• Νοεμβρίου 13, 2019, 20:33:11
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Για οποιαδήποτε ανακοίνωση, πληροφορία ή άλλου είδους επικοινωνία σχετική με το ptde.gr-που δεν καλύπτεται ήδη από το site-μπορείτε να μας στείλετε e-mail στο ptde.gr@gmail.com

Αποστολέας Θέμα: Kατατακτήριες εξετάσεις για το ΠΤΔΕ  (Αναγνώστηκε 195195 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος svoura

• Προνήπιο!
  • *
Απ: Kατατακτήριες εξετάσεις για το ΠΤΔΕ
« Απάντηση #612 στις: Δεκεμβρίου 19, 2016, 13:32:47 »
Όπως και να έχει λέει τα ίδια πράγματα...

Αποσυνδεδεμένος thanos

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #613 στις: Δεκεμβρίου 20, 2016, 00:02:37 »
Τί παίχτηκε με το 4ο Θέμα στα Μαθηματικά; Δεν ήταν υπερβολικά εύκολο;

Αποσυνδεδεμένος il_ja

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #614 στις: Δεκεμβρίου 22, 2016, 13:45:20 »
Καλησπέρα παιδια κ συγχαρητηρια για το σελιδα αυτη...τη ανακαλυψα ολις σημερα και θα ηθελα πληροφοριες σχετικα με τις κατατακτηριες εξετασεις στο τμημα...σκεφτομουν να δωσω στις επομενες εξετασεις και θα ηθελα μια εικονα απο οποιον εχει εμπειρια ή κ απο τα παιδια που εδωσαν προσφατα...γενικα τα θεματα ανακυκλωνονται; υπαρχουν καπου τα παλιοτερα θεματα; υλη και συγγραματα που μορω να βρω ηλεκτρονικα; πόσα ατομα κανουν αιτηση περιπου κ πόσους παιρνουν; υπαρχει μαγαλος ανταγωνισμος; φανταζομαι θα εχουν απαντηθει ξανα καποια απο αυτα τα ερωτηματα αλλα οποιος θα μπορουσε να με καθοδηγησει πιο συγκεκριμενα θα βοηθουσε αρκετα καθως το ωραριο εργασιας μου δεν μου επιτρεπει να ψαξω με λεπτομερειες....σας ευχαριστω πολυ και οποιος εχει την καλοσυνη ας μου στειλει κ μηνυμα στο ηλεκτρονικο ταχυδρομειο....και παλι ευχαριστω και καλες γιορτες σε ολους

Αποσυνδεδεμένος conpan

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #615 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 17:35:23 »
Η εμπειρία έχει δείξει, ότι αν θες να έχεις αρκετές πιθανότητες να περάσεις πρέπει να διαβάσεις όλη την ύλη. Τα συγγράμματα θα τα βρεις στη βιβλιοθήκη της σχολής, δίνουν περίπου 150 άτομα.Παλιά θέματα θα βρεις στη δε αυτό το φόρουμ και σε σελίδες πανεπιστημιακών φροντιστηρίων

Αποσυνδεδεμένος AndreasTsek

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #616 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 22:14:32 »
Καλησπερα παιδιά και συγχαρητηρια για το φορουμ !!Καλά αποτελεσματα επισης σε όσους έδωσαν προ ολίγων ημερών.Αν μπορεί κανείς να γράψει τα θέματα της γλώσσας του 2016 θα του ημουν υποχρεος Γιατί δε  μπορω να τα βρω πουθενά (ούτε στις προηγουμενες σελιδες του topic ούτε σε πανεπιστημιακά φροντιστηρια).Αν δεν τα θυμάται αναλυτικά ας μας πει στο περίπου τι ζητούσαν.
Το δεύτερο σκέλος έχει έχει κάνει με το αν κατα τη γνωμη σας ειναι τελικα ευκολοτερο να ξαναδωσει καποιος πανελληνιες παρα κατατακτήριες.Η ύλη και στο παιδαγωγικο αθηνων ειναι εκτενεστερη εχω την εντυπωση συνολικά και σιγουρα το επιπεδο δυσκολιας της υλης είναι αλλο καθ'ότι μιλάμε για πανεπιστημιακά Μαθήματα. Κάθε άποψη είναι ευπροσδεκτη  : ]] : ]].
Ευχαριστώ εκ των προτέρων  : '>!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2016, 22:31:20 από AndreasTsek »

