• Σεπτέμβριος 25, 2018, 04:30:07
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Για e-mail καθηγητών και των βοηθών τους μπορείτε να ανατρέχετε εδώ

Αποστολέας Θέμα: Συζητήσεις και σχόλια για τις γενικές συνελεύσεις  (Αναγνώστηκε 108800 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dreamxr11

• Πτυχιούχος!
  • Διαχειριστής
  • Πεμπτάκι!
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Συζητήσεις και σχόλια για τις γενικές συνελεύσεις
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 23:55:30 »
Και το αποτελεσμα του διαλογου;
Το μεγάλο πρόβλημα του κόσμου είναι ότι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι είναι γεμάτοι αμφιβολίες.
"Bertrand Russell"

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 23:58:45 »
Δε μπορούμε να αμφισβητήσουμε το γεγονός πως σήμερα ακούστηκαν όλες οι απόψεις.
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

Gaius Julius Caesar

• Επισκέπτης
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 00:05:41 »
Αλλη μια απαράδεκτη συνέλευση. Πως είναι δυνατό μέλλοντες εκπαιδευτικοί να μη σέβονται τις απαραίτητες προϋποθέσεις του διαλόγου. Ανεπίτρεπτη η φραστική επίθεση εναντίον ατόμων που τόλμησαν να εκφράσουν τη προσωπική τους άποψη. Χαρακτηριστικό παράδειγμα η έκφραση συναδέλφου η οποία επιτέθηκε με τη φράση " κλείσε το στόμα σου μωρή".  : ***

Θα αναφερθώ σε μια προσωπική ιστορία.Έχουνε περάσει 12 χρόνια απο τοτε.Βρίσκομαι έξω απο το αμφιθέατρο της σχολής μου.Είμαι πρωτοετής και στο αμφιθέατρο είναι οι δευτεροετείς, του ίδιου τμήματος.Βγαίνουνε απ΄έξω και είναι η σειρά μας να μπούμε για να κάνουμε μάθημα.Ρωτάω λοιπόν,έναν φοιτητή λέγοντας του το εξής¨: "Με συγχωρείτε ,είστε απο το  χ τμήμα, μου απαντάει καταφατικά, να ρωτήσω τι  είχατε  τώρα; μου απαντάει και
με ρωτάει απο ποιο τμήμα είμαι και του απαντάω λέγοντας άρα είμαστε συνάδελφοι και τότε εισπράτω την εξής απάντηση: ε!!! όχι και συνάδελφοι εγώ είμαι δευτεροετής ενώ εσυ πρωτοετής, αρα απο που και ως που συνάδελφοι"

Είπατε κάτι; Τα σχόλια δικά σας!!!!!

Αποσυνδεδεμένος teachermaria

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 00:06:39 »
Αφού για ένα διάστημα μερικών ωρών τοποθετήθηκαν διάφορα άτομα (που μερικών τα ονόματα γράφηκαν και στον πίνακα, πιθανών ήθελαν να προτείνουν κάποιο διαφορετικό πλαίσιο) καταλήξαμε κατα τις 6 παρα να αποσύρουν τα ονόματά τους μαζί με αυτόυς και η παράταξη της δαπ, στη συνέχεια τα γνωστά, ψηφήσαμε, "χαρήκαμε", πολλοί συγκινήθηκαν και την κάναμε. : ]]
 Ένα πράγμα δεν κατάλαβα , οι φοιτητές τω οποίων γράψανε τα ονόματα (μια  Ελένη π.χ) ήθελαν όντως να προτείνουν κάποιο πλαίσιο?????

• Πτυχιούχος!
  • Διαχειριστής
  • Πεμπτάκι!
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 00:19:00 »
δεν ημουν στη συνελευση γιατι δουλευα αλλα προφανως θα ηθελε να προτεινει...
για ποιον αλλο λογο να εμπαινε στον πινακα;
Το μεγάλο πρόβλημα του κόσμου είναι ότι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι είναι γεμάτοι αμφιβολίες.
"Bertrand Russell"

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 00:23:40 »
Ακόμα εκεί θα ήμασταν αν ο κάθε ένας απο μας ήθελε να εισηγηθεί ένα διαφορετικό πλαίσιο και να το θέσει και σε ψηφοφορία.....Το θέμα είναι γιατι μετα αποσύρθηκαν.  : LOL

• Πτυχιούχος!
  • Διαχειριστής
  • Πεμπτάκι!
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 00:25:32 »
Ναι αυτο ειναι ενα θεμα.  : ?>
"Bertrand Russell"

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 00:26:24 »
Δε βρίσκω το λόγο που απαξιώνεις τόσο το λόγο ανεξάρτητων συμφοιτητών μας. Ο φοιτητικός σύλλογος δεν είναι μόνο οι παρατάξεις, είμαστε και όλοι εμείς.
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 00:32:12 »
Καθόλου δεν τον απαξιώνω. Η ομάδα ''ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ'' ας πούμε δεν κάλυπτε τους ανεξάρτητους που ήθελαν να μην γίνει κατάληψη? Επρεπε να τοποθετηθούν και προσωπικά? Αντίθετα όποιος ήταν υπέρ της κατάληψης δεν καλύφθηκε απο το συντονιστικο κατάληψης? Δεν αναφέρομαι σε αυτούς που έθεσαν τις απόψεις τους απο τα έδρανα αλλα γι' αυτούς που ήθελαν να προτείνουν (απ' ότι κατάλαβα) πλαίσιο.