• Νοεμβρίου 17, 2019, 18:17:26
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Το ptde.gr πρόκειται να κλείσει. Όσοι ενδιαφέρονται να συμμετέχουν ενεργά στη συνέχεια του φόρουμ παρακαλούνται να επικοινωνήσουν με τις συντονίστριες λιβελούλα, asimeniasfika, TheReader ή να στείλουν μήνυμα στο ptde.gr@gmail.com

Αποστολέας Θέμα: Kατατακτήριες εξετάσεις για το ΠΤΔΕ  (Αναγνώστηκε 195856 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fenia

• Πεμπτάκι!
Απ: Kατατακτήριες εξετάσεις για το ΠΤΔΕ
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 21:53:26 »
Αυτός τι έχει τελειώσει;;
Ευχαριστώ πάρα πολύ!Ενδιαφέρεται σαν τρελή μια φίλη μου από Φιλολογία,αλλά με τέτοιους βαθμός δεν την κόβω...
'Τί είναι,όμως,ο εαυτός;
Είναι η επιτομή όλων όσα θυμόμαστε.
Γι' αυτό και το τρομακτικό στον θάνατο
δεν είναι η απώλεια του μέλλοντος,
αλλά η απώλεια του παρελθόντος.'

Αποσυνδεδεμένος Tsioy

• Συντονιστής
  • Πεμπτάκι!
  • Φύλο: Άντρας
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 22:01:53 »
δεν λέει κάπου απ'όσο βλέπω τι έχει τελειώσει

Αποσυνδεδεμένος loukas87

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 20:01:37 »
Καλησπέρα σας!Ενδιαφέρομαι και εγω για κατάταξη στο τμημα σας!Πραγματικα όμως οι βαθμολογίες των περασμένων ετών μου ''κόβουν τα φτερά''!!!!!!Ειλικρινά συγχαίρω τα άτομα που έχουν τοοοσο μεγάλους βαθμούς αλλα εγω στο τμήμα μου (Διοικηση επιχ/εων) για να πάρω πτυχίο με 8 'εκανα μεγάλο αγωνα!!!!!!!!!!!!!!!9,50 ποια πανεποστημία και ποια ΤΕΙ βάζουνε??????????????Δεν μπορώ να διανοηθώ πως βγαίνουν τ'ετοιοι βαθμοι πτυχίου!!!!!Αν μπορείτε εσεις που είστε μεσα στη σχολή να μας ενημερώνετε για τα αποτελε΄σματα μιας και δεν μπορω να βρω καποιο αρχειο που να εχει ολα τα αποτελεσματα των τελευταίων ετων.Γενικα τα μαθήματα στη σχολή σας είναι βατά ή χρειάζονται μεγάλη προσπάθεια και παρακολούθηση?????Δουλεύω και ΕΑΝ περάσω δεν θα μπορώ να παρακολουθώ ολα τα μαθήματα.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την ενημέρωση!!

Αποσυνδεδεμένος Tsioy

• Συντονιστής
  • Πεμπτάκι!
  • Φύλο: Άντρας
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 20:12:29 »
Καλησπέρα Λουκά,

και όμως υπάρχουν σχολές που βάζουν τέτοιους βαθμούς σχετικά εύκολα(λίγες ίσως) και από την άλλη μεριά υπάρχουν φοιτητές που προσπαθούν πάρα πολύ για να βγάλουν τέτοιους βαθμούς.Γιατί σίγουρα σε όλες τις σχολές θα υπάρχουν και μερικοί με 9.00 και  9.50.

λοιπόν η σχολή μας έχει ελάχιστα μαθήματα που χρειάζονται υποχρεωτική παρακολούθηση και είναι αρκετά βατά θα έλεγα.μην ανησυχείς,θα καταφέρεις να συνδυάσεις τη δουλειά με μια καλή πορεία στη σχολή.

επίσης μην αγχώνεσαι,όταν βγουν τα αποτελέσματα θα αναρτηθούν και εδώ σε αυτό το θέμα και στο επίσημο σάιτ της σχολής μας.
εύχομαι καλή επιτυχία!

Αποσυνδεδεμένος manosthegreek

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 22:15:38 »
Λοιπον.. Ειναι πολυ δυσκολο να βγαλει κανεις βαθμο πτυχιου πανω απο 9,5 σε Πανεπιστημια και ΤΕΙ της Ελλαδας. Παρολα αυτα, υπαρχουν σχολες που στις κατατακτηριες ο τελευταιος μπηκε με 9,5.
Αυτο συμβαινει γιατι υπαρχουν κι εκει οι γνωστες ασικιες του συστηματος.
α) Δικαιωμα να κανουν τα χαρτια τους εχουν αποφοιτοι αστυνομικων, πυροσβεστικων σχολων καθως και σχολων Ευελπιδων. Σε αυτες τις σχολες ο χειροτερος θα βγαλει πτυχιο 8 και ο η μεγαλη πλειοψηφια εχει ανω του 9. Βαζουν "αβερτα" βαθμους σε αυτες τις σχολες.

β) Δικαιωμα εχουν επισης και αποφοιτοι "Πανεπιστημιων" του Εξωτερικου. Σε σχολη της επαρχιας, ο τελευταιος στις κατατακτηριες μπηκε με 9,7 επειδη οι 3 πρωτοι ήταν απο Πανεπιστημια Ρουμανιας- Βουλγαριας- Αλβανιας κτλ. με βαθμο πτυχιου στρογγυλο 10 (!)

Την απαντηση στο ερωτημα πώς γινεται να βγαζουν καποιοι πτυχιο 10 στο εξωτερικο, ενω στην Ελλαδα ειναι αδυνατο, το αφηνω να το απαντησετε εσεις.

Αποσυνδεδεμένος loukas87

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 22:26:23 »
Σας ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις σας!!!Η αλήθεια ειναι πως οι υποψήφιοι απο ενστολες σχολές και περιφερειακά τει κυρίως ειναι σε πλεονεκτική θέση εναντι των υπολοίπων!Εγω πάντως επειδή εχω τελειώσει το πανεπιστήμιο πειραια στη σχολή μου σαφώς και μπάινανε και 8 κ 9 αλλα σε πολλά μαθήματα που ήταν καθαρά οικονομικά όπως αξιολόγηση επενδύσεων,διαχείριση χαρτοφυλ, μικρο κ μακρο αναλυση κτλ για να παρεις ενα 5 εκανες ταμα!!!Μπράβο στα παιδια που καταφέρνουν και βγάζουν τοσο μεγάλους βαθμούς.!!Μακάρι να μπορούσα να βγάλω και εγω ενα καλό βαθμό για να μπω στο παιδαγωγικό.Ήτανε όνειρο μου αλλα δεν μπόρεσα να το πραγματοποιήσω..Ίσως να κάνω προσπάθεια ξανα για να δουμε τι μπορεί να γίνει.!!Είστε σε πολυ καλή σχολή παιδιά οσοι σπουδάζετε στο παιδαγωγικό!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 22:43:20 »
Λουκά, δεν ξέρω αν τελικά θα τα καταφέρεις, αλλά χαίρομαι που υπάρχουν παιδιά που θέλουν πραγματικά να μπουν  στη σχολή μας, κι ας τους άφησε (και τους αφήνει ακόμα) απ' έξω το σύστημα. Εύχομαι να ευοδωθεί η προσπάθειά σου.
Το ptde.gr πρόκειται να κλείσει σύντομα. Για πληροφορίες στείλτε πμ σε: λιβελούλα, asimeniasfika, TheReader

Αποσυνδεδεμένος loukas87

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 13:00:59 »
@asimeniasfika Σ'ευχαριστω πολύ αν και εγω πιστεύω πως θα είναι πολύ δύσκολο το να μπω στη σχολή σας!!!!Βλέπεις είναι στα ύψη οι βαθμολογίες!!!!!!!Και πάλι σε ευχαριστώ και καλό πτυχίο σου εύχομαι!!! : ?>

Αποσυνδεδεμένος χαρώνδας

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 13:52:25 »

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ ΓΙΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΣΤΟ ΠΤΔΕ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2011-2012

http://www.primedu.uoa.gr/fileadmin/primedu.uoa.gr/uploads/Pdfs/Grammateia/Apotelesmata_katataktirion_PTDE_2011-12.pdf