Αποσυνδεδεμένος Zoe

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #617 στις: Δεκεμβρίου 29, 2016, 11:41:43 »
Για το αν μπορεί να δώσει κανείς ευκολότερα κατατακτήριες ή πανελλήνιες δεν είναι απόλυτη η απάντηση. Απλά άμα καταφέρεις και περάσεις με κατατακτήριες απαλλάσσεσαι από τα τρία μαθήματα που έδωσες και από όποια άλλα παρουσιάζουν ομοιότητες με το πρώτο σου πτυχίο και δεχτούν να στα αναγνωρίσουν. Επίσης σου δίνεται η δυνατότητα να τελειώσεις τη σχολή στα τρία χρόνια με τον ισχύοντα οδηγό σπουδών (πρακτικά στα 2,5 γιατί μπάινεις εαρινό) αν έχεις τελειώσει αει. Τα χαρτιά βέβαια θα γράφουν ότι τελείωσες στα 4. Αυτά από μένα δεν ξέρω αν σε βοήθησα.
Καλή χρονιά  :santa_fat_dance:

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #618 στις: Δεκεμβρίου 29, 2016, 18:14:51 »
Ευχαριστώ πολυ για την άμεση απάντηση σου !Ναι έχουν τα πλεονέκτηματα  τους οι κατατακτήριες δε  λέω απλά δεν ημουν σίγουρος για το αν είναι ο πιο ευκολος τροπος για να μπεις σε μια σχολη.Ενδιαφερον ειναι και αυτο που μου ανεφερες για τα 2,5  χρονια !Στο γ ' εξαμηνο δε μπαινεις ,εννοω δεν ειναι καθαρα 3 χρονια μέχρι ν αποφοιτησεις?Σ ευχαριστώ και παλι και καλες  γιορτες !😀😀

Αποσυνδεδεμένος Zoe

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #619 στις: Ιανουαρίου 01, 2017, 11:47:26 »
Κανένας τρόπος δεν είναι εύκολος! Ενοοείς πιό σίγουρος.. Δε ξέρω γιατί με πανελλήνιες δεν δοκίμασα. Αυτό με τα 2,5 χρόνια τώρα θα σου πω. Έχω μία μικρή αμφιβολλία σχετικά με αυτό που σου γράφω επειδή πλέον έχει αλλάξει ο οδηγός σπουδών και μπορείς να παίρνεις λιγότερα μαθήματα ανά εξάμηνο από όταν μπήκα εγώ. Οπότε ρώτα για σιγουριά τη γραμματεία. Εφόσον δίνεις Δεκέμβρη κατατακτήριες και τα αποτελέσματα βγαίνουν Φεβρουάριο τα χαρτιά σου λένε ότι μπήκες στο χειμερινό του εκάστοτε ακαδημαικού έτους αλλά εσύ πρακτικά ξεκινάς από το εαρινό εξάμηνο. Κατάλαβες τι εννοώ;
Καλή χρονιά  :xmas_tree54g:

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #620 στις: Ιανουαρίου 01, 2017, 23:19:35 »
Κατάλαβα,ετσι οπως το παρουσιαζουν  Είναι σαν να ξεκινάς από το γ εξαμηνο μόλις μπεις και όχι ουσιαστικά απο το Δ ! Σ ευχαριστώ πολύ για τη διευκρίνιση ,ένα συν ακόμη υπέρ των κατατακτηριων είναι αυτο ! θα κοιτάξω και τον φετινο οδηγο σπουδών για τις δηλώσεις που ανεφερες,τη Γραμματεία τώρα μετά τις γιορτες  : laugh) !Σ ευχαριστώ  πολυ και πάλι !!  : '>  Καλή χρονιά !