• Νοέμβριος 16, 2018, 12:30:24
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Για το δανεισμό πανεπιστημιακών συγγραμμάτων
μπορείτε να απευθύνεστε εδώ

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος έκδοσης φοιτητικού πάσο  (Αναγνώστηκε 53752 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Νέος τρόπος έκδοσης φοιτητικού πάσο
« Απάντηση #54 στις: Οκτώβριος 19, 2011, 21:26:38 »

Α, η γραμματεία των μεταπτυχιακών είναι άλλη φάση.  : biggrin Γενικά, πέντε ημέρες μετά την έγκριση διατίθεται στο σημείο διανομής.
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος history

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #55 στις: Οκτώβριος 20, 2011, 11:01:27 »
Κι εγώ στις 6 Οκτώβρη έκανα αίτηση και μου ήρθε μήνυμα το Σάββατο.Βέβαια,πήγα το Σάββατο,αλλά μου είπαν να ξαναπεράσω Τρίτη,οπότε το πήρα χτες στα χέρια μου.

Για μενα η αλήθεια είναι ότι το Υπουργείο ήθελε να απαλλαγεί από τα έξοδα έκδοσης των πάσο και να προχωρήσει στην υλοποίηση των σχεδίων της με την εμπλοκή ιδιωτικών επιχειρήσεων στο δημόσιο πανεπιστήμιο.Και τώρα πληρώνουμε 2,50 ευρώ...Η αρχή είναι ότι γίναμε πελάτες...η συνέχεια ότι τα κόμιστρα δεν θα είναι μόνο 2,50 ευρώ...
Επειδή τα νταβατζιλίκια και την κοροϊδία δεν την μπορώ...έχω να προτείνω σε όσους πάμε να παραλάβουμε τα πάσο είτε να έχουμε το ακριβές αντίτιμο (2,46) είτε να απαιτήσουμε ακριβώς τα ρέστα...εμείς σίγουρα δεν σωζόμαστε με τα 4 λεπτά, αλλά για σκεφτείτε αν συστηματικά (με δεδομένο ότι και ο φοιτητής ντρέπετεται να τα ζητήσει) το κάθε κατάστημα "Γερμανός" αποφεύγει να επιστρέφει τα 4 λεπτά πόσα χρήματα θα εξασφαλίσει από το σύνολο των πάσο - είναι πάρα πολλά τα λεφτά - Με ποια λογική καθόρισαν το αντίτιμο στα 2,46 και όχι 2,50 ή ακόμη καλύτερα 2,40 ή και 2 ευρώ; εγώ πάντως θα φανώ πολύ γύφτος ...έχω μαζέψει όλα τα δίλεπτα και μονόλεπτα από το σουπερμάρκετ και θα τα πάω στο κατάστημα λέγοντας τους ότι σας έφερα και ψιλά, για να έχετε να δίνετε και στους άλλους φοιτητές ρέστα, αφού έμαθα ότι ελλείψει ψιλών δεν δίνετε τα ρέστα...Δούλεμα αυτοί και το υπουργείο, αλλά δούλεμα και εμείς...

Αποσυνδεδεμένος ntina29

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #56 στις: Οκτώβριος 20, 2011, 11:16:54 »
εχω κανει την αιτηση  10 μερες κια ακομα καμια ειδοποιηση...αλλα δεν εχω παει να μου σφραγισει η γραμματεια το τριπτυχο...γι αυτο δεν ειναι ετοιμο?

Αποσυνδεδεμένος Lydia

• Δασκάλα
  • Συντονιστής
  • Εκτάκι!
« Απάντηση #57 στις: Οκτώβριος 20, 2011, 11:21:34 »
Η δικαιολογία ότι δεν υπάρχουν ψιλά, history, συμβαίνει πια σε όλα τα καταστήματα. Ας πούμε το Hondos, τρώει καθημερινά πάρα πολλά μονόλεπτα! Αλλά φταίμε εμείς που δεν τα ζητάμε..

Αποσυνδεδεμένος Υπεργαλαξιακός άρχων του φόρουμ

• Συντονιστής
  • Δευτεράκι!
  • Φύλο: Άντρας
« Απάντηση #58 στις: Οκτώβριος 20, 2011, 13:19:58 »
"Η αίτησή σας για απόκτηση Δελτίου Ειδικού Εισιτηρίου εγκρίθηκε από τη Γραμματεία του Τμήματός σας και αναμένεται η εκτύπωσή του.
Θα ενημερωθείτε με SMS και E-mail μόλις το Δελτίο Ειδικού Εισιτηρίου γίνει διαθέσιμο στο Σημείο Διανομής που δηλώσατε.
"

Παίδες το μήνυμα που μου βγάζει είναι το παραπάνω.... Έχω κάνει την αίτηση σίγουρα πάνω από 1μιση βδομάδα... Απλώς περιμένω ε? Δεν χρειάζεται να περάσω από τη γραμματεία από ότι αντιλαμβάνομαι...

So far no sms or e-mail.....  : @}

Αποσυνδεδεμένος dreamxr11

• Πτυχιούχος!
  • Διαχειριστής
  • Πεμπτάκι!
« Απάντηση #59 στις: Οκτώβριος 20, 2011, 13:35:19 »
Παιδια εγω την εκανα την αιτηση το προπερασμενο Σαββατο και μου ηρθε μηνυμα μετα απο 9 μερες να το παρω οποτε μην αγχωνεστε! Και ναι, εκει στον Γερμανο ειναι ετοιμοι να στα φανε! Εγω ειχα προνοησει και τους τα εδωσα ακριβως, 2,46! Και πριν δει η πωλητρια οτι τα εχω ακριβως μου λεει ''Παρακαλω 2,50''και εγω της ειπα ειναι 2,46 και τα εχω ακριβως!

Οχι καταλαβατε;
Το μεγάλο πρόβλημα του κόσμου είναι ότι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι είναι γεμάτοι αμφιβολίες.
"Bertrand Russell"

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #60 στις: Οκτώβριος 20, 2011, 13:39:20 »
Εμένα στο Γερμανό μου έδωσαν ρέστα πέντε λεπτά, αλλά γενικά έχει δίκιο ο history, γιατί αν συνεχίσουμε να υποτιμούμε έτσι τα μικροποσά τόσο πιο γρήγορα θα υποτιμηθεί το ευρώ. Όσο κι αν φαίνονται άβολα, εγώ τα κρατάω τα πεντάλπετα και κάθε τόσο αγοράζω εισιτήρια με αυτά, δεν πάνε χαμένα.
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος Lydia

• Δασκάλα
  • Συντονιστής
  • Εκτάκι!
« Απάντηση #61 στις: Οκτώβριος 20, 2011, 14:12:48 »
Τα χάλικινα κερματάκια είναι λατρεία! Ειδικά το 1λεπτάκι είναι το αγαπημένο μου!

Αποσυνδεδεμένος antonia

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #62 στις: Οκτώβριος 20, 2011, 14:56:57 »
και εμένα 2.45 μου ζητήσανε. Δεν είπαν ούτε καν 2.46
καλύτερα να μετανοιώσεις για κάτι που έκανες, παρά για κάτι που δεν έκανες!