• Αύγουστος 17, 2018, 03:13:33
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Παρακαλούμε να γράφετε με μικρούς, ελληνικούς χαρακτήρες.

Αποστολέας Θέμα: Περί ορκωμοσίας....  (Αναγνώστηκε 102894 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος katerinoula

• Προνήπιο!
  • *
Απ: Περί ορκωμοσίας....
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 04, 2011, 02:10:21 »
Ρε παιδια αν δεν πας στην τελετη της ορκωμοσιας τι γινεται?εχω κανονισει ταξιδι στο εξωτερικο εκεινες τις μερες....
τπτ!!

τι εννοεις τιποτα?

Αποσυνδεδεμένος χαρώνδας

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 04, 2011, 11:02:46 »

Εννοεί πως αν δεν πας στην τελετή ορκωμοσίας, δε γίνεται τίποτα, απλώς θα πας να πάρεις το πτυχίο σου από τη γραμματεία άλλη μέρα.

Αποσυνδεδεμένος niki

• Προνήπιο!
  • *
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 28, 2011, 02:26:26 »
θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που με ρώτησαν:
Αν κάποιος απουσιάζει τη μέρα της ορκομωσίας του, μπορεί να πάει κάποιος άλλος να πάρει το πτυχίο του; Χρειάζεται εξουσιοδότηση; Επίσης, μπορεί να παραδώσει κάποιος άλλος το τρίπτυχο και το πάσο του;
ευχαριστώ

Από τη γραμματεία είχαν πει όταν κάναμε αιτήσεις για βεβαιωσεις και για την ορκωμοσία ότι μόνο αυτοπροσώπως μπορείς να πάρεις το πτυχίο και ότι δε γίνεται να το πάρεις χωρις να ορκιστεις.. Αυτο είπαν τον Ιούλιο, από τοτε δεν ξερω αν αλλαξε κατι..

Αποσυνδεδεμένος billitsa8

• Πρωτάκι!
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 28, 2011, 20:42:21 »
 : announceΝαι αυτό μου είπαν και σήμερα που ρώτησα! Πρέπει να πας αυτοπροσώπως, δεν υπάρχει άλλος τρόπος!
Ευχαριστώ πάντως για τη βοήθειά σας : '> : '>
αντί να καταριέσαι το σκοτάδι, άναψε ένα κεράκι! :)

Αποσυνδεδεμένος music4life89

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 13, 2011, 14:06:42 »
Να σας ρωτησω κατι?
Εγω τελειωσα τον Ιουλιο αλλα επειδη δεν ημουν Αθηνα εκανα εξουσιοδοτηση σε μια φιλη μου να παρει την βεβαιωση οτι εχω πτυχιο την οποια και πηρε. Ταυτοχρονα δεν δηλωνεται και οτι θα ορκιστουμε? Θελω να πω δε χρειαζεται απο κει και περα κατι αλλο.. Απλα ρωταω επειδη τωρα τελευταιες μερες με επιασε ενα αγχος μη δεν εκανα κατι που επρεπε.  :-\

ευχαριστω πολυ!!

Αποσυνδεδεμένος Lydia

• Δασκάλα
  • Συντονιστής
  • Εκτάκι!
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 14, 2011, 10:35:50 »
Πρέπει να πας να παραδώσεις τρίπτυχο και πάσο (άνευ αξίας πια) και να πάρεις τον όρκο. Αλλιώς δεν ορκίζεσαι...

Αποσυνδεδεμένος katerinoula

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 15, 2011, 11:45:04 »
Πρέπει να πας να παραδώσεις τρίπτυχο και πάσο (άνευ αξίας πια) και να πάρεις τον όρκο. Αλλιώς δεν ορκίζεσαι...

ειχα κανει εξουσιοδοτηση στον αδερφο μου και πηγε χθες για να παρει τον ορκο και δεν του ζητησαν πασο και τριπτυχο...
του εδωσαν μονο τον ορκο...

Αποσυνδεδεμένος Lydia

• Δασκάλα
  • Συντονιστής
  • Εκτάκι!
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 15, 2011, 14:00:56 »
Καλά για το πάσο το καταλαβαίνω. Τώρα για το τρίπτυχο δεν ξέρω αν άλλαξαν τα δεδομένα. Πάντως η ανακοίνωση το γράφει. Δεν έχει και πολλή σημασία βέβαια...

Αποσυνδεδεμένος irva

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 20, 2011, 01:00:28 »
Έγινε η ορκωμοσία επιτέλουουουουους!! Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!!

Δεν θα ευχηθώ καλή σταδιοδρομία γιατί για κάποιο λόγο μου φαίνεται λίγο "καριερίστικη" ευχή για δάσκαλο/δασκάλα. Εύχομαι μόνο η κατάσταση στη χώρα μας να φτιάξει σύντομα και όλα τα παιδιά που πήραμε σήμερα το πτυχίο μας και αγαπάμε αυτό το επάγγελμα να βρούμε δουλειά για να μπορέσουμε, κάτω από ανθρώπινες συνθήκες εργασίας, να συμβάλλουμε έστω λιγάκι στο να γίνει ο κόσμος μας καλύτερος.

Αλλά ακόμα κι αν δεν τα καταφέρουμε και καταλήξουμε να πουλάμε βρόμικο έξω από γήπεδα, και πάλι δεν μετανιώνω που πέρασα από αυτή τη σχολή γιατί υπήρξε αφορμή για πολλές αλλαγές στη ζωή μου και στον ίδιο μου τον εαυτό. Πιστεύω ότι αυτά τα τέσσερα χρόνια με άλλαξαν πολύ και με βοήθησαν να βλέπω τον κόσμο σε μεγαλύτερο βάθος και να έχω περισσότερο σεβασμό για τον άνθρωπο.
Επίσης γνώρισα πολλούς όμορφους ανθρώπους (καθηγητές και συμφοιτητές) και έκανα φίλους που ακόμα κι αν στο μέλλον δεν μείνουν στη ζωή μου θα τους χρωστάω πάντα ένα μεγάλο (και ωραίο) κομμάτι του εαυτού μου.

Με όσους τύχει να συναντηθούμε αργότερα σε κάποιο σχολείο ελπίζω να μπορέσουμε να συνεργαστούμε αρμονικά και να έχουμε τη δύναμη και τη διάθεση να ξεπεράσουμε μαζί τα λάθη και τις δυσκολίες χωρίς ανταγωνισμούς και μικρότητες.

Να 'στε όλοι καλά και να 'χετε στη ζωή σας πάντα επιτυχίες στα πράγματα που αγαπάτε!

Υ.Γ. Επειδή βαρέθηκα να ψάξω αν υπήρχε παρόμοιο θέμα άνοιξα δικό μου, αν όμως οι αγαπητοί διαχειριστές κρίνουν ότι βρίσκεται σε λάθος θέση ας το μετακινήσουν!
Να ρίξεις μαύρη πέτρα και να φύγεις για πάντα, αλλά να πας πού...