• Δεκεμβρίου 12, 2019, 06:31:45
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Για οποιαδήποτε ανακοίνωση, πληροφορία ή άλλου είδους επικοινωνία σχετική με το ptde.gr-που δεν καλύπτεται ήδη από το site-μπορείτε να μας στείλετε e-mail στο ptde.gr@gmail.com

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος έκδοσης φοιτητικού πάσο  (Αναγνώστηκε 58817 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Νέος τρόπος έκδοσης φοιτητικού πάσο
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 19:32:40 »
"Εφόσον δεν έχετε πραγματοποιήσει ακόμα την εγγραφή στο Τμήμα σας για το τρέχον εξάμηνο, μπορείτε να υποβάλετε την αίτησή σας, αλλά ενδέχεται η έγκρισής της από τη γραμματεία να καθυστερήσει έως  ότου ολοκληρώσετε  τη διαδικασία εγγραφής.
Τέλος σας υπενθυμίζουμε ότι η αίτηση για την παραλαβή Δελτίου Ειδικού Εισιτηρίου σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί εγγραφή στο οικείο Τμήμα.

Στη διάθεσή σας,
Γραφείο Αρωγής Χρηστών"

H παραπάνω απάντηση μου στάλθηκε προ ολίγου με e-mail από την υπηρεσία του υπουργείου για το πάσο. Επομένως, την αίτηση μπορούμε να την κάνουμε από τώρα.
Το ptde.gr πρόκειται να κλείσει σύντομα. Για πληροφορίες στείλτε πμ σε: λιβελούλα, asimeniasfika, TheReader

Αποσυνδεδεμένος history

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 15:01:51 »
Να ρωτήσω κάτι...Είχα διαβάσει προ καιρού ότι όσοι είναι άνω των 29 ετών δεν δικαιούνται πάσο...μπήκα τώρα στο site μέσω του οποίου υποβάλλεις ηλεκτρονικά την αίτηση και δεν έχω δει κάποια σχετική επισήμανση (κυρίως στις συχνές ερωτήσεις)..ξέρετε κάτι παραπάνω;

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 15:07:39 »
Εύλογη απορία.

Ρίξε μια ματιά και στο εγχειρίδιο για τους φοιτητές, εδώ. Διαφορετικά μπορείς να τους ρωτήσεις στο helpdesk.

Αν δεν κάνω λάθος, όμως, εσύ είσαι ήδη κάτοχος άλλου πτυχίου, επομένως δε δικαιούσαι πάσο στο εξής.
Το ptde.gr πρόκειται να κλείσει σύντομα. Για πληροφορίες στείλτε πμ σε: λιβελούλα, asimeniasfika, TheReader

Αποσυνδεδεμένος history

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 15:20:32 »
Σ' ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση...ρίχνοντας μια ματιά σε αυτό που μου έστειλες δεν είδα κάποια αναφορά σε περιορισμό ηλικίας...όσο για το τελευταίο, εντάαααξει ισχύει, αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι το ελληνικό κράτος μπορεί να το επιβεβαιώσει ότι είμαι κάτοχος άλλου πτυχίου...εδώ δεν ήξερε/ξέρει πόσοι είναι οι δημόσιοι υπάλληλοι....

Αποσυνδεδεμένος LadyGaga

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 20:53:36 »
Ρε παιδιά με το που διαλέγω το Καποδιστριακό και πρόκειται να με οδηγήσει σε εμφάνιση νέας σελίδας, συνέχεια μου βγάζει κάποιο error στη φόρτωση και (προφανώς) δεν μπορώ να κάνω την αίτησή μου. Γιατί έτσι; Τυχαίο; Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο site σήμερα πχ; Ξέρει κανείς κάτι;

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 20:55:51 »
Το έκανε και σε εμένα αυτό στην αρχή. Μπορεί κάτι να φτιάχνουν και να μην είναι διαθέσιμο το site. Προσπάθησε αργότερα ή αύριο.

Αποσυνδεδεμένος LadyGaga

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 22:16:15 »
Μάλιστα.. Ευχαριστώ για την απάντηση! ;)

Αποσυνδεδεμένος pubble

• Πρωτάκι!
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 23:37:03 »
Πάντως η δικιά μου αίτηση έγινε δεκτή χωρίς να χρειαστεί να ανανεώσω το τρίπτυχό μου για το χειμερινό εξάμηνο!
:)

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 00:49:16 »
Ναι, ισχύει, κάνουμε την αίτηση και απλά περιμένουμε να αρχίσει το εξάμηνο και να εγκριθεί από τη γραμματεία.