• Οκτώβριος 17, 2018, 08:55:20
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Παρακαλούμε να γράφετε με μικρούς, ελληνικούς χαρακτήρες.

Αποστολέας Θέμα: Περί ορκωμοσίας....  (Αναγνώστηκε 104810 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kafrin

• Νηπιαγωγείο!
  • **
Απ: Περί ορκωμοσίας....
« Απάντηση #63 στις: Φεβρουάριος 19, 2014, 23:09:58 »
Δυστυχώς σε κάποιες συνεντεύξεις μου ζήτησαν πτυχίο και δεν αναγνώριζαν την βεβαίωση..Μέχρι και στον οαεδ μου είπαν να φέρω το πτυχίο μου και ότι χαριστικά μου αναγνωρίζουν την βεβαίωση.. Τι να πω, ο καθένας με τις ιδιοτροπίες του. 

Αποσυνδεδεμένος Lydia

• Δασκάλα
  • Συντονιστής
  • Εκτάκι!
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #64 στις: Φεβρουάριος 20, 2014, 09:44:29 »
Καλα τετοιοι ανθρωποι ειναι ανιδεοι...Μου ειχε τυχει και σε μενα να κοιτανε τη βεβαιωση λες και ειναι απο τον πλανητη Αρη...Εξηγησε τους οτι ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο...Εξαλλου,εφοσον στο πτυχιο μας δεν αναγραφεται ο βαθμος (μεγιστη βλακεια), πρεπει καθε φορα να συνοδευουμε και μια αναλυτικη...Δηλ, το ιδιο χαρτι πανω-κατω με τη βεβαιωση...

Αποσυνδεδεμένος babalougum

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #65 στις: Φεβρουάριος 20, 2014, 11:03:03 »
Στην αρχή του θέματος, στο πρώτο μήνυμα, έχω προσθέσει κάποιες πληροφορίες που ίσως σε βοηθήσουν.

Ευχαριστώ πολύ asimeniasfika. Διάβασα το πρώτο μήνυμα του θέματος και ήταν κατατοπιστικότατο, αλλά δεν λέει κάτι συγκεκριμένο για αυτά που ρωτάω.
''αλίμονο σε αυτούς που έχουν ένα άδειο σπίτι στην καρδιά τους''

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #66 στις: Φεβρουάριος 20, 2014, 13:13:32 »
babalougum, αίτηση βεβαίωσης περάτωσης σπουδών και αίτηση ορκωμοσίας είναι το ίδιο πράγμα.

Όσον αφορά τα αντίτυπα, μπορείς να ζητήσεις από τη γραμματεία να σου βγάλει παραπάνω. Διαφορετικά, μπορείς να βγάλεις όσα θέλεις επιδεικνύοντας το πρωτότυπο στα ΚΕΠ. Είναι το ίδιο πράγμα.

Όσον αφορά τον ΟΑΕΔ, εμένα η υπάλληλος μου δέχτηκε κανονικά τη βεβαίωση περάτωσης σπουδών. Την έχω χρησιμοποιήσει και για το μεταπτυχιακό και για πολλές άλλες περιπτώσεις. Είναι θέμα ανθρώπου εάν δε σας το αναγνωρίζουν, γιατί είναι σαφές και είναι χαρτί του ΕΚΠΑ.
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #67 στις: Φεβρουάριος 20, 2014, 19:31:13 »
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!  : h

babalougum, αίτηση βεβαίωσης περάτωσης σπουδών και αίτηση ορκωμοσίας είναι το ίδιο πράγμα.

Όσον αφορά τα αντίτυπα, μπορείς να ζητήσεις από τη γραμματεία να σου βγάλει παραπάνω. Διαφορετικά, μπορείς να βγάλεις όσα θέλεις επιδεικνύοντας το πρωτότυπο στα ΚΕΠ. Είναι το ίδιο πράγμα.

Το ξέρω asimeniasfika ότι κάνοντας αίτηση για βεβαίωση περάτωσης σπουδών κάνεις παράλληλα και για ορκομωσία. Είναι δηλαδή στην ίδια αίτηση.

Σχετικά με τα αντίτυπα, θα ρωτήσω στη γραμματεία. Αυτό που εννοούσα πάντως είναι αν μπορώ να πάρω 3 αναλυτικές με την σφραγίδα και 2 βεβαιώσεις με σφραγίδα του τμήματος. Δεν αναφερόμουν στα επικυρώμενα αντίγραφα.

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #68 στις: Φεβρουάριος 20, 2014, 20:51:17 »
Χρόνια πολλά!

Πρέπει να ρωτήσεις στη γραμματεία όταν πας για την αίτηση. Η Λυδία έχει πει ότι αν ξαναζητήσεις βεβαίωση, σου τη βγάζουν, οπότε κάνε μια προσπάθεια :)
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος Lydia

• Δασκάλα
  • Συντονιστής
  • Εκτάκι!
« Απάντηση #69 στις: Φεβρουάριος 20, 2014, 21:48:45 »
Θυμάμαι ότι εκείνη την ώρα που είχα ζητήσει 2 αντίτυπα, είχαν λίγο μουτρώσει. Αλλά αν πας πχ την επόμενη μέρα, θα σου βγάλουν όσες θες!

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #70 στις: Φεβρουάριος 20, 2014, 23:36:08 »
Ευχαριστώ πολύ asimeniasfika και Lydia!

Ρώταω γιατί χρειάζονται αυτά τα έγγραφα, και για σιγουριά, αλλά και γενικότερα, γιατί τα ζητάνε. Δεν νομίζω ότι είναι τόσος κόπος να βγάλουν και μια ακόμα πρωτότυπη βεβαίωση. Ειδικά όταν κατεβαίνεις Αθήνα μόνο για αυτό.

Αποσυνδεδεμένος missspe91

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #71 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 14:35:17 »
οσον αφορα στην ορκομωσια αυτο που λενε στις οδηγιες οτι πρεπει να ερθουν το πολυ 4 ατομα για τον καθενα ειναι τυπικο ετσι;;Ξερουν οτι δε θα τηρηθει άλλωστε πως θα το ελεγξουν;;ή μπορει να υπάρξει πρόβλημα;;ξερετε κατι απ αλλες τελετες;;