• Δεκέμβριος 19, 2018, 01:36:44
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Για οποιαδήποτε ανακοίνωση, πληροφορία ή άλλου είδους επικοινωνία σχετική με το ptde.gr-που δεν καλύπτεται ήδη από το site-μπορείτε να μας στείλετε e-mail στο ptde.gr@gmail.com

Αποστολέας Θέμα: Aπορίες που μπορεί να έχει ένας πρωτοετής  (Αναγνώστηκε 63274 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

sanji

• Επισκέπτης
Απ: Aπορίες που μπορεί να έχει ένας πρωτοετής
« Απάντηση #81 στις: Δεκέμβριος 20, 2012, 00:21:07 »
To φακελο εχασα.Αλλα ομως απαξ και  εχω υπογραψει υπαρχει περιπτωση να μου το ξαναδωσουν?

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #82 στις: Δεκέμβριος 20, 2012, 00:23:20 »
Αυτό εξαρτάται από την καθηγήτρια. Κάνε μια προσπάθεια, δε χάνεις τίποτα.
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος KultOfLunA

• Προνήπιο!
  • *
  • Φύλο: Άντρας
« Απάντηση #83 στις: Μάρτιος 06, 2013, 01:03:09 »
Παιδιά καλησπέρα. Αν και δεν ειμαι τριτοετης έχω μια ερωτηση που ακομα και η γραμματεια προβαινει σε αντιφασεις οταν της απευθυνομαι. Αν εχω δηλωσει και τα 7 κυμαινομενα που χρειαζονται για το πτυχιο και θελω για βελτιωση βαθμου να δηλωσω και ακομα 1-2 (με ή χωρις συγγραμα), μπορω? Επίσης στα 3 επιπλεον επιλογης δικαιουμεθα συγγραμα ή οχι? Και τελος πως υπολογιζεται ο βαθμος πτυχιου? Με βαση το συστημα των συντελεστων ή της απλης αθροισης των βαθμων και της διαιρεσης με το πληθος τους? Ευχαριστω, καληνυχτα και καλα αποτελεσματα οσοι περιμενουν ακομα.

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #84 στις: Μάρτιος 06, 2013, 01:37:10 »
Καλημέρα!

Μπορείς να δηλώσεις παραπάνω κυμαινόμενα, αλλά μόνο αυτά που πέρασες πρώτα θα μετρήσουν.

Στα 3 επιπλέον επιλογής δε δικαιούμαστε σύγγραμμα.

Ο βαθμός πτυχίου υπολογίζεται με απλή διαίρεση με την άθροιση των βαθμών δια το πλήθος των μαθημάτων, αφού όλα τα μαθήματα της σχολής μας έχουν τον ίδιο συντελεστή βαρύτητας. Ελπίζω να σε κάλυψα, για οτιδήποτε άλλο μη διστάσεις να ξαναρωτήσεις.
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος KultOfLunA

• Προνήπιο!
  • *
  • Φύλο: Άντρας
« Απάντηση #85 στις: Μάρτιος 06, 2013, 19:13:56 »
Ουσιαστικα δηλαδη ειναι ασκοπο να δηλωσω επιπλεον κυμαινομενο ε; Αφου τα πρωτα μονο προσμετρουνται...

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #86 στις: Μάρτιος 06, 2013, 19:52:30 »
Ναι, δεν έχει νόημα πια.

Ωραίο άβαταρ! Γράψε μας κι εδώ: http://www.ptde.gr/forum2011/index.php?topic=101.0

Αποσυνδεδεμένος Εύη95

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #87 στις: Δεκέμβριος 17, 2013, 17:11:06 »
Παιδιά ποιο είναι το όριο των μαθημάτων που μπορώ να πάρω στο α' εξάμηνο? 5 υποχρεωτικά, 1 κυμαινόμενα και 1 επιλογής?

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #88 στις: Δεκέμβριος 17, 2013, 17:56:25 »
Μπορείς να πάρεις μέχρι 8 μαθήματα (θα αναγράφεται και στην ανακοίνωση της γραμματείας για τις δηλώσεις πόσα μαθήματα μπορείς να πάρεις) και δεν έχει σημασία πόσα από αυτά θα είναι υποχρεωτικά, επιλογής ή κυμαινόμενα. Καλύτερα βέβαια να πάρεις τα υποχρεωτικά του εξαμήνου σου. Από εκεί και πέρα μπορείς να πάρεις όσα επιλογής ή κυμαινόμενα θες. Μπορείς να πάρεις και μόνο επιλογής ή μόνο κυμαινόμενα, αναλόγως με το τι σε βολεύει.

Αποσυνδεδεμένος Εύη95

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #89 στις: Δεκέμβριος 17, 2013, 18:41:46 »
 : '>