• Δεκεμβρίου 12, 2019, 06:32:26
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Το ptde.gr πρόκειται να κλείσει. Όσοι ενδιαφέρονται να συμμετέχουν ενεργά στη συνέχεια του φόρουμ παρακαλούνται να επικοινωνήσουν με τις συντονίστριες λιβελούλα, asimeniasfika, TheReader ή να στείλουν μήνυμα στο ptde.gr@gmail.com

Αποστολέας Θέμα: Συζητήσεις και σχόλια για τις γενικές συνελεύσεις  (Αναγνώστηκε 119420 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maverick18

• Νηπιαγωγείο!
  • **
Απ: Συζητήσεις και σχόλια για τις γενικές συνελεύσεις
« Απάντηση #36 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2011, 21:03:39 »
ρε συ δν ειναι γενικη συνελευση αυτο...πραγματικα..ειναι τραγικοο!!ολοι φωναζουν,τακωνονται 8ες να πεις τν αποψη σ αλλα στο τελος τν ακουει μονο ο φιλος σ ή φιλοι σ...κλπ!!

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #37 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2011, 21:07:42 »
Έχεις δίκιο και δυστυχώς έτσι δεν ακούγονται και άτομα που τοποθετούνται με σύνεση. Αυτή η χάβρα πλακώνει τις ήρεμες φωνές που μπορεί να έχουν πραγματικά κάτι να πουν. Ο φανατισμός, βλέπετε, από όπου κι αν προέρχεται, δεν οδηγεί πουθενά.
Το ptde.gr πρόκειται να κλείσει σύντομα. Για πληροφορίες στείλτε πμ σε: λιβελούλα, asimeniasfika, TheReader

Αποσυνδεδεμένος fenia

• Πεμπτάκι!
« Απάντηση #38 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2011, 23:58:10 »
ρε συ δν ειναι γενικη συνελευση αυτο...πραγματικα..ειναι τραγικοο!!ολοι φωναζουν,τακωνονται 8ες να πεις τν αποψη σ αλλα στο τελος τν ακουει μονο ο φιλος σ ή φιλοι σ...κλπ!!

Εγώ πάντως διαφωνώ.Άμα ζητήσει κάποιος το λόγο τον έχει.Μετά από κάποια ώρα γίνεται βαβούρα,γιατί είμαστε κι εμείς κουρασμένοι και δεν νομίζω να μας ακούνε μόνο οι φίλοι μας.

'Τί είναι,όμως,ο εαυτός;
Είναι η επιτομή όλων όσα θυμόμαστε.
Γι' αυτό και το τρομακτικό στον θάνατο
δεν είναι η απώλεια του μέλλοντος,
αλλά η απώλεια του παρελθόντος.'

Αποσυνδεδεμένος Tsioy

• Συντονιστής
  • Πεμπτάκι!
  • Φύλο: Άντρας
« Απάντηση #39 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2011, 00:33:24 »
καλώς ή κακώς όμως δεν έχουν όλη τον ίδιο δυναμικό χαρακτήρα ή και το ταλέντο αν θέλετε να μιλήσουν δημόσια μέσα σε αυτό που γίνεται στις γενικές συνελεύσεις.

Αποσυνδεδεμένος starfish

• Πρωτάκι!
« Απάντηση #40 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2011, 02:25:34 »
Πάντως εμένα μου αρέσει να πηγαίνω στη γενική συνέλευση, ακούς διαφορετικές απόψεις, ο καθένας προσπαθεί με διάφορα επιχειρήματα (αν και όχι πετυχημένα ορισμένες φορές) να εκφράσει την άποψή του. Μπορεί μετά να είμαι ζαλισμένη από τη βαβούρα, αλλά ποτέ δεν έχω μετανιώσει, όσες φορές έχω πάει.  : ]]

Αποσυνδεδεμένος Tsioy

• Συντονιστής
  • Πεμπτάκι!
  • Φύλο: Άντρας
« Απάντηση #41 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2011, 02:36:21 »
εντάξει ούτε εγώ περνάω κι άσχημα,αλλά δε μπορώ να υποστηρίξω ότι προβληματίζομαι και αρκετά.είναι λίγες οι φορές που θα ακούσω κάτι στη συνέλευση και θα προβλαματιστώ πάνω σε αυτό που άκουσα για να το υποστηρίξω ή να το καταρρίψω.

Αποσυνδεδεμένος katkat

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #42 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2011, 10:49:09 »
Δεν ξέρω αν σχολιάζω στο σωστό θέμα... Αλλά μου έχει γεννηθεί μια χοντρή απορία: Ο σύλλογός μας έχει καταστατικό; Έτυχε ν αμπλεχτώ 5-6 φορές σε μια τέτοια συζήτηση τις 2 τελευταίες εβδομάδες με φοιτητές άλλων σχολών και κάτι φίλους δικηγόρους (μη φοιτητές :P) και περιέργως, έμαθα αφενός ότι φοιτητικός σύλλογος νομικά δεν υφίσταται χωρίς καταστατικό και αφετέρου ότι από τους συμμετέχοντες στη συζήτηση κανενός η σχολή δνε είχε καταστατικό συλλόγου. Οκ...σίγουρα οι φοιτητικοί σύλλογοι λειτουργούν de facto, αλλά τυπικά, στο τμήμα μας ΥΠΑΡΧΕΙ?
"We should take care not to make the intellect our god; it has, of course, powerful muscles, but no personality."

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #43 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2011, 10:56:17 »
Καταστατικό υπάρχει, αλλά το έχουν μόνο λίγοι.

(στο σωστό θέμα γράφεις).
Το ptde.gr πρόκειται να κλείσει σύντομα. Για πληροφορίες στείλτε πμ σε: λιβελούλα, asimeniasfika, TheReader

Αποσυνδεδεμένος katkat

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #44 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2011, 10:57:54 »
  : thanks Τώρα ξέρω ότι οι παρατάξεις μπορούν να μας πηδάνε νόμιμα.  : woohoo
"We should take care not to make the intellect our god; it has, of course, powerful muscles, but no personality."