• Δεκεμβρίου 13, 2019, 11:00:52
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Το ptde.gr πρόκειται να κλείσει. Όσοι ενδιαφέρονται να συμμετέχουν ενεργά στη συνέχεια του φόρουμ παρακαλούνται να επικοινωνήσουν με τις συντονίστριες λιβελούλα, asimeniasfika, TheReader ή να στείλουν μήνυμα στο ptde.gr@gmail.com

Αποστολέας Θέμα: Βόλτα στου Ψυρρή το Σάββατο 15/10  (Αναγνώστηκε 49588 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Βόλτα στου Ψυρρή το Σάββατο 15/10
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 21:26:35 »
Λοιπόν, διοργανωτή; Έχουμε στη διάθεσή μας τη λίστα των συμμετεχόντων και το πολυπόθητο τραπέζι στο ρεμπετάδικο;
Το ptde.gr πρόκειται να κλείσει σύντομα. Για πληροφορίες στείλτε πμ σε: λιβελούλα, asimeniasfika, TheReader

Αποσυνδεδεμένος Tsioy

• Συντονιστής
  • Πεμπτάκι!
  • Φύλο: Άντρας
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 21:34:24 »
Λοιπόν,μόλις πήρα τηλέφωνο και ρώτησα αν υπάρχει ελύθερο τραπέζι να κλείσω για 10 άτομα(οι συμμετέχοντες είναι:nuria,Tsioy : urock,asimeniasfika,Vamicha,Lydia + friend,chrissa,fenia,freeman,sissaki).
Μου είπε ότι έχει για 8,αλλά κάτι μπορεί να γίνει και ότι περιμένει μια αλλαγή και άλλα τέτοια.
του είπα να πάρω αύριο να μου πει σίγουρα,αλλά μου λέει όχι να το έχω εγώ σίγουρο στο μυαλό μου και θα με ενημερώσει αυτός παιρετέρω ή σήμερα ή αύριο.

όταν με ξαναπάρει θα ρωτήσω τιμές στάνταρ και τι ώρα αρχίζει το πρόγραμμα να δούμε τι ώρα θα βρεθούμε.

φοβάμαι ότι θα μου πει φυσικά βλακείες όταν με πάρει ότι βρήκε χώρο και θα μας στριμώξει κάπου στο μαγαζί.
δε πειράζει θα έρθουμε πιο κοντά τα μέλη.Το do minore ενώνει τους ανθρώπους. : d

Αποσυνδεδεμένος Lydia

• Δασκάλα
  • Συντονιστής
  • Εκτάκι!
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 23:07:35 »
Δηλαδή εκτός από τη ΣΔΟΕ θα φέρω και την Επιθεώρηση εργασίας;  : drink Τέλεια...

Αποσυνδεδεμένος Tsioy

• Συντονιστής
  • Πεμπτάκι!
« Απάντηση #30 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 02:00:22 »
αν έτσι μπορούμε να κερδίσουμε ένα ευρύχωρο τραπέζι και μια έκπτωση στο συνολικό ποσό,το συζητώ.

Αποσυνδεδεμένος freeman

• Πρωτάκι!
« Απάντηση #31 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 12:01:53 »
ώρα βρε τσιου δώσε ώρα για να δώ πως να φτιάξω το αυριανό πρόγραμμα
ξέρεις πως είναι να διαβαζεις στο σκοτάδι;
ξέρεις πως είναι να δακρύζεις στα κρυφά;

Αποσυνδεδεμένος Tsioy

• Συντονιστής
  • Πεμπτάκι!
« Απάντηση #32 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 12:27:27 »
λοιπόν ξαναπήρα τηλέφωνο και περιμένω ουσιαστικά τηλέφωνο από αυτόν, όταν πάει στο μαγαζί σήμερα για να μου πει αν ισχύει η κράτηση ή όχι τελικά.πιστεύω θα ισχύσει.

αν ισχύσει είναι 18 ευρώ το άτομο και πρέπει να είμαστε στο μαγαζί στις 11 ή τουλάχιστον μετά τις 10.

άρα θα βρεθούμε 10 μ.μ. στο μετρό του αγίου δημητρίου στην έξοδο του mall.

περιμέντε επιβεβαίωση αργότερα όμως.

Αποσυνδεδεμένος Tsioy

• Συντονιστής
  • Πεμπτάκι!
« Απάντηση #33 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 17:10:22 »
Επεισόδιο νούμερο 10

Ο μυστηριώδης τύπος από το μαγαζί,πήρε τηλέφωνο τον τσίου 2 ώρες περίπου μετά την πρώτη τους συνομιλία που καταγράφηκε για σήμερα.

-Ναι;λέει ο τσίου.
-Γειά σου γιώργο,πήρα να σου πω ότι δεν βγαίνω για το σάββατο.μέχρι το πολύ εννιά άτομα μπορώ να κλείσω.συγνώμη.
-(Σίγουρα βρήκε λιγότερα άτομα να κλείσει και με σουτάρει,κανά τεσσάρι τραπέζι θα του έχει περισέψει,σκέφτηκε ο τσίου)Εντάξει δε πειράζει,καλύτερα να έρθουμε μια φορά που θα το ευχαριστηθούμε περισσότερο,να μην είμαστε στριμωγμένοι.Αν βρήκες λιγότερα άτομα δε πειράζει,ας το κλείσουν αυτοί.Μια άλλη φορά.
-Συγνώμη,αν τύχει όμως και αλλάξει κάτι θα σε ενημερώσω μέχρι το απόγευμα νωρίς για να ξέρεις αν θα έρθετε τελικά ή όχι,για να κανονίσετε κάτι άλλο.
-(πάλι τα ίδια;έλεος! σκέφτηκε ο τσίου)Δε πειράζει κάτι θα βρούμε να κάνουμε εμείς,ευχαριστώ πολύ.
-Και εγώ γειά σου.
-Γεια.

Και όντως πριν μισή ώρα ο Τσίου δέχτηκε ένα τηλεφώνημα με απόκρυψη και ένα από σταθερό μάλλον από αυτόν τον τύπο.Αλλά δεν μπόρεσε να το σηκώσει.Άραγε θα του έκλεινε στριμωγμένο τραπέζι τελικά ή απλά θα του επιβεβαίωνε το άκυρο;
Τον τσίου δεν τον ένοιαζε όμως πια.κουράστηκε με τα ναι και όχι.Επίσης δε θέλει να βρεθεί να κάνει τη σαρδέλα.
Προτιμά να κανονίσουν κέντρο και ό,τι κάτσει για κανά ρακόμελο.

Τα παιδιά όμως συμφωνούν άραγε;

θα μάθουμε στη συνέχεια...μείνετε μαζί μας.

Αποσυνδεδεμένος Lydia

• Δασκάλα
  • Συντονιστής
  • Εκτάκι!
« Απάντηση #34 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 17:14:40 »
Μάλιστα...Άρα, μάλλον φάγαμε άκυρο.

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #35 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 17:17:31 »
Επεισόδιο 11-Η βόλτα φάντασμα

Ήταν άλλο ένα βράδυ στα Εξάρχεια. Η προγραμματισμένη βόλτα στο Ντομινόρε είχε γίνει πια παρελθόν. Ο Τσίου έφτασε όπως πάντα τελευταίος.
-Ξέρετε κανένα ρακάδικο εδώ κοντά;
-(οι άλλοι σκέφτονται για λίγη ώρα...) Όχι.
-Δεν πειράζει. Θα το μυριστώ με τη μύτη του σκύλου μου, του Σεζάρ.
-Να μας κάνει τέτοια τιμή ο Σεζάρ και να έρθει; Πάμε όπου θες, Τσίου!
Το ptde.gr πρόκειται να κλείσει σύντομα. Για πληροφορίες στείλτε πμ σε: λιβελούλα, asimeniasfika, TheReader