδι και θα ζω σε καποιο απομακρυσμενο αγροκτημα με τον αντρα και το παιδι μου.καθε πρωι θα κελαηδαει ο κοκορας και θα ξυπναω,θα πηγαινω στο κοτετσι να παρω φρεσκα αυγα και μετα στην καλη μας αγελαδα που βοσκει κατω στη λιακαδα να την αρμεξω.επειτα θα κανω τις δουλειες του σπιτιου και θα φτιαξω ομελετα με ντοματα απ'τον κηπο μου και τυρι που θα χω φτιαξει μονη μου συνοδευμενα με ψωμι απο τ'αλευρι του μυλου μας, γαλα απ'την αγελαδα μας και φυσικη πορτοκαλαδα με στυμμενα πορτοκαλια απ'τις πορτοκαλιες μας.οταν ξυπνησει ο αντρας και το παιδι να φαμε και να παει το παιδι σχολειο και εγω με τον αντρα μου στο χωραφι να οργωσουμε.η φετινη σοδεια θα φερει πολλα κερδη!
Με την δυση του ηλιου θα μαζευτουμε σπιτι,και αφου μαζεψω τις κοτες στο κοτετσι και βαλω την αγελαδα στο σταβλο,θα αναψουμε το τζακι και θα ψησουμε καστανα.θα συζηταμε διαφορα και μετα θα κοιμηθουμε.το αμαξι θα το χρησιμοποιουμε μονο για να κατεβουμε στην πολη να εφοδιαστουμε με τροφιμα και λιπασματα μια στο τοσο και στο σπιτι δεν θα υπαρχει τηλεοραση.ιντερνετ ομως θα εχουμε(μην τρελαθουμε κιολας).καθε κυριακη θα καλουμε καποιους συγχωριανους που ειναι φιλοι μας να το καψουμε.θα μαγειρευω πιτες,και γλυκα,θα ψηνουμε κοψιδια και θα κουτσομπολευουμε τους αλλους μη παρευρισκομενους οπως κανει καθε χωριατης που σεβεται τον εαυτο του.τα παιδια μας θα παιζουν μπαλα στην αυλη και ο σκυλος θα τρεχει πισω τους. Τοτε ακριβως θα αυτοκτονησω απ'την πληξη.

Αποσυνδεδεμένος fenia

• Πεμπτάκι!
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 10:31:01 »
Θα θυσιάσεις το επάγγελμα του δασκάλου μπρος στο επάγγελμα του αγρότη; : tongue
'Τί είναι,όμως,ο εαυτός;
Είναι η επιτομή όλων όσα θυμόμαστε.
Γι' αυτό και το τρομακτικό στον θάνατο
δεν είναι η απώλεια του μέλλοντος,
αλλά η απώλεια του παρελθόντος.'

• Δευτεράκι!
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 19:55:07 »
Τρομερη θυσια!ετσι οπως παει η κατασταση,ειτε επιλεξω να το θυσιασω ειτε οχι,δεν θα το κανω ποτε ουτως η αλλως!

Αποσυνδεδεμένος το κακόMaraki

• Πρωτάκι!
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 01:28:11 »
εγω θα επιμείνω στις απαντήσεις π ειχα δώσει στο παλιο φορουμ  : tongue

εγω σε 10 χρονια θα ειμαι το ιδιο θεικη οπως τωρα, ανυπαντρη με πολλους θαυμαστες και με μια εξαιρετική δουλεια και πλουσια :P
εκτος απο τανγκο θα εχω μαθει και πολεμικες τεχνες για να αποφευγω τις σφαλιαρες των ζηλιαρηδων φιλων μου
"Quod Me Nutrit, Me Destruit"

• Δευτεράκι!
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 01:57:05 »
Χαχαχαχα.Δηλαδη οσοι θα σε ζηλευουν θα επιδιωκουν να σε πλακωσουν στις σφαλιαρες;;;τι κουφο ειναι τουτο ρε!χαχα

• Δευτεράκι!
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 02:00:41 »
Και οτι εσυ τι;θα χρησιμοποιησεις τις πολεμικες τεχνες για να αποφυγεις τις σφαλιαρες των φιλων σου;ζεις πραγματικα στον δικο σου κοσμο ετσι;χαχαχα

Αποσυνδεδεμένος το κακόMaraki

• Πρωτάκι!
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 01:07:38 »
ναι
"Quod Me Nutrit, Me Destruit"

Αποσυνδεδεμένος Nuria

• Τριτάκι!
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 11:26:16 »
δεκα χρονια μετα συνεχιζονται οι συμπτωσεις.......τι να πει κανεις............. : omg

Αποσυνδεδεμένος Lydia

• Δασκάλα
  • Συντονιστής
  • Εκτάκι!
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 15:19:13 »
Μήνυμα από τον Θεό είναι αλλά δεν το ακούς ....  : wink2