• Νοέμβριος 16, 2018, 11:47:37
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Παρακαλούμε πολύ να αναρτάτε στο φόρουμ την ύλη μαθημάτων
και τα θέματα εξετάσεων που γνωρίζετε.

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος έκδοσης φοιτητικού πάσο  (Αναγνώστηκε 53748 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος foteini

• Νηπιαγωγείο!
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Νέος τρόπος έκδοσης φοιτητικού πάσο
« Απάντηση #63 στις: Οκτώβριος 20, 2011, 15:47:09 »
Η παρακάτω ανακοίνωση βρίσκεται στην πλατφόρμα για την απόκτηση ηλεκτρονικού πάσο.
"Σας ενημερώνουμε ότι η ισχύς των περυσινών Δελτίων Ειδικού Εισιτηρίου (ΠΑΣΟ) παρατείνεται έως τις 31/10/2011.
Οι πρωτοετείς φοιτητές έως τις 31 Οκτωβρίου θα μπορούν να κάνουν χρήση των Μέσων Μαζικής Μεταφοράς, με τις αντίστοιχες εκπτώσεις, με την επίδειξη της βεβαίωσης εγγραφής στο Τμήμα, την οποία εκδίδουν οι Γραμματείες, και την αστυνομική τους ταυτότητα, έως ότου παραλάβουν το επίσημο Δελτίο τους. "
Η ζωή είναι σαν το ποδήλατο, δεν πέφτεις εκτός αν σταματήσεις τις πεταλιές.

Αποσυνδεδεμένος fenia

• Πεμπτάκι!
« Απάντηση #64 στις: Οκτώβριος 20, 2011, 15:55:04 »
Εμένα μου είπε 2,50 και έδωσα 2,50,ενώ είχα μαζέψει αρκριβώς τα διλεπτα για τα 46.Αλλά εκείνη την ωρα δεν κοίταξα την απόδειξη και λέω για να το λέει μπορεί να ακρίβυνε.Αλλά μετά νευρίασα τόσο μα τόσο πολύ και για την αφέλειά μου που δεν κοίταξα την απόδειξη και δεν έδωσα όσα είχα μαζέψει.

History ακόμα και τα 4 λεπτά που λες να σώσουμε δεν νομίζω πως τους καίγεται καρφί.2,46 από κάθε φοιτητή αν τα βάλεις κάτω βγαίνει μια περιουσία για δυο ζωές.Το ζητούμενο είναι να μην τα δίνουμε καθόλου,όχι να τους κάνουμε τους επαναστάτες γλυτώνοντας 4 λεπτά.
'Τί είναι,όμως,ο εαυτός;
Είναι η επιτομή όλων όσα θυμόμαστε.
Γι' αυτό και το τρομακτικό στον θάνατο
δεν είναι η απώλεια του μέλλοντος,
αλλά η απώλεια του παρελθόντος.'

Αποσυνδεδεμένος chrikall

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #65 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 12:40:14 »
Να ρωτησω....  Απο τη στιγμη που ερχεται το μηνυμα οτι ειναι το ετοιμο το πασο να το παραλαβεις, εχουμε καποια προθεσμια;; Γιατι εμενα μ εχει ερθει εδω κ καιρο κ δεν εχω παει να το παρω ακομα...  Ελπιζω να μην το χασω!!;!   : *))

Αποσυνδεδεμένος history

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #66 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 13:09:07 »
Να ρωτησω....  Απο τη στιγμη που ερχεται το μηνυμα οτι ειναι το ετοιμο το πασο να το παραλαβεις, εχουμε καποια προθεσμια;; Γιατι εμενα μ εχει ερθει εδω κ καιρο κ δεν εχω παει να το παρω ακομα...  Ελπιζω να μην το χασω!!;!   : *))
Όταν το παρέλαβα εγώ στο φάκελο, έγραφε πάνω προθεσμία παραλαβής 16/12...αν κατάλαβα καλά, το κατάστημα το κρατά ένα δίμηνο...Βέβαια εσύ πρέπει να πας να το παραλάβεις, αφού τα περσινά πάσο ισχύουν μέχρι τη Δευτέρα 31 Οκτωβρίου, εκτός εάν παρατείνουν ακόμη την ισχύ τους...

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #67 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 13:37:54 »
Όντως η προθεσμία παραλαβής είναι ένα δίμηνο.
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος paranoid

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #68 στις: Οκτώβριος 31, 2011, 12:19:55 »
 : help  Εχω κανει αιτηση για το πασο απο τις 19/10 και ακομα δεν μου εχουν στειλει μειλ η μηνυμα οτι ειναι διαθεσιμο στο σημειο διανομης...τι συμβαινει?    : /*

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #69 στις: Οκτώβριος 31, 2011, 12:23:12 »
Βιάζεσαι. Συνήθως κάνει λίγες μέρες ακόμα.

Σήμερα είδα κάτι παιδιά από τη σχολή μας που πάνω στο πάσο τους αναγραφόταν διαφορετική σχολή, γι' αυτό να είστε ιδιαίτερα προσεκτικοί όταν παραλαμβάνετε τα πάσο σας και αν υπάρχει λάθος να το αναφέρετε στη γραμματεία.
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος Helen

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #70 στις: Οκτώβριος 31, 2011, 12:38:00 »
Πόση ξεφτίλα αυτό με τα 2.46?? Και μένα 2,50 μου είπε κ χαμογέλασα περίεργα..της έδωσα ένα πεντάευρο και τότε μου έδωσε ρέστα 3 ευρώ.......Γιατί τόοοοση κοροιδία σ'αυτή τη χώρα??Δλδ πρέπει να τσακώνεσαι για να διεκδικήσεις αυτονόητα πράγματα?

Αποσυνδεδεμένος starfish

• Πρωτάκι!
« Απάντηση #71 στις: Οκτώβριος 31, 2011, 15:12:24 »
Σου έδωσε ρέστα 3€;  : *))

Ο,τι να'ναι...