• Οκτώβριος 20, 2018, 16:10:53
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Όποιος θέλει να βοηθήσει στον τομέα των σημειώσεων θα βρει πληροφορίες εδώ

Αποστολέας Θέμα: Ερωτηματολόγια για διπλωματικές εργασίες  (Αναγνώστηκε 36269 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος asimeniasfika

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ερωτηματολόγια για διπλωματικές εργασίες
« Απάντηση #36 στις: Δεκέμβριος 18, 2014, 21:32:05 »
Μία κοπέλα ετοιμάζει τη διπλωματική της για το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας και χρειάζεται ερωτηματολόγια.

Το θέμα της είναι «Τεχνικές παρέμβασης για την πρόληψη και την αντιμετώπιση του φαινομένου του σχολικού εκφοβισμού στην Πρωτοβάθμια εκπαίδευση στην Ελλάδα»

Το e-mail στο οποίο μπορείτε να στείλετε το ερωτηματολόγιο είναι konstaninapan16@gmail.com Το ερωτηματολόγιο απευθύνεται σε ενεργούς εκπαιδευτικούς ή με εμπειρία σε σχολείο.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 19, 2014, 00:32:19 από asimeniasfika »
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος pubble

• Πρωτάκι!
« Απάντηση #37 στις: Δεκέμβριος 19, 2014, 00:04:48 »
Μια κοπέλα από το Μεταπτυχιακό "Συμβουλευτική και Επαγγελματικός Προσανατολισμός" θερμοπαρακαλεί για να συμπληρώσετε το παρακάτω Ερωτηματολόγιο! Απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς Αβάθμιας και Ββάθμιας που έχουν οικογενειακές υποχρεώσεις (χωρίς απαραιτήτως να είναι παντρεμένοι, μπορεί να έχουν υποχρεώσεις στην πατρική οικογένεια) παράλληλα με τις εργασιακές.
Μπορείτε να το στείλετε στο e-mail vasiliki10@hotmail.com
Ευχαριστούμε πολύ!!
:)

Αποσυνδεδεμένος fenia

• Πεμπτάκι!
« Απάντηση #38 στις: Δεκέμβριος 19, 2014, 13:18:43 »
Μία κοπέλα ετοιμάζει τη διπλωματική της για το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας και χρειάζεται ερωτηματολόγια.

Το θέμα της είναι «Τεχνικές παρέμβασης για την πρόληψη και την αντιμετώπιση του φαινομένου του σχολικού εκφοβισμού στην Πρωτοβάθμια εκπαίδευση στην Ελλάδα»

Το e-mail στο οποίο μπορείτε να στείλετε το ερωτηματολόγιο είναι konstaninapan16@gmail.com Το ερωτηματολόγιο απευθύνεται σε ενεργούς εκπαιδευτικούς ή με εμπειρία σε σχολείο.

Για να το συμπληρώσουμε πρέπει να είμαστε ενεργοί εκπαιδευτικοί;Γιατί βλέπω ότι λέει χρόνια υπηρεσίας.

Και στο από κάτω,επίσης,νομίζω δεν είμαι αντιπροσωπευτικό δείγμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 19, 2014, 13:21:15 από fenia »
'Τί είναι,όμως,ο εαυτός;
Είναι η επιτομή όλων όσα θυμόμαστε.
Γι' αυτό και το τρομακτικό στον θάνατο
δεν είναι η απώλεια του μέλλοντος,
αλλά η απώλεια του παρελθόντος.'

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #39 στις: Δεκέμβριος 19, 2014, 22:18:35 »
Ναι, απευθύνεται σε ενεργούς εκπαιδευτικούς, όπως έγραψα στο τροποποιημένο μου μήνυμα.
Εάν θέλετε να συνεργαστείτε ως συντονιστές στο φόρουμ, στείλτε μου προσωπικό μήνυμα ή επικοινωνήστε με το ptde.gr@gmail.com

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #40 στις: Δεκέμβριος 20, 2014, 12:56:39 »
Η Χριστίνα από το ΤΕΙ Πειραιά έχει ερωτηματολόγιο με θέμα την ικανοποίηση χρηστών κινητής τηλεφωνίας. Θα το βρείτε σε αυτό το link: http://www.infospoudes.gr/enimerosi/foitites/24341 Χρόνος συμπλήρωσης είναι περίπου 4 λεπτά.

Ο Γιώργος από το Πα. Πει έχει ένα ερωτηματολόγιο με θέμα τα παιχνίδια σε smartphones-tablet. Μπορεί να σχεδιάσουν ένα καινούργιο παιχνίδι και να το χαρίσουν σε όσους τους βοηθήσουν με τη συμπλήρωση του. Θα το βρείτε σε αυτό το link: http://www.infospoudes.gr/enimerosi/foitites/24342 Χρόνος συμπλήρωσης είναι περίπου 2 λεπτά.

Αποσυνδεδεμένος fenia

• Πεμπτάκι!
« Απάντηση #41 στις: Ιανουάριος 26, 2015, 19:18:58 »
Ήρθε κι η δική μου ώρα να αναρτήσω το ερωτηματολόγιο της μεταπτυχιακής διατριβής.

Το δείγμα πρέπει να είναι απλοί ασκούμενοι σε γυμναστήριο ή στη φύση ή οπουδήποτε αλλού,αρκεί να μην είναι αθλητές.Επειδή είναι σε word,για να ξεχωρίσουν οι απαντήσεις βάλτε ένα + δίπλα στην απάντηση ή κάνετε BOLD την επιλογή σας. Επειδή χρειάζομαι τεράστιο δείγμα,θα χαιρόμουν πολύ αν θέλατε να βοηθήσετε. :D
Το μέιλ μου, για να στείλετε τις απαντήσεις είναι: fotinizervou@hotmail.com

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!! : ?> : balloon
'Τί είναι,όμως,ο εαυτός;

Αποσυνδεδεμένος Nuria

• Τριτάκι!
« Απάντηση #42 στις: Ιανουάριος 26, 2015, 20:20:18 »
Φένια εγώ μία χρονιά πήγα σε γυμναστηριο, να το συμπληρώσω?

• Απόφοιτη ΠΤΔΕ
  • Συντονιστής
  • Καμένος στον κύβο!
« Απάντηση #43 στις: Ιανουάριος 26, 2015, 20:36:12 »
Φένια, εγώ στο συμπλήρωσα. Μια και έχω πάρει φόρα επειδή κάνω κι εγώ μια έρευνα, θα γράψω μερικές παρατηρήσεις.

Το ερωτηματολόγιο είναι αρκετά μεγάλο και αποτρέπει αυτόν που το συμπληρώνει να το ολοκληρώσει. Ειδικότερα, η προτελευταία κλίμακα είναι σχεδόν, αν όχι ακριβώς η ίδια, με τη δεύτερη. Δεν ξέρω αν εξυπηρετεί κάτι αυτό.

Επίσης, η διατύπωση «ασκούμαι για να βγάλω τα προς το ζην» παραπέμπει καθαρά σε επαγγελματίες αθλητές (δεν ξέρω αν έχεις δει και την ελληνικά ταινία «Άπνοια», όπου ο πρωταγωνιστής είναι κολυμβητής που αθλείται για βιοποριστικούς λόγους)

Εύχομαι καλή επιτυχία στην έρευνά σου!

Αποσυνδεδεμένος fenia

• Πεμπτάκι!
« Απάντηση #44 στις: Ιανουάριος 28, 2015, 22:37:30 »
Ναι,Δέσποινα,μπορείς να το συμπληρώσεις απλά θα σημειώσεις τα στοιχεία που ίσχυαν για όταν έκανες άσκηση.

Μαρία,το πρώτο ερωτηματολόγιο είναι η αρχική φόρμα και το προτελευταίο είναι η σύντομη φόρμα,την οποία θέλουμε να ελέγξουμε ουσιαστικά.Αν βρεθεί υψηλός δείκτης εγκυρότητας θα χορηγείται μόνο η μικρή φόρμα στο εξής.Δυστυχώς θα μετρήσουμε 4 παράγοντες γι'αυτό βγαίνουν τόσα ερωτηματολόγια.Κι εμένα το άγχος μου αυτό ήταν,ότι δεν θα έχω ικανοποιητικό αριθμό δείγματος έτσι,αλλά δεν γίνεται αλλιώς.Και θέλω και 300 άτομα... : |\ Ευχαριστώ πολύ για τις παρατηρήσεις,έτσι μόνο γίνονται βελτιώσεις!!!  :D
'Τί είναι,όμως,ο εαυτός;