• Ιούνιος 23, 2018, 00:04:27
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Όποιος γνωρίζει τις ώρες γραφείων των καθηγητών, μπορεί να τις αναρτήσει εδώ.

Αποστολέας Θέμα: Συζητήσεις και σχόλια για τις γενικές συνελεύσεις  (Αναγνώστηκε 105659 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος λιβελούλα

• Συντονιστής
  • Τεταρτάκι!
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Συζητήσεις και σχόλια για τις γενικές συνελεύσεις
« Απάντηση #261 στις: Νοέμβριος 25, 2014, 23:47:14 »
Δεν είχε απαρτία.
Άμμος ήτανε προτού γυαλί να γίνει...

Αποσυνδεδεμένος pubble

• Πρωτάκι!
« Απάντηση #262 στις: Νοέμβριος 26, 2014, 17:37:34 »
Δεν ξέρω αν ταιριάζει εδώ αλλά... πώς σας φάνηκε η φάση με τα σκουπίδια στο Γραφείο του Αντιπρύτανη;
(Περισσότερα εδώ: http://www.newsbeast.gr/greece/ekpaideusi/arthro/759811/foitites-adeiasan-sakoules-skoupidion-sto-grafeio-tou-adiprutani-tou-ekpa/ )
:)

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ, Απόφοιτη ΤΠΕΕ ΤΕΑΠΗ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #263 στις: Νοέμβριος 26, 2014, 21:00:32 »
Εμένα σαν κίνηση μου φάνηκε μια χαρά. Είναι ένα δυνατό μήνυμα και δεν περιέχει χρήση βίας.

Βέβαια, όπως θα δείτε και στα υπόλοιπα βίντεο, που έχουν αναρτηθεί εδώ, ο συμπαθής αυτός φοιτητής της Νομικής είχε πολύ άγχος, με αποτέλεσμα να μη μπορεί να συντάξει μία πρόταση σε κάποια σημεία της τοποθέτησής του. Μου φάνηκε επίσης ότι παπαγάλιζε κάποια πράγματα. Ως φοιτητής της Νομικής που είναι, περίμενα να έχει πιο τεκμηριωμένο λόγο.
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος Lydia

• Δασκάλα
  • Συντονιστής
  • Εκτάκι!
« Απάντηση #264 στις: Νοέμβριος 26, 2014, 21:52:21 »
Εγώ πάλι βρίσκω την κίνηση με πολλή βία. Αποτελεί παραβίαση προσωπικού χώρου και τα λόγια είναι απειλητικά. Μπορεί να είναι μια κίνηση που ικανοποιεί τους φοιτητές, αλλά σε καμιά περίπτωση δε θα έλεγα "Εύγε". Φαντάσου να έρχονται οι μαθητές σου να σου ρίχνουν σκουπίδια επειδή σε θεωρούν υπαίτια για την κατάσταση της τάξης...

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ, Απόφοιτη ΤΠΕΕ ΤΕΑΠΗ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #265 στις: Νοέμβριος 26, 2014, 22:06:26 »
Δεν είναι το ίδιο. Ο πρύτανης και οι αντιπρυτάνεις έχουν τέτοια εξουσία, που θα μπορούσαν να έχουν επιλύσει το θέμα της καθαριότητας, έστω και για τα μάτια του κόσμου. Και θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να μαθαίναμε λεπτομέρειες για τη νομική πλευρά του θέματος με την εταιρεία καθαριότητας. Εάν δεν είναι θέμα πόρων του πανεπιστημίου, είναι ζήτημα κακού νομικού προγραμματισμού από την πλευρά του πανεπιστημίου που δε μπορεί να προσλάβει άλλο συνεργείο. Τόσον καιρό δεν έχει βγει μία επίσημη ανακοίνωση για τα πραγματικά αίτια του προβλήματος.
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος Foreign

• Πρωτάκι!
« Απάντηση #266 στις: Νοέμβριος 26, 2014, 22:35:34 »
Πιστεύω πως με την κίνηση αυτή, δυστυχώς, έχασαν το δίκιο τους...

Αποσυνδεδεμένος charchan

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #267 στις: Νοέμβριος 27, 2014, 13:38:17 »
Κάτι αντίστοιχο θα ήταν να πήγαιναν οι μαθητές στο διευθυντή και όχι σε ένα δάσκαλο αλλά και πάλι δεν είναι το ίδιο καθώς τα σχολεία δεν είναι αυτόνομα όπως τα πανεπιστήμια και οι διευθυντές δεν έχουν τέτοιες αρμοδιότητες αν και έχουν ευθύνη για το τι συμβαίνει στο σχολείο και τι ενέργειες κάνουν προς τους ανώτερους τους προκειμένου το σχολείο να λειτουργεί σωστά.