• Νοέμβριος 17, 2018, 05:19:16
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Για οποιαδήποτε ανακοίνωση, πληροφορία ή άλλου είδους επικοινωνία σχετική με το ptde.gr-που δεν καλύπτεται ήδη από το site-μπορείτε να μας στείλετε e-mail στο ptde.gr@gmail.com

Αποστολέας Θέμα: Aπορίες που μπορεί να έχει ένας πρωτοετής  (Αναγνώστηκε 62817 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aπορίες που μπορεί να έχει ένας πρωτοετής
« Απάντηση #63 στις: Νοέμβριος 01, 2011, 12:33:21 »
Οφείλω να πω ότι γίνεται να κάνετε πρώτα τη δήλωση στον Εύδοξο, αλλά δεν έχει κανένα νόημα και δε θα το συνιστούσα σε κανένα φοιτητή.

Καλύτερα μαζί με τη δήλωση στο my-studies, γιατί αν υπάρξει κάποια απρόβλεπτη αλλαγή και σας πουν να επιστρέψετε κάποιο βιβλίο θα τρέχετε και δε θα φτάνετε. Ο Εύδοξος μπορεί να δέχεται τις αλλαγές, αλλά οι εκδοτικοί οίκοι όχι, κι αν ένα βιβλίο είναι με courier δε μπορείς να το ξεδηλώσεις.

Η γραματεία γι' αυρό το λόγο πέρυσι, στο εαρινό εξάμηνο, είχε βγάλει ανακοίνωση με την οποία καλούσε όλους τους φοιτητές να κάνουν ταυτόχρονα τις δύο δηλώσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 04, 2011, 20:22:02 από asimeniasfika »
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος Georgia p.

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #64 στις: Νοέμβριος 04, 2011, 20:04:18 »
εχω προβλημα με την δηλωση των μαθηματων. Υποτιθεται πως θα βγαζει ενα κουτακι διπλα στο μαθημα, ετσι ωστε να μπορεσεις να το επιλεξεις. Εμενα δε μου βγαζει κουτακι σε κανενα μαθημα. Ενω εχω μπει κανονικα στο προφιλ με το username  και τον κωδικο μου και με αναγνωριζει στο συστημα δε μπορω να δηλωσω. : ***
Τι μπορω να κανω?  : help

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #65 στις: Νοέμβριος 04, 2011, 20:13:31 »
Μα δεν ξεκίνησαν ακόμα οι δηλώσεις, τη Δευτέρα αρχίζουν.
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος Karma

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #66 στις: Νοέμβριος 10, 2011, 00:06:20 »
Συγγνώμη αλλά έχω μια απορία όσον αφορά τη δήλωση βιβλίων...σχεδόν σε όλα τα μαθήματα στον Εύδοξο δίνει 2 επιλογές εμείς πρέπει να τα επιλέξουμε και τα 2 ή 1 απο τα 2 και ποιο? : @}

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #67 στις: Νοέμβριος 10, 2011, 00:10:38 »
Το ένα επιλέγεις, θα το διαπιστώσεις και στην πράξη. Συνήθως προτείνεται η πρώτη επιλογή ή το βιβλίο που έχει γράψει ο καθηγητής/η καθηγήτρια.

Αποσυνδεδεμένος Tsioy

• Συντονιστής
  • Πεμπτάκι!
  • Φύλο: Άντρας
« Απάντηση #68 στις: Νοέμβριος 10, 2011, 00:11:03 »
μόνο το ένα από τα δύο.

αν πας να επιλέξεις και τα δύο θα δεις ότι δε γίνεται.
όποια επιλογή βιβλίων θες επιλέγεις ανάλογα με το ποια σου αρέσει πιο πολύ.από κει και πέρα μπορεί να υπάρξουν διαφορές στην ύλη ανάμεσα στις δύο επιλογές και διαφορετικά θέματα στο τέλος,τις πιο πολλές φορές όμως όχι.

προτείνεται και μάλιστα το τηρεί η πλειοψηφία,να δηλώνεται η επιλογή 1 σε όλα τα μαθήματα και να ξεμπερδεύεις.μάλιστα συνήθως η επιλογή 1 έχει και τα βιβλία του καθηγητή του μαθήματος.

Αποσυνδεδεμένος Karma

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #69 στις: Νοέμβριος 10, 2011, 15:44:28 »
Δηλαδή διαλέγω όποιο θέλω εγώ; δε σου λένε οι καθηγητές ποιο πρέπει; : oops

<μη γράφετε με greeklish>
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 10, 2011, 19:06:43 από asimeniasfika »

Αποσυνδεδεμένος student

• Πρωτάκι!
« Απάντηση #70 στις: Νοέμβριος 10, 2011, 15:54:25 »
οποια επιλογη θελεις διαλεγεις.απλα καποιοι καθηγητες προτιμουν να εχουν οι φοιτητες τα βιβλια τους και να βαζουν απο κει υλη κτλ και τους λινε να διαλεξουν την πρωτη επιλογη.αλλα και τη δευτερη να διαλεξεις στις εξεταστικες υπαρχουν θεματα και απο τις 2 κατηγοριες οποτε διαλεγεις αυτα τα οποια αντιστοιχουν στα βιβλια που εχεις

ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ

• Επισκέπτης
« Απάντηση #71 στις: Νοέμβριος 10, 2011, 21:00:28 »
Καλησπέρα

Να δώσω ένα παράδειγμα.Ο κ. Βρεττός στο μάθημα Θεωρίες Αγωγής μας είπε οτι οσοι δεν έχουν πάρει εργασία να δηλώσουν τον τόμο Β.Ο κ. Νάκας μας είπε να δηλώσουμε τη πρώτη επιλογή.Ο κ. Δημάκος δεν γνωρίζω εαν έχει δώσει επιλογή, εγώ πάντως πήρα το δικό του σύγγραμμα.