• Οκτωβρίου 14, 2019, 06:42:19
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Για οποιαδήποτε ανακοίνωση, πληροφορία ή άλλου είδους επικοινωνία σχετική με το ptde.gr-που δεν καλύπτεται ήδη από το site-μπορείτε να μας στείλετε e-mail στο ptde.gr@gmail.com

Αποστολέας Θέμα: Πρόγραμμα Erasmus  (Αναγνώστηκε 49042 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος littlemermaid

• Προνήπιο!
  • *
Απ: Πρόγραμμα Erasmus
« Απάντηση #45 στις: Μαρτίου 31, 2012, 20:48:59 »
Παιδιά μήπως γνωρίζετε φοιτητές που έχουν πάει Βέγλιο εράσμους στο τέτερτο έτος συγκεκριμένα...? θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα για τις αντιστοιχήσεις των μαθημάτων του εαρινού εξαμήνου στο τέταρτο έτος... ευχαριστώ πολύ !! : help : help

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #46 στις: Μαρτίου 31, 2012, 21:32:12 »
Κάποιο μέλος στην πρώτη σελίδα του θέματος είχε πάει Βέλγιο.
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος littlemermaid

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #47 στις: Απριλίου 01, 2012, 00:29:21 »
Βέλγιο ναι, με της Καλογήρου και τώρα ψάχνω ΜΗΠΩΣ βρω κάποια άκρη για να κάνω erasmus-placement  αλλά δεν το πολυβλέπω.
Δεν είναι καθόλου χάσιμο χρόνου το να πας erasmus. Αντιθέτως. Κερδίζεις πολλά...πάρα πολλά. Και δεν αναφέρομαι στα ξενύχτια και τα πάρτυ(που λίγο πολύ όλοι έχετε ακούσει).

ναιιιιιι             : #} βρήκααα! ελπίζω να δει το μήνυμα μου...

Αποσυνδεδεμένος foteini

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #48 στις: Απριλίου 01, 2012, 14:03:00 »
Συγχαρητηρια σε ολους. Μπραβο κ στον κυριο σκορδουλη που συνεργαζεται με γαλλικο πανεπιστημιο. ελειπε απο τη λιστα, ενα καλο γαλλικο!ρωτηστε με για βελγιο ο,τι θελετε σε pm.
Η ζωή είναι σαν το ποδήλατο, δεν πέφτεις εκτός αν σταματήσεις τις πεταλιές.

Αποσυνδεδεμένος naya

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #49 στις: Απριλίου 10, 2012, 12:42:23 »
Πού να δεις τον πίνακα του Ματσαγγούρα, εκεί χάνεσαι.

μηπως ξερει κανεις ποιοι ειχανε παει περυσι μαδριτη με το ματσαγγουρα και πως μπορουμε να επικοινωνησουμε μαζι τους? χρειαζομαστε βοηθεια με τις αντιστοιχισεις....!

Αποσυνδεδεμένος trelokarnavali

• Πρωτάκι!
« Απάντηση #50 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 21:28:54 »
Παιδιά, μπορείτε να μου πείτε καμιά πληροφορία για το erasmus placement;; Συμμετεχουν με φοιτητες τους καθηγητες απ τη σχολή μας ή οχι;; και γενικα αν ξέρει κάποιος ας με ενημερωσει. ευχαριστώ! :)
* * * * *

Αποσυνδεδεμένος melina

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #51 στις: Οκτωβρίου 05, 2012, 21:36:31 »
na rwthsw kati;erasmus placement ginetai sth sxolh mas etsi;kai douleueis as poume sth dikh mas periptwsh se sxoleio;
 : thanks

Αποσυνδεδεμένος trelokarnavali

• Πρωτάκι!
« Απάντηση #52 στις: Οκτωβρίου 06, 2012, 01:34:44 »
Mελίνα, ναι γίνεται και λαμβάνει χώρα σε σχολεία του εξωτερικού. Πιθανώς να μπορεί να περιλαμβάνει και άλλα πλην του σχολείου αλλά γι αυτό δεν είμαι σίγουρη. Το placement δεν είναι τόσο διαδεδομένο γενικά. Αφορά την πρακτική άσκηση και (καλώς ή κακώς) η όλη διαδικασία (εύρεση σχολείου, επικοινωνία με εξωτερικό, γραφειοκρατική διαδικασία, εύρεση στέγης κ.τ.λ.) επαφίεται στον φοιτητή και όχι σε κάποιον καθηγητή. Εγώ αυτόν τον καιρό ψάχνω, έχω επικοινωνήσει με κάποια σχολεία έξω και περιμένω απάντηση.
Σου παραθέτω το παρακάτω link ώστε να διαβάσεις περισσότερα και, εάν ενδιαφέρεσαι, να κοιτάξεις ημερομηνίες κ.τ.λ.

http://www.interel.uoa.gr/erasmus/sp/pm.html
* * * * *

Αποσυνδεδεμένος salonicafever

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #53 στις: Νοεμβρίου 10, 2012, 12:20:52 »
φοιτητης που λειπει με το προγραμμα ερασμους στο χειμερινο εξαμηνο μπορει να δηλωσει μαθημα στο πανεπιστημιο του εξωτερικου και το συγκεκριμενο να αναγνωριστει με μαθημα του ελληνικου πανεπιστημιου οχι του χειμερινου αλλα του εαρινου εξαμηνου?γινεται?