• Σεπτέμβριος 24, 2018, 07:03:26
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Για το δανεισμό πανεπιστημιακών συγγραμμάτων
μπορείτε να απευθύνεστε εδώ

Αποστολέας Θέμα: Kατατακτήριες εξετάσεις για το ΠΤΔΕ  (Αναγνώστηκε 173295 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος conpan

• Νηπιαγωγείο!
  • **
Απ: Kατατακτήριες εξετάσεις για το ΠΤΔΕ
« Απάντηση #63 στις: Ιανουάριος 14, 2014, 12:54:47 »
lne και asimeniasfika σας ευχαριστούμε πάρα πολύ για τις τόσο σημαντικές πληροφορίες!!!!έχω όμως κάποιες απορίες...1)τις σημειώσεις που μπορούμε να τις βρούμε;; 2)μπορούμε να ξεκινήσουμε το διάβασμα πριν ανακοινωθεί η ύλη;;πως θα είμαστε σίγουροι;  αχ νομίζω ότι είναι πολύ λίγος ο χρόνος..όταν δουλεύεις κιόλας όπως εγώ....

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #64 στις: Ιανουάριος 14, 2014, 13:11:34 »
Σημειώσεις υπάρχουν και στο φόρουμ, στις σημειώσεις χειμερινού εξαμήνου.

Μπορείτε να συμβουλευτείτε τις ύλες των μαθημάτων σε προπτυχιακό επίπεδο και να ξεκινήσετε το διάβασμα. Αν σας βάλουν περισσότερα, θα διαβάσετε μετά και τα υπόλοιπα.

Προσπαθήστε αρχικά να βρείτε τα βιβλία.
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #65 στις: Ιανουάριος 14, 2014, 16:56:23 »
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #66 στις: Ιανουάριος 14, 2014, 17:00:23 »
Παιδιά, δυστυχώς μαζί με την ύλη των Θεωριών Αγωγής σας έβαλαν και την ύλη από τα μισά μαθήματα του παιδαγωγικού.

Καλό κουράγιο και καλό διάβασμα!

Αποσυνδεδεμένος conpan

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #67 στις: Ιανουάριος 15, 2014, 09:21:46 »
Είδα την ύλη κ έχω σοκαριστεί λίγο και από το μέγεθος αλλά κυρίως από το πόσα βιβλία πρέπει να αγοράσουμε....πρόκειται για 12 βιβλία,για να τα αγοράσει κάποιος χρειάζεται το λιγότερο 200 ευρω.  ξέρει κανείς αν μπορούμε να βρούμε με κάποιο άλλο τρόπο τα βιβλία;;

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #68 στις: Ιανουάριος 15, 2014, 17:07:00 »
Είδα πως τα ζήτησες ήδη στο θέμα με το δανεισμό συγγραμμάτων. Όπως έγραψα και εκεί, καλό είναι να ψάξεις και στη βιβλιοθήκη πολλά από αυτά. Σου δίνεται η δυνατότητα να τα δανειστείς για φωτοτυπίες. Ειδικά βιβλία που έχουν εκδοθεί το 2013 αποκλείεται να τα έχει ένας φοιτητής στα χέρια του.

Αποσυνδεδεμένος elfaz

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #69 στις: Ιανουάριος 15, 2014, 20:48:44 »
Καμιά  βοήθεια εκ των έσω που θα διευκόλυνε το διάβασμά μας; Εχουμε μόνον ένα μήνα και δεν υπάρχει η πολυτέλεια του χρόνου για ψάξιμο.
Τα μαθηματικά σε τι επίπεδο απευθύνονται;

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #70 στις: Ιανουάριος 15, 2014, 21:01:57 »
Τα μαθηματικά είναι επιπέδου Δημοτικού (επίλυση προβλημάτων, κριτήρια διαιρετότητας κλπ) και Άλγεβρας Α' Λυκείου (θεωρία συνόλων και πράξεις συνόλων)

Δείτε και παλιά θέματα εξετάσεων για τα Μαθηματικά Ι, θα σας βοηθήσουν πολύ.

Αποσυνδεδεμένος elfaz

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #71 στις: Ιανουάριος 15, 2014, 21:17:39 »
Εξαιρετικό το φόρουμ! Συγχαρητήρια για την πολύτιμη βοήθειά σας! Θα θέλαμε και κανένα SOSAKI  και στα υπόλοιπα, παρακαλούμε. Απ'ότι κατάλαβα οι θεωρίες της Αγωγής μπορεί να μας δυσκολέψουν λόγω του όγκου της ύλης;
Ευχαριστούμε και πάλι για τη βοήθεια, asimeniasfika.