• Δεκεμβρίου 14, 2019, 02:56:53
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Το ptde.gr πρόκειται να κλείσει. Όσοι ενδιαφέρονται να συμμετέχουν ενεργά στη συνέχεια του φόρουμ παρακαλούνται να επικοινωνήσουν με τις συντονίστριες λιβελούλα, asimeniasfika, TheReader ή να στείλουν μήνυμα στο ptde.gr@gmail.com

Αποστολέας Θέμα: Αγαπημένα Επιτραπέζια  (Αναγνώστηκε 40444 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Gaius Julius Caesar

• Επισκέπτης
Απ: Αγαπημένα Επιτραπέζια
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 17:41:13 »
Πολύ ενδιαφέρον θέμα!

Το Risk τα σπάει και έχω καιρό να το παίξω δυστυχώς....

Και οι άποικοι του Κατάν είναι επίσης  : respect Το μόνο αρνητικό είναι οτι παίζεται μόνο με 3 ή 4 παίκτες... Αλλά Τσίου μην αγχώνεσαι, τελικά το έχουμε εις διπλούν, άρα την επόμενη φορά θα παίξουμε 2 τετράδες.... Πανικός!!!!!

Για όποιον δεν το ξέρει, είναι και αυτό strategy game, αλλά προσανατολισμένο στο εμπόριο και στις ανταλλαγές αγαθών.. Δεν έχει μάχες... Κατά βάση ο σκοπός είναι να χτίσεις πιο γρήγορα από τους αντιπάλους σου οικισμούς και πόλεις...

Aν γίνεται και θέλετε βέβαια όταν κανονιστεί θα ήθελα να συμμετάσχω και εγώ!!!Το risk το έπαιζα όταν ήμουν 15(πέρασαν βέβαι μια δεκαπενταετία αλλά το θυμάμαι ακόμη).Ας οργανωθούμε για παρτίδες!!!

Αποσυνδεδεμένος Υπεργαλαξιακός άρχων του φόρουμ

• Συντονιστής
  • Δευτεράκι!
  • Φύλο: Άντρας
« Απάντηση #19 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 18:00:07 »
Πολύ ενδιαφέρον θέμα!

Το Risk τα σπάει και έχω καιρό να το παίξω δυστυχώς....

Και οι άποικοι του Κατάν είναι επίσης  : respect Το μόνο αρνητικό είναι οτι παίζεται μόνο με 3 ή 4 παίκτες... Αλλά Τσίου μην αγχώνεσαι, τελικά το έχουμε εις διπλούν, άρα την επόμενη φορά θα παίξουμε 2 τετράδες.... Πανικός!!!!!

Για όποιον δεν το ξέρει, είναι και αυτό strategy game, αλλά προσανατολισμένο στο εμπόριο και στις ανταλλαγές αγαθών.. Δεν έχει μάχες... Κατά βάση ο σκοπός είναι να χτίσεις πιο γρήγορα από τους αντιπάλους σου οικισμούς και πόλεις...

Aν γίνεται και θέλετε βέβαια όταν κανονιστεί θα ήθελα να συμμετάσχω και εγώ!!!Το risk το έπαιζα όταν ήμουν 15(πέρασαν βέβαι μια δεκαπενταετία αλλά το θυμάμαι ακόμη).Ας οργανωθούμε για παρτίδες!!!

Καίσαρα ετοιμάσου λοιπόν για τουρνουά strategy επιτραπέζιων... Κόστος συμμετοχής 15ευρώ.  : }) Αστειεύομαι προφανώς...

Για τις επόμενες strategy βραδιές μας λοιπόν θα σε έχουμε στα υπόψιν.... Αλλά αν είναι πολεμικό το παιχνίδι, ποιός να τα βάλει με τον Ιούλιο Καίσαρα?  : @

Gaius Julius Caesar

• Επισκέπτης
« Απάντηση #20 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 18:07:17 »
Ave Υπεργαλαξιακέ άρχων του φόρουμ
Μπορεί εγώ να είμαι ο καίσαρας αλλά τι να σου κάνει ένας καίσαρας μπροστά στον άρχοντα των γαλαξιών;Εγώ έχω γήινες δυνάμεις ενω εσύ προέρχεσαι απο άλλους γαλαξίες και έχεις και υπερ δυνάμεις. Παρόλα αυτά, θα δώσω το καλύτερο μου εαυτό. Ο κύβος ερρίφθει και περιμένω το πεδίο της μάχης.

Αποσυνδεδεμένος mantarini

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #21 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 18:59:46 »
Θα πεταχτώ και εγω γιατι μου αρέσει το θέμα...
Απο παζλ(περιπου δηλαδη) πολυ ωραίο και εκνευριστικό ταυτόχρονα ειναι το Eternity
Απο παιχνίδια η Ναυμαχία ειναι το αγαπημένο μου, Μυστήρια στο Πεκίνο, Μindtrap 2 και Pictionary

την monopoly την μισώ γιατι η αδελφή μου με ανάγκαζε οταν ημασταν μικρες να παίζω μαζί της με τις ώρες!

Αποσυνδεδεμένος dreamxr11

• Πτυχιούχος!
  • Διαχειριστής
  • Πεμπτάκι!
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #22 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 20:20:50 »
αγαπημενα επιτραπεζια trivial pursuit, ταμπου, σκραμπλ (με δικους μου ορους, σχηματιζουμε αστειες λεξεις δηλαδη και μονο) και ποκερ!
αν μπορω να το πω επιτραπεζιο...
Το μεγάλο πρόβλημα του κόσμου είναι ότι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι είναι γεμάτοι αμφιβολίες.
"Bertrand Russell"

Αποσυνδεδεμένος Bagatelle

• Τεταρτάκι!
« Απάντηση #23 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 20:40:03 »
ΚΑΤΑΝ ΚΑΤΑΝ ΚΑΤΑΝ ΚΑΤΑΝ ΚΑΤΑΝ ΚΑΤΑΝ ΚΑΤΑΝ ΚΑΤΑΝ ΚΑΤΑΝ ΚΑΤΑΝ ΚΑΤΑΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
το λατρεύω!!!!!!!!!!!! όποιος έχει δικό του ας μου στείλει πμ! θα τον παντρευτώ!

Αποσυνδεδεμένος starfish

• Πρωτάκι!
« Απάντηση #24 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 20:54:03 »
trivial pursuit, ταμπου, σκραμπλ είναι πολύ ωραία επιτραπέζια!

Επίσης, μυστήρια στο Πεκίνο, Hotel!!!!! ----> το αγαπημένο μου!!

Μονόπολυ ....δεν τρελαινόμουν γιατί βαριόμουν.
Μάντεψε ποιος, καλό! 
υπήρχε και ένα επιτραπέζιο, δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα "Αγώνας" λέγεται. Καλά τρελή πώρωση!

Αποσυνδεδεμένος Lydia

• Δασκάλα
  • Συντονιστής
  • Εκτάκι!
« Απάντηση #25 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 21:16:53 »
Μικρή καιγόμουν στην κυριολεξία παίζοντας Hotel. Θα συμφωνήσω με τον Άρχοντα για τα ξενοδοχεία!!

Το Taboo είναι ακόμα από τα αγαπημένα μου επιτραπέζια και, μολονότι δε θέλω να περιαυτολογήσω, είμαι άπαιχτη!!  : announce

Κρίμαι που πια κανείς δε θέλει να παίζει επιτραπέζια...Δεν έχω βρει ούτε ένα άτομα τα τελευταία 5 χρόνια... : )^

Αποσυνδεδεμένος Bagatelle

• Τεταρτάκι!
« Απάντηση #26 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 21:26:24 »
κι όμως, ζουν ανάμεσά μας