• Δεκέμβριος 19, 2018, 04:21:26
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Για το δανεισμό πανεπιστημιακών συγγραμμάτων
μπορείτε να απευθύνεστε εδώ

Αποστολέας Θέμα: Εμπειρίες από τις παρακολουθήσεις σε σχολεία  (Αναγνώστηκε 11062 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Tsioy

• Συντονιστής
  • Πεμπτάκι!
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εμπειρίες από τις παρακολουθήσεις σε σχολεία
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 04, 2011, 17:54:24 »

το κλασικό τα αγοράκια κατευθείαν:κύριε,τι όμάδα είστε;

Και τα κοριτσάκια...Και όταν εγώ τους έλεγα ότι δεν είμαι καμία ομάδα,προσπαθούσαν να με προσηλυτίσουν και να με κάνουν Ολυμπιακό. : tongue

εγώ που τους είπα τίποτα δε με πιστεύανε πάντως : tongue
δεν είπα όμως τελικά για να μη στενοχωρήσω το μοναδικό βαζελάκι της παρέας.

Αποσυνδεδεμένος bananakounia

• Δευτεράκι!
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 04, 2011, 23:20:17 »
Για να μην στενοχωρησεις το μοναδικο βαζελακι;χαχα.δεν νομιζω να στενοχωριοταν βασικα,σιγα πολυ που αφοδευσε.

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 10, 2011, 15:28:06 »
Σήμερα πήγαμε εκτάκτως σε διαφορετικό σχολείο και το σχολείο που πήγα εγώ είχε ως επί το πλείστον ξένα παιδάκια. Για πρώτη φορά, λοιπόν, είδα πώς μπορούν τα παιδιά να δώσουν το παράδειγμα στους μεγάλους και να ξεπερνούν διαφορές χρώματος, έθνους, θρησκείας και να είναι μια παρέα. Αυτό που λέγεται, πως στα σχολεία όπου πηγαίνουν κάθε χρόνο φοιτητές, τα παιδιά είναι συνηθισμένα να παρακολουθούνται από τα ερευνητικά μας μάτια, ισχύει, αφού τα σημερινά παιδάκια ενθουσιάστηκαν τόσο πολύ μαζί μας που ήρθαν στο διάλειμμα και μας ζητούσαν να ξαναπάμε.

Κορυφαία στιγμή στη δεύτερη τάξη που μπήκα με άλλες επτά συμφοιτήτριές μου ήταν η ατάκα του πειραχτηριού της τάξης: "Αν ξαναέρθουν και την άλλη φορά φοιτήτριες, να έρθουν πιο όμορφες!". Το ωραίο ήταν ότι μόλις μπήκαμε μέσα άρχισε να μας καταμετρά και στο τέλος είπε "καμία".
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

• Δευτεράκι!
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 10, 2011, 16:38:46 »
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!ΠΩΠΩ.κοιτα να δεις το μικρουλι!:-P μορφη.

Αποσυνδεδεμένος Tsioy

• Συντονιστής
  • Πεμπτάκι!
  • Φύλο: Άντρας
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 10, 2011, 17:00:55 »
χαχαχαχαχαχαχαχα ωραίος

• Δευτεράκι!
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 10, 2011, 18:17:54 »
Σημερα λοιπον πηγαμε για παρακολουθηση στο ραλλειο,στην δευτερα δημοτικου.καποια στιγμη η δασκαλα εβαλε στα παιδια να διαβασουν τραγουδιστα ενα κειμενο για τους μηνες του χρονου και ετσι οπως ολα τα παιδακια τραγουδουσαν εγω κοιταζα γυρω γυρω και πεφτει το ματι μου σ'ενα παιδακι και αυτο δν τραγουδουσε,με κοιταζε.το καημενο ηθελε να σκαλισει τη μυτη του,και πηγαινε το χερι του μεχρι τη μυτη εβλεπε οτι τν κοιταζα το ξανακατεβαζε.ε καποια στιγμη δν αντεχε αλλο,(ουτε εγω δν ξερω τι τερας εκρυβε εκει μεσα που τν βασανιζε τοσο τελος παντων)και ενω ολοι ηταν γυρισμενοι προς την εδρα αυτο γυρναει το σωμα του προς τον τοιχο πισω του και αρχισε να κανει ανασκαφη και μιση ωρα μπορω να πω(ενταξει υπερβαλλω λιγο).χαχαχα.το καημενουλικο και συναμα σιχαμερο,ντρεποταν και επειδη γυρισε απ την αλλη νομιζε πως δν φαινεται.χαχαχα.εχουν πολυ φαση τα μικρα ρε

Nuria

• Επισκέπτης
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 10, 2011, 18:46:37 »
χαχαχα θα κάνετε γελωτοθεραπεία στο σχολείο, παιδια...Να δείτε τα πρωτάκια μου που έχουν αρχίσει και τους πέφτουν τα δόντια τι πλάκα έχουν...κάποια ψευδίζουν κιόλας και είναι αφασία! Και μου λένε "Κυρία Γέχποινα!!Θέλω να πάω θτην τουαλέτα!" χαχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος dreamxr11

• Πτυχιούχος!
  • Διαχειριστής
  • Πεμπτάκι!
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 10, 2011, 18:47:15 »
η ανασκαφη;;; χαχα!!!

προς μαρια:
ακουω το μικρουλι τι ειπε!

εγω σημερα καταευχαριστηθηκα την παρακολουθηση. ηταν εξαιρετικη εμπειρια! η δασκαλα απιστευτη, μεταδοτικη και τοσο γλυκια. ειχε οργανωση στην ταξη και τα παιδια συμμετειχαν ολα! ηταν πραγματικα μια μερα που θα μου μεινει...
Το μεγάλο πρόβλημα του κόσμου είναι ότι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι είναι γεμάτοι αμφιβολίες.
"Bertrand Russell"

Αποσυνδεδεμένος CunduLunaVini

• Πεμπτάκι!
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 01:11:07 »
Σημερα λοιπον πηγαμε για παρακολουθηση στο ραλλειο,στην δευτερα δημοτικου.καποια στιγμη η δασκαλα εβαλε στα παιδια να διαβασουν τραγουδιστα ενα κειμενο για τους μηνες του χρονου και ετσι οπως ολα τα παιδακια τραγουδουσαν εγω κοιταζα γυρω γυρω και πεφτει το ματι μου σ'ενα παιδακι και αυτο δν τραγουδουσε,με κοιταζε.το καημενο ηθελε να σκαλισει τη μυτη του,και πηγαινε το χερι του μεχρι τη μυτη εβλεπε οτι τν κοιταζα το ξανακατεβαζε.ε καποια στιγμη δν αντεχε αλλο,(ουτε εγω δν ξερω τι τερας εκρυβε εκει μεσα που τν βασανιζε τοσο τελος παντων)και ενω ολοι ηταν γυρισμενοι προς την εδρα αυτο γυρναει το σωμα του προς τον τοιχο πισω του και αρχισε να κανει ανασκαφη και μιση ωρα μπορω να πω(ενταξει υπερβαλλω λιγο).χαχαχα.το καημενουλικο και συναμα σιχαμερο,ντρεποταν και επειδη γυρισε απ την αλλη νομιζε πως δν φαινεται.χαχαχα.εχουν πολυ φαση τα μικρα ρε

:W:W:W :W:W:W