• Δεκεμβρίου 12, 2019, 22:09:21
• Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Νέα:
Το ptde.gr πρόκειται να κλείσει. Όσοι ενδιαφέρονται να συμμετέχουν ενεργά στη συνέχεια του φόρουμ παρακαλούνται να επικοινωνήσουν με τις συντονίστριες λιβελούλα, asimeniasfika, TheReader ή να στείλουν μήνυμα στο ptde.gr@gmail.com

Αποστολέας Θέμα: Κατάταξη πτυχιούχων στους πίνακες αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 51473 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lydia

• Δασκάλα
  • Συντονιστής
  • Εκτάκι!
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κατάταξη πτυχιούχων στους πίνακες αναπληρωτών
« Απάντηση #36 στις: Ιουλίου 16, 2012, 21:57:46 »
Καταρχάς μιλάμε για πρόσληψη αναπληρωτών και όχι διορισμού. Δε νοιάζει το Υπουργείο αν είσαι ημιαπασχόληση, πλήρους ωραρίου κτλ. Σημασία έχει ότι θα σου ζητήσει αν δέχεσαι ή όχι. Αν σε προσλάβουν, θα πρέπει είτε να αρνηθείς είτε να δεχτείς με όποιες κυρώσεις και αν έχεις. Αν δε σε καλέσουν ποτέ στο δημόσιο παραμένεις στη θέση που έχεις καταταχθεί μέχρι να συνταχθούν νέοι πίνακες.

Αποσυνδεδεμένος taratata

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #37 στις: Ιουλίου 17, 2012, 01:37:50 »
Δεν ξέρω αν πρέπει να το ρισκάρω γιατί αν τυχόν με προσλάβουν στο δημόσιο, αρνηθώ τον διορισμό και του χρόνου δεν μου ανανεώσουν στο ιδιωτικό, θα μείνω ταπί και ψύχραιμη! : d Ίσως περιμένω και κάνω τα χαρτιά μου για αναπληρώτρια του χρόνου.
Σ'ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! : thanks
Όσο μακριά και να πάει ο νους, ποτέ δεν φθάνει εκεί που μπορεί να φθάσει η καρδιά...! Βίκτωρ Ουγκό

Αποσυνδεδεμένος Lydia

• Δασκάλα
  • Συντονιστής
  • Εκτάκι!
« Απάντηση #38 στις: Ιουλίου 17, 2012, 13:55:23 »
Υπάρχει και μια άλλη λύση. Αν βλέπεις ότι πλησιάζει απειλητικά η πρόσληψή σου, μπορείς να απανεργοποιήσεις την αίτησή σου!

Αποσυνδεδεμένος taratata

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #39 στις: Ιουλίου 17, 2012, 20:48:08 »
 : laugh) Kαλό αυτό! Και πώς θα καταλάβω αν πλησιάζει απειλητικά η πρόσληψή μου; Έχω δυνατότητα πρόσβασης στους πίνακες να δω σε ποια σειρά είμαι και πόσους προσλαμβάνουν; Σόρρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά με έχεις διαφωτίσει αρκετά! : respect
Όσο μακριά και να πάει ο νους, ποτέ δεν φθάνει εκεί που μπορεί να φθάσει η καρδιά...! Βίκτωρ Ουγκό

Αποσυνδεδεμένος 1988olpa

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #40 στις: Ιουλίου 17, 2012, 21:26:12 »
Nα ρωτησω κατι, μπορει να ειναι κ χαζομαρα αλλα ειμαι ασχετη...δηλωνουμε γενικα περιφερειες ή περιοχες;κ τα μορια της καθε περιοχης π μας βοηθανε;οταν (κ αν ποτε) γινουμε μονιμοι;;;;

Αποσυνδεδεμένος spe0700381

• Προνήπιο!
  • *
« Απάντηση #41 στις: Ιουλίου 18, 2012, 15:58:55 »
 καλησπερα!! ξερει κανεις για τους αναπληρωτες μειωμενου ωραριου της πρωτοβαθμιας αν μετρα η προυπηρεσια τους κανονικα σε σχεση με τους αναπληρωτες πληρους ωραριου? παιρνουν τα μισα μορια απο τους δευτερους? : @}

Αποσυνδεδεμένος Lydia

• Δασκάλα
  • Συντονιστής
  • Εκτάκι!
« Απάντηση #42 στις: Ιουλίου 19, 2012, 00:30:07 »
: laugh) Kαλό αυτό! Και πώς θα καταλάβω αν πλησιάζει απειλητικά η πρόσληψή μου; Έχω δυνατότητα πρόσβασης στους πίνακες να δω σε ποια σειρά είμαι και πόσους προσλαμβάνουν; Σόρρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά με έχεις διαφωτίσει αρκετά! : respect

Σε κάθε φάση που θα γίνεται θα λέει ποιος είναι ο τελευταίος αριθμός που προσλήφθηκε. (πρώτα αδειάζει ο 1ος πίνακας και μετά ο μηδενικής όπου ανήκουμε).
Έτσι αν πχ στην υποθετική περίπτωση είσαι το 4000 και στην τελευταία φάση ο αριθμός είναι 3950, ε άρα σε πλησιάζει=υπάρχει περίπτωση να σε καλέσουν=>απενεργοποίηση.

Αποσυνδεδεμένος Lydia

• Δασκάλα
  • Συντονιστής
  • Εκτάκι!
« Απάντηση #43 στις: Ιουλίου 19, 2012, 00:31:35 »
Nα ρωτησω κατι, μπορει να ειναι κ χαζομαρα αλλα ειμαι ασχετη...δηλωνουμε γενικα περιφερειες ή περιοχες;κ τα μορια της καθε περιοχης π μας βοηθανε;οταν (κ αν ποτε) γινουμε μονιμοι;;;;

Περιφέρειες. Πχ Β' Αθηνών που περιλαμβάνει χ δήμους. Ναι. όόόόόόταν γίνουμε μόόόόόόόνιμοι....

Αποσυνδεδεμένος taratata

• Νηπιαγωγείο!
  • **
« Απάντηση #44 στις: Ιουλίου 19, 2012, 21:05:56 »
 : thanks : ?> : thanks Lydia!