• Ιούλιος 23, 2018, 05:19:47
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Για το δανεισμό πανεπιστημιακών συγγραμμάτων
μπορείτε να απευθύνεστε εδώ

Αποστολέας Θέμα: Aπορίες που μπορεί να έχει ένας πρωτοετής  (Αναγνώστηκε 60124 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος το κακόMaraki

• Πρωτάκι!
Aπορίες που μπορεί να έχει ένας πρωτοετής
« στις: Μάρτιος 28, 2011, 23:37:48 »
Στο παρόν θέμα, οι εισαχθέντες στο Π.Τ.Δ.Ε μπορούν να γράψουν ό,τι απορίες έχουν όσον αφορά τη σχολή μας αφού πρώτα επισκεφτούν τον πίνακα ΣΥΧΝΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ

Y.Γ. Για να μπορέσετε να γράψετε τις απορίες σας, πρέπει πρώτα να κάνετε εγγραφή στο forum.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 24, 2011, 15:38:23 από dreamxr11 »
"Quod Me Nutrit, Me Destruit"

Αποσυνδεδεμένος crypto

• Προνήπιο!
  • *
Απ: Aπορίες που μπορεί να έχει ένας πρωτοετής
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 14:22:31 »
Πληροφορηθηκα απο το λυκειο μου πως φετος τα αντιστοιχα μηχανογραφικα επιτυχιας εχουν αποσταλει στις σχολες και θα χορηγηθουν στους πρωτοετεις κατα την εγγραφη τους. Γνωριζετε αν οντως ισχυει κατι τετοιο; Γιατι χρειαζομαι το χαρτι αυτο για να εγγραφω αυριο στο διδασκαλειο και η ημερομηνια εγγραφης μου στη σχολη μεταφερθηκε για τις 29!

Αποσυνδεδεμένος Μαυρη Χηρα

• Τριτάκι!
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 14:25:12 »
απο οσο γνωριζω αποστελεται ενα στην σχολη που περασες και ενα στο λυκειο!τουλαχιστον μεχρι περυσι ετσι γινοταν!τωρα αν κοψανε το ενα....

Αποσυνδεδεμένος dreamxr11

• Πτυχιούχος!
  • Διαχειριστής
  • Πεμπτάκι!
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 18:15:58 »
ναι οντως ισχυει! εχουν αποσταλλει στην γραμματεια..
Το μεγάλο πρόβλημα του κόσμου είναι ότι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι είναι γεμάτοι αμφιβολίες.
"Bertrand Russell"

Αποσυνδεδεμένος Μαυρη Χηρα

• Τριτάκι!
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 18:23:51 »
το θεμα ειναι αν πηγαινουν και στα λυκεια!γιατι απο την γραμματεια δυσκολο να το παρει!

Αποσυνδεδεμένος crypto

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 19:34:08 »
υπαρχει περιπτωση δινοντας τον κωδικο υποψηφιου που ειχα στις πανελληνιες να μην εχω προβλημα με την εγγραφη στο διδασκαλειο μεχρι να το παρω απ τη γραμματεια;στο κατω κατω ετσι θα μπορεσουν να δουν τη σχολη επιτυχιας μου! γιατι προσπαθω να επικοινωνησω με το διδασκαλειο και δε το σηκωνουν

Αποσυνδεδεμένος Georgia p.

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 13:42:04 »
Γεια και απο μενα. Ειμαι πρωτοετης και ακομα δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει το ολο συστημα του πανεπιστημιου... Αυτο που θα θελα να ρωτησω ειναι αν τελικα η καταληψη τελειωσε, αν δεν εχει ανακοινωθει ακομα, πού μπορω να παω για ναενημερωθω και τι θα γινει με τα μαθηματα, ποτε αρχιζουν και τα σχετικα.
Επισης δεν καταλαβα αν η εγγραφη μας εχει ολοκληρωθει, καθως στις 23 του μηνος που πηγαμε, η σχολη βρισκοταν υπο καταληψη και μας ειπαν οτι δεν εχουν προσβαση στισ ηλεκτρονικες βασεις. 
Ευχαριστω για την βοηθεια...

Αποσυνδεδεμένος dreamxr11

• Πτυχιούχος!
  • Διαχειριστής
  • Πεμπτάκι!
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 13:50:08 »
Λοιπον, η καταληψη δεν εχει τελειωσει και αυριο εχουμε συνελευση για να δουμε αν θα συνεχιστει ή οχι. Για  τα μαθηματα μπορεις να ενημερωθεις στην γραμματεια απο την στιγμη και αν ληξει η καταληψη. Τα μαθηματα κανονικα (αν δεν συνεχιστουν οι καταληψεις) θα αρχισουν στις αρχες του οκτωβρη, υπολογιζε 5-15 αν χαθει η εξεταστικη λογω των καταληψεων.

Τωρα για τις εγγραφες...Αν εχεις καταθεσει τα χαρτια σου ουσιαστικα εισαι οκ. τυπικα ομως η εγγραφη σου θα ολοκληρωθει οταν περαστεις και στα συστηματα.
Το μεγάλο πρόβλημα του κόσμου είναι ότι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι είναι γεμάτοι αμφιβολίες.
"Bertrand Russell"

Αποσυνδεδεμένος Georgia p.

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 13:53:58 »
Οκ. επομενως θα επικοινωνησω αυριο με την γραμματεια... Ευχαριστω πολυ! :